Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

молба за съвет


medain

Recommended Posts

Фабия 1-1.4ТДИ на 62к км.От София съм. Вчера ,като си сменях маслото в Еуратек ми казаха, че прословутите задни тампони на предния носач( май така се казваха) са за смяна и при мен. Дадоха ми цена- тампони+ смяна+ реглаж= 190-200лв. Изчетох каквото е писано (търсачка и т.н.). Тривиалния ми въпрос е : в Еуратек ли да ги сменям (очевидно оттам ще ги купя), тази цена различава ли се много от други места? Здължително ли е да се прави "реглаж"?

ПС. В една тема беше нагледно обяснено как се прави- възможно е и сам да се справя (някак), но в апартамента нямам никакви такива условия....така че този вариант отпада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се дават пари в Еуратек ок, но иначе ще ти излезне много по-малко ако отидеш в друг сервиз. От друга страна пък в Еуратек ще имаш гаранция на ремонта.

Трябва сам да си прецениш.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ги купих от ЕТ и смених в друг сервиз - равносметката:

тампони - ок. 40 лв.

смяна 2 х 36 лв = 72 лв.

реглаж 36 лв.

 

общо - 148 лв. Не е много голяма разликата от ЕТ в крайна сметка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си от Сеат- плътни за около 36лева са.

Няма да имаш никакви проблеми!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си от Сеат- плътни за около 36лева са.

Няма да имаш никакви проблеми!

 

Поздрави!

 

Никога!

Писал съм защо. Не можах да ги изтърпя повече от 200-300 км. Страхотни вибрации се получиха при 1500 оборота, щеше да ми се разпадне SDI-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък за 200 лева смених двата големи тампона с тези които са с по четери пера ( Октавиа 2) + една биалета марка TRW + кормилна щанга AS Metal + 2 маншона на каретата + 1 тампон малак на носача FEBI + тампоните на стабилизиращата щанга (оригинални на VW/Audi) + реглаж на автомобила.

При един познат в сервиза му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък за 200 лева смених двата големи тампона с тези които са с по четери пера ( Октавиа 2) + една биалета марка TRW + кормилна щанга AS Metal + 2 маншона на каретата + 1 тампон малак на носача FEBI + тампоните на стабилизиращата щанга (оригинални на VW/Audi) + реглаж на автомобила.

При един познат в сервиза му.

 

Вероятно си платил само консумативите.

Между другото, тези с 4 пера от О2 пасват ли 1:1 на Ф1?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 тампона големите са 36 лева ( с отстъпката са 27 лв ) биалетата е 45 лева ( с отстъпка 25 )

стаб. щанга са 14 лева , кормилната щанга ( дълъг къс накрайник ) 36 лв. маншони 2 бр по 10 лева, тампона малки е към 10 лева, общо платих 130 лева в магазина за частите и 50 лева ми взе майстора за труд + 15 лева реглажа. Смених маслото с Мобил и всички филтри за 87 лева.

Тези цени дето ги казвате не знам от къде ги измислят тия майстори.

 

Тампона с 4 пера е 1:1 за фабията и предницата става много стабилна няма го онва чудо дето като спреш гумите седят на едно място пак купето заминава :) единствения минус е малко по твърдото возене в големите дупки. Големите тампони ги купих на марката ФЕБИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабия 1-1.4ТДИ на 62к км.От София съм. Вчера ,като си сменях маслото в Еуратек ми казаха, че прословутите задни тампони на предния носач( май така се казваха) са за смяна и при мен.

 

Колега и мойта кола като беше на 65 к км. ми казаха че са за смяна но като накарах специалистите от доверения ни сервиз да ги прегледат се оказа че са само напукани и изкарах още 1-2 години с тях.Така че провери ги някъде другаде пак за да си сигурен преди да започнеш с ремонтите.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и мойта кола като беше на 65 к км. ми казаха че са за смяна но като накарах специалистите от доверения ни сервиз да ги прегледат се оказа че са само напукани и изкарах още 1-2 години с тях.Така че провери ги някъде другаде пак за да си сигурен преди да започнеш с ремонтите.

 

Успех.

Благодаря за съвета!

(Представяш ли си да те накарат да смениш нещо, коети изкарва още 1-2г...да всъщност си представяш)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабия 1-1.4ТДИ на 62к км.От София съм. Вчера ,като си сменях маслото в Еуратек ми казаха, че прословутите задни тампони на предния носач( май така се казваха) са за смяна и при мен. Дадоха ми цена- тампони+ смяна+ реглаж= 190-200лв.

Колега преди около 2 месеца сменях 2-та тампона-задните от алуминиевия носач, който не се демонтира за да се свалят тампоните. тампоните ги взех за 13 лв./бр. от ауто плюс на SWAG, като преди година и половина плащах за един по 35-40 лв.

А относно гаранцията-нензнам каква гаранция те устройва за сменени тампони. Почти всеки майстор би ги сменил за по 15-20 лв.бр.

Та в този ред на мисли провери за цената в Ауто плус за тези тампони.

А и още нещо където колегата ти писа да ги прецениш дали са за смяна, че на приятелката и бяха казали да си смени двата накрайника външни+ един вътрешен+двата тампона, а се оказа ,че само единия тампон е за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бих казал, че картината доста ми се изясни. благодаря на всички отзовали се колеги!

сложи си от Октавия 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бих казал, че картината доста ми се изясни. благодаря на всички отзовали се колеги!

сложи си от Октавия 2

1.Ако са за смяна

2. Да мисля да купя от тези с 4 пера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.