Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прибиране на бездомни кучета?


FAV135

Recommended Posts

От известно време в квартала се навърта една кучка с 3 малки кучета. Някой знае ли какво може да се направи за да се махнат. В момента само сноват насам-натам и разни малоумни бабички им хвърлят хляб и им носят кокали, това явно е и причината да се задържат. Честно казано притеснен съм, че може да скочат на дете, че и на жена и т.н. , защото - организирано прогониха едно доста едро домашно куче от градинката сутринта. Лаят и се зъбят на други кучета, а от хората не се плашат и не подвиват опашки. Все пак ми се струва ненормално да ходя с дървена гега или със спрей против песове, заради това, че някой не си върши работата да прибере помиярите от улицата. Ако някой знае къде може да се подаде сигнал , да дойдат да ги приберат, моля да каже.

Като им гледам породата на тия - баща им сигурно е некоя овчарка и ми се струва че растат с дни - очаквам само проблеми съответно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма кой да ти помогне! Трябва да ги изгоните или с по-яки домашни кучета, или с бой...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да няма, нали има разни организации. То ако е за бой - те кучетата не са за бой толкова, ами малоумниците които ги хранят, без да си правят сметка, че утре като порасне ще вземе да изяде някоя бабка, ама иди обяснявай на простия народ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екоравновесие - http://www.ecoravnovesie.com/ ? :-k Не знам обаче до колко светло бъдеще ги очаква в кучкарника :? smile049. Наскоро им звънях и прибраха едни агресивни песове от квартала, не знам, може и късмет да е било, че са свършили работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно , мерси!

Ще се опитам да ги снимам и да им пратя мейл. Аз не мога да разбера само едно - защо пак аз да се занимавам при положение, че в квартала има един милион безработни пенсионери, но както казах тяхната "работа" е да чакат да дойдат да ги изядат песовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма излизане на глава с пенсии... те са си изкукали и си живеят в собствена реалност - само си трошиш нервите да спориш с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм заклет кучкар и съм пристрастен.

 

Но ако кучетата са наистина агресивни, звъни в Екоравновесие. Въпроса е че трябва да ги убедиш че са наистина агресивни, защото иначе няма да ги вземат - просто ще ги кастрират, обезпаразитят и ще ти ги върнат :)

 

Пред блока си имаме 4 помияра, дето си ги гледат бабичките. Гонят цигани, каруци, пияници, чужди кучета, мотористи, велосипедисти, въобще всичко дето е по особенно. Но ги усещам че просто се правят на интересни. Не го правят за да ги разкъсат, всъщност те са абсолютни шубета. Мен като ме видят се спукват от лигавене и въртене на опашки. Но както казах аз почти не съм живял без куче около мен и някак си психически ги усещам какво им се мъти в тиквите. Много хора се плашат и е съвсем разбираемо. Не им е мястото по градинки и улици. Лошото е че аз поне не виждам изход от ситуацията - не могат просто да ги изтепят, няма и да е ефективно, пак ще се народят. Самосъзнанието на Ганьо е сбъркано, всички тия кучета са произлезли от домашни такива, диви кучета в БГ не се въдят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Но ако кучетата са наистина агресивни, звъни в Екоравновесие. Въпроса е че трябва да ги убедиш че са наистина агресивни, защото иначе няма да ги вземат - просто ще ги кастрират, обезпаразитят и ще ти ги върнат :)

 

Пред блока си имаме 4 помияра, дето си ги гледат бабичките. Гонят цигани, каруци, чужди кучета. Но ги усещам че просто се правят на интересни. Не го правят за да ги разкъсат. Мен като ме видят се спукват от лигавене и въртене на опашки....

 

И при нас е така. Но са много повече от 4. Наоколо има строежи и сервизи и е пълно с кучета, но нито едно не е агресивно и няма да скочи на някого да го хапе. Е, видят ли каруца и цигани направо ще ги изядат, но това го правят всички кучета. А и кучетата стават агресивни, ако усетят, че са заплашени. Нито едно животно, с изключение на човека, не проявява агресия за да изпита удоволствие от нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Ви кажа то ЕКОРАВНОВЕСИЕ , ще минат и ще ги приберат , УЖ ги кастрират и ако някой не е там като ги прибират да им каже да не ги връщат , до седмица - две ще ги върнат.

 

При мен три пъти минават на паркинга отсреща , прибират , кастрират , връщат и пак раждат - СТРАННО smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tedystar, раждат женските. Тях не ги кастрират. Кастрират само мъжките, защото е много по-лека операция от това да порят корема на женската и да й режат яйчниците. Проблема с кастрирането на мъжките кучета е нещо като параграф 22. Защото опре ли се до разгонена женска - ако знаеш колко домашни пумияри и расови екземплери са готови да "я последват до края на света". Тук вече идваме до главната причина на проблема с кучетата - хората!

 

Взимат от село някое много готино пухкаво 2-месечно пале, водят си го в апартамента, гледат го 2 години и като им писне да го развеждат сутрин и вечер - го хвърлят на улицата. Дори и съдбата на уличното куче да не е такава - винаги се намират съвестни граждани, които си пускат мъжките боксери да опрашват кварталните кучки, за да не им вият цяла нощ. След това и кучето спокойно и собственика доволен, че няма да търси собственици за "младото поколение".

 

А после идва някой ядосан съсед, който го е страх децата му да не бъдат ухапани, взима пушката една нощ и ги убива всички. Или по-якото - мята им кюфтета със сода каустик на люспи и ги гледа с наслада как цяла седмица берат душа.

 

Не кучетата са проблема, а самите ние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам , че женските раждат и затова ми е СТРАННО.

 

3 на брой са , всички с рязано уше и закачени каишки , обаче една от тях си ражда.

 

Иначе действително не е виновно животното , а тези които са го докарали до това положение / гледали , гушкали , радвали и накрая аррррр марш , че ми омръзна /.

 

Аз също имам куче / женско КОЛИ / и не съм против животните , да не ме разберете погрешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кучета не се прибират ако не са проявили агресия към хора така че ще трябва да направите постановка как кучетата са хапали и нападали хора за да е по достоверно ще трябват и няколко свидетели които да потвърдят това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кучета не се прибират ако не са проявили агресия към хора така че ще трябва да направите постановка как кучетата са хапали и нападали хора за да е по достоверно ще трябват и няколко свидетели които да потвърдят това

 

Това е меко казано отвратително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кастрират и женските.

 

@FAV135 Те агресивни към хората ли са или ти не харесваш кучета?

 

А и според ЕС, популациите на кучета се редуцират чрез кастриране. А това че има безотговорни хора в Булгаристан, които пускат некастрирани кучета на улицата е друга бира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://arsofia.com/bg/ Това е сайта, обади се там и виж какво ще ти кажат.

 

Не бъдете изроди, не убивайте животните! Има ХОРА, които ще се погрижат за тях. Учете децата си на доброта и състрадателност, не на агресия и омраза.

 

Green_Witch =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма излизане на глава с пенсии... те са си изкукали и си живеят в собствена реалност - само си трошиш нервите да спориш с тях.

 

Де бре,не се изхвърляй така,ще поживееш ,което ти го пожелавам и като се пенсионираш ,ще видиш колко бързо е минал живота ти,тогава вероятно и ти като мен ще четеш и възмущаваш подмятания !

 

Колкото до кучетата,вижда се че за тях се полагат повече грижи ,отколкото за болните и изпаднали в беда ,не пиша за циганите,те са друга работа ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Раждащите "кастрирани" женски са обект на едно предишно ръковдство на екоравновесие. Те станаха известни с това че усвоиха една купчина пари. А това с което ги запомниха е, че изтрепваха кучетата с тояги. А след като ги хванаха в издънка с тая хуманна дейност, почнаха да им кастрират .... само ушите та да отчитат дейност. Абе простотията на Ганьо е несравнима с нищо човешко.

 

Сега ги кастрират. Между другото женските се кастрират много "брутално" - отстранява се всичко - матка, яйчници... направо се изхвърля една кофа материал от животното. Но е по добре, със сигурност няма да забременее пак. А и се избягват някой хормонални проблеми, до които водеше частичното кастриране което се практикуваше по рано. Знам го със сигурност защото лично съм носил за кастриране една от кучките пред блока.

 

В интерес на истината сега въпросните организации действат може да се каже доста по съвестно. Въпроса е че колкото и да кастрират, Ганьо Софиянски не спира да захранва улицата с нови кутрета. Едните ни е мъчно и им мятаме по някой кокал. Другите са на другата крайност - стрелят ги с пушки, бесят ги, тровят ги. Нападали им децата - между другото 90% от нападенията с жестоки последици са от домашни зверове. Ама както и да е. И едните и другите сме в крайностите.

 

Аз съм собственик на кучета. Не съм ги регистрирал, защото в момента е напълно безмислено. Но нормалното би било всяко куче да има имплантиран чип със собственика. И ако е кастрирано да има минимален данък. Иначе данък поне колкото на една О2. И ако някой си изхвърли кучето - да му съдерат задника. Но няма кой да наложи такъв контрол, тук още боклука през прозореца си изхвърляме, та кучетата ли ще оправим....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то е така. Кастрирани и кучета на инвалиди са без данък.

А за чипосването, моите са чипосани и ветеринаря лепи стикер с баркод от спринцовката с чипа в паспорта. Големия бъзик е, че освен в паспорта, номера от чипа не фигурира никъде другаде. Да, ако се изгуби и го намерят и имат скенер (станаха много "и"-та), ще им се изпише номера, но нямат база данни с която да го сравнят. Евентуално могат по номера да стигнат до производителя, оттам до вносителя, оттам да ветеринаря, който е купил партидата чипове и ако води изрядна документация, да даде името на собственика. Като всяко българско начинание, добро като замисъл и отвратително изпълнение, което губи смисъла на замисъла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е , реших засега да не се занимавам, все пак има още поне 1000 човека в квартала, а и нямам време наистина да се обаждам по телефони и да си уговарям срещи с някакви кучкари. Засега съм инструктирал децата да заобикалят проблемния район и да не се закачат с кучетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма излизане на глава с пенсии... те са си изкукали и си живеят в собствена реалност - само си трошиш нервите да спориш с тях.

 

Де бре,не се изхвърляй така,ще поживееш ,което ти го пожелавам и като се пенсионираш ,ще видиш колко бързо е минал живота ти,тогава вероятно и ти като мен ще четеш и възмущаваш подмятания !

 

Колкото до кучетата,вижда се че за тях се полагат повече грижи ,отколкото за болните и изпаднали в беда ,не пиша за циганите,те са друга работа ..

 

От всяко правило има изключения... извинявай, колега, ако съм те обидил! Това беше по-скоро майтап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля да кажете какво е развитието на проблема.

Взеха ли песовете? Върнаха ли ги? Какво се случва...

поздрави.

 

а писаниеето по-долу е по истински случай...

 

Преди месец бяхме с децата на зоопарка. След традиционното разглеждане на мечките, решихме да свърнем да почетем и вълците. Е отидохме, погледнахме и какво беше учудването ми, когато децата останаха много разочаровани....а и как да не останат, след като на повикванията на зяпачите "Шаро, тук, Шаро тук...." най-едрия екземпляр се приближи и с блага усмивка и ведро размахване на опашка...С видимо недоверие дъщеря ми ме погледна и вика "Тате, ама това вълци ли са?"...."Вълци са разбира се, вълци....Виж какви са им големи зъбите, виж какви са им дебели лапите....". Какво да кажа повече? "Ами те, бездомните кучета около блока са по-големи и по-страшни"….без да му мисли каза дъщеря ми. Е...сега всичко ми стана ясно....Горките вълци съвсем нямаха шанс в сравнение с уличните песове дето спокойно се разхождат из квартала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е класическия български вълк си е дребен по ген. Съвсем нормално е да е по дребен от една овчарка или някой Коферман който я има в гените си. Просто за да оцелее в българската природа вълка няма как да е 60 кг. Няма какво толкоз да яде в гората - някой заек или плъх.... Докато Коферманите пред блока редовно се хранят по питателно от някой пенсионери в същия тоя блок. Реалности - нашенски. Ама Коферманите едва ли имат вина за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е класическия български вълк си е дребен по ген. Съвсем нормално е да е по дребен от една овчарка или някой Коферман който я има в гените си. Просто за да оцелее в българската природа вълка няма как да е 60 кг. Няма какво толкоз да яде в гората - някой заек или плъх....

Дребен ама друг път. Що не го срещнеш в гората да видиш тогава колко е дребен. Що мечките са по 300 кила и нагоре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вълкът не е опасен със собственото си тегло, а с това, че е достатъчно умен за да действа в екип :)

 

Мечка 300 кила в БГ ако има, то е в някое ловно стопанство където я тъпчат за отстрел (с храна и анаболи).

 

Просто такива са реалностите на нашата природа. Виж по света има меци дето ....

 

http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=4782

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами развитието на нещата е, че кучетата пак са си в квартала, само че сега са "безопасни" един вид. Скиторят си самостоятелно не ги виждам заедно на едно място. Обаче са пораснали за няма и месец видимо са наддали, вече са си бая мръвчоци - поне по 10-на кила имат сигурно, загладили са косъм. Кучката явно не може да ги кърми вече и сами си се мотат - ще си станат просто още едни обикновени помияри. Но поне няма опасност кучката да помисли, че и нападаш рожбите и да вземе да нахапе някой, така както не е с тях заедно. Не се събират на едно място и не лаят, ще видим докога. А иначе хубави кучета, личи си че може да го вземе някой да го дресира този добитък и т.н., да вършат нещо смислено, баща им сигурно е някаква овчарка, ама нали са мелези - никой не ги ще, а и като гледам подивяват вече и не може да ги хване(примерно) човек. Чак яд ме хвана, не че разбирам нещо или се интересувам от кучета, ама овчарките знам, че са много верни пазачи, а и могат да им се възлагат задачи за изпълнение ;), така че жалко..:(

При положение, че вече са "безопасни" , не мисля да се обаждам където и да е и да се разправям, колкото и ненормално да е някакви си безстопанствени животни да се разхождат из квартала. На фона на това, че безстопанствени коне се разхождат масово и стават причина за ПТП-та, мисля , че това е "бял кахър".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.