Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Няма мощност


old men

Recommended Posts

itgerasimov:

Здравейте! Имам сериозен проблем колеги, ако някой може да помогне. От известно време 2-3 месеца когато карам примерно с 70-80 все едно че някой ме дърпа назад на моменти и няма мощност. Когато врътна делкото назад т.е. да няма предварение малко се оправят нещата, ама пък няма добро ускорение и трудно пали. Един колега ми каза че може да е от вакуум регулатора.Някой имал ли е подобен проблем? :(

 

 

 

 

Oldmen:

За твоето питане - провери състоянието на чукчето и наковалнята и разстоянието между тях. При чисти или нови контакти трябва да е 0,4мм. След това направи центровка на запалването както е описано по книгите. Аз карам с 96 екстрафорс и поставям белезите на 10 градуса преди ГМТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам сериозен проблем колеги, ако някой може да помогне. От известно време 2-3 месеца когато карам примерно с 70-80 все едно че някой ме дърпа назад на моменти и няма мощност. Когато врътна делкото назад т.е. да няма предварение малко се оправят нещата, ама пък няма добро ускорение и трудно пали. Един колега ми каза че може да е от вакуум регулатора.Някой имал ли е подобен проблем? :(

 

 

 

 

 

За твоето питане - провери състоянието на чукчето и наковалнята и разстоянието между тях. При чисти или нови контакти трябва да е 0,4мм. След това направи центровка на запалването както е описано по книгите. Аз карам с 96 екстрафорс и поставям белезите на 10 градуса преди ГМТ.

 

При 60 и при 90 км/ч има ли мощност ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам сериозен проблем колеги, ако някой може да помогне. От известно време 2-3 месеца когато карам примерно с 70-80 все едно че някой ме дърпа назад на моменти и няма мощност. Когато врътна делкото назад т.е. да няма предварение малко се оправят нещата, ама пък няма добро ускорение и трудно пали. Един колега ми каза че може да е от вакуум регулатора.Някой имал ли е подобен проблем? :(

Здрасти!

Вакуумния със сигурност не е. По - вероятно е да е центробежният регулатор. Карал съм с изолиран вакуум и колата си върви.

Да не е замърсен въздушният филтър или запушен жигльор? Недостиг на гориво? На място форсира ли се? Усеща ли се прекъсване на мотора? :-k

Развии свещите и виж с какъв цвят е електрода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2Модераторите: Не съм пускал такава тема от мое име. В първия пост само обясненията за центровката са мои. Въпросът за прекъсването беше пуснат от друг колега в темата за Шкода 120 GL. Моля колегите, които дават съвети да не се чудят защо не отговарям на въпросите им.

 

Да. Моя грешка.

Някакъе участник с първо мнение беше пуснал запитване в тема на колега.

Аз в желанието си да я разцепя я затрих...за което се извинявам.

 

Надявам се авторът на темата да се свърже с менб за да мога да оправя нещата.

 

Odin

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите колеги! Ще сменя чукчето и ще направя центровка. Дано да се оправят нещата. Иначе проблема си остава и на газ LPG и на бензин. Ще ви пиша пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.