Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За зимните гуми...


Spartan

Recommended Posts

Иде зима и макар да не ми е любимия сезон ще трябва да се приспособя някак,а и баба Шкода също...Обикновенно в любителския си стаж карах до преди няколко години с летни гуми зиме,но вече доколкото ми стигат средства и сили ги сменям с зимни.Не бих казал обаче,че за нединамичен шофьор като мен ефекта е потресаващ.Най съм доволен от две Сава Ескимо 175/70/13 сложени отзад и карани по-миналата година.Отлично гребат и на мек и на твърд сняг и на заледено.За лятото обаче са много меки,макар да не се усеща,че силно се износват-карах ги до май.Свалих ги миналото лято и женското ми наследство тихомълком ги прибрало и ги сложило на Сузукито си... :mrgreen: Сложих едни малко карани Униойял 440 рали 175/70/13 с чадърче на тях.И за очудване не останах недоволен,макар изглежда да не са типични зимни,а всесезонни.Но все пак Савата е по-добра-препоръчвам ги.А отпред слагам Барум 165/80/13 зимни,ама нещо не са май като старите Барум.Знам,лека предница,но не ги бива много на заледено,чувства се.Същото е и с тигърки 165/80/13 зимни,даже по-зле.Вие какъв опит имате със зимните гуми за 120?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите предни са зимни Tiger 165/80/R13 и миналата зима изкарах с тях и нямах проблеми при нормално шофиране. Незнам каква работа ще вършат, ако тях ги сложа отзад. Задните ми гуми са всесезонни Vredestein ( 165/80/13). Катерил съм стръмен и доста поледен участък с тях, и чак когато загубих инерция започнаха да превъртат. Иначе и на мокро държат. Но не ми харесват, че са всесезонни.

Най-добрия вариант според мен е да си сложиш зимни и отпред и отзад. Защото ако не са еднакви, в завоите рискуваш да изгубиш сцепление. Ако нямаш такава възможност, гледай поне задните да са хубави, имай предвид пътните условия и просто карай по внимателно, общо взето всички движения с педалите и волана по-бавно и няма да имаш проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.