Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Motronic тунинг за Superb II 1.8 TSI


Recommended Posts

Здравейте,

 

MTM предлагат чип тунинг за този двигател -

http://www.mtm-online.de/en/Skoda/Super ... p2160205fc

 

Като гледам представител за МТМ са Overdrive.bg.

 

Някой може ли да сподели впечатления за някоя от двете фирми. Би ми било интересно да чуя мнения на хора с опит относно тунинговане при TSI, за, против. Повече мнения са добре дошли.

 

Поздрави smile159

TF.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам че си от Варна,но дори и да не беше,пак щях да ти кажа да се разходиш до тук.Единствения който зная със сигурност ,че ще ти направи колата както трябва е Тони-келеша.Суперба е с едц17 и се прави доста тегаво и специфично.При тси трябва мнооого прецизно да се следи температурата на изгорелите газове и съотношението на сместа,защото е много по-опасно отколкото на други двигатели.Топят се бутала,турбини....Трябва да се довериш на сигурен човек,с нужния опит и техника която следи всички необходими параметри и ще ти даде нагледно реалното повишение на мощноста..Е ще ти вземе над 1500лв,но ако решиш ще говоря с него и ще ви свържа.

препоръчвам него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

MTM предлагат чип тунинг за този двигател -

http://www.mtm-online.de/en/Skoda/Super ... p2160205fc

 

Като гледам представител за МТМ са Overdrive.bg.

 

Някой може ли да сподели впечатления за някоя от двете фирми. Би ми било интересно да чуя мнения на хора с опит относно тунинговане при TSI, за, против. Повече мнения са добре дошли.

 

Поздрави smile159

TF.

 

 

Може и това.... еако ти се дават 2600 лв.

http://www.steinbauer.cc/neu/index.php?car_engine=19717

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Първо мнението ми за Овърдрайв... Един приятел който кара S-class 320 cdi реши да го тунингова. Ходи до Карлсон германия . Хората му тунинговаха окачването, но отказаха тунинг на двигателя. Казали му, че не става добре. Той обаче си беше решил и отиде тук в Овърдрайв. Тунинговаха я, след което започна да пуши като стар автобус Чавдар. След 2 седмици влезе в авариен режим и смени пак при тях някаква част за още 1500лв. Колата и до днес не е ок. В Балкан стар му върнаха оригиналния софтуеър и сменят филтър за твърди частици за 4 000лв. Можете да си представите как е пушела за да задръсти филтъра.

 

На Стаинбауер съм слагал електронния блок на Ленд Круйзър, който на 3 000 км. след това изпатка дюзи........

 

Аз съм против чипа. Колата си върви прилично. Продай я и си поръчай 2.0 фси 200коня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо мнението ми за Овърдрайв... Един приятел който кара S-class 320 cdi реши да го тунингова. Ходи до Карлсон германия . Хората му тунинговаха окачването, но отказаха тунинг на двигателя. Казали му, че не става добре. Той обаче си беше решил и отиде тук в Овърдрайв. Тунинговаха я, след което започна да пуши като стар автобус Чавдар. След 2 седмици влезе в авариен режим и смени пак при тях някаква част за още 1500лв. Колата и до днес не е ок. В Балкан стар му върнаха оригиналния софтуеър и сменят филтър за твърди частици за 4 000лв. Можете да си представите как е пушела за да задръсти филтъра.

 

На Стаинбауер съм слагал електронния блок на Ленд Круйзър, който на 3 000 км. след това изпатка дюзи........

 

Аз съм против чипа. Колата си върви прилично. Продай я и си поръчай 2.0 фси 200коня.

 

МТМ са сериозна фирма. Знам, че не предлагат тунинг за Мерцедес. Нямам представа какво са правили с колата на приятеля ти в Overdrive, но ми е интересно да чуя мнение относно TSI чип тунинг.

 

2.0 TSI (не FSI) е вариант който мислих също. Излиза най-малкото 12К (по-скоро 15К), което не оправдава разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз съм с ReMAP на MTM от Overdrive на 1.8TSI, но съм със Scout 4x4. Определено има разлика и съм доволен от изпълнението. Дават ти безплатен Дино тест преди и след, за да видиш защо си си дал 2-те хиляди лева за MAP-а. Става за 1 ден (няколко часа).

 

Определено обаче само с т.н. чип няма да постигнеш пълното щастие. Аз бих ти препоръчал да смениш въздушния филтър поне с K&N от Impas56 и ако имаш смелост за още една крачка напред :) нови свещи NGK вместо фабричните Bosch.... може и други неща да се направят, но това е вече за ентусиасти. Може да разгледаш из YouTube какво прават съседите гърци с 1.8TSI SEAT-четата ;) , те са фенове на "малолитражния тунинг"

 

:) След това внимавай с турбото K03 при 1.8TSI не е усобенно голяма турбина. Давай смело и не се притеснявай за гаранцията, в EuraTek са толкова зле, че разликата няма да я видят и да им се похвалиш.

 

Колкото до 2.0TSI...там нещата са вече по-сериозни. Има готови Turbo Kit конверсии http://www.goapr.com/, които срещу сума от порядъка на 10-15 хиляди лева правят от 2.0TSI скромните 360 конски сили и 450Nm въртящ момент :) , но уви си си взел 1.8TSI :) . Аз работя по един сериозен хардуерен upgrade на моята кола, но все още нищо немога да кажа по въпроса. Истината е, че колкото повече, толкова повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това, което си го говорите влияе ли се по някакъв начин от скоростната кутия. Примерно на 7 DSG може ли да се правят промени в мощността на двигателя без да има проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 степенната DSG е с ограничение на въртящия момент и не е подходяща за силов тунинг. Уви само с ръчни или 6 степенна DSG. Затова Superb 3.6 е с 6 DSG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда. значи аз не ставам за тунинг... smile175

 

Е аз те предупредих, че не ставаш за тунинг заради кутията. Ама стига си и заводската мощност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile049 Ей, как ме излови ... Да, знам че не може да се прави тунинг на тази кутия smile009 . Аз по-скоро го изкоментирах като факт, а не като въпрос. Аз съм решил след година-две като се съвзема финансово да инвестирам в друга кола, която да направя "бегачка" smile117 . Тази ще си я оставя за семейна кола и тази мощност си ми е предостатъчно. Моята любима съпруга, за разлика от малката ми дъщеря, е много страхлива и малко по-рязко набиране и захапва седалката. Когато е тя в колата карам като пенсионер ... т.е. спазвам правилата smile021 . А някой ден живот и здраве, ще моля Бегачката за съвет и помощ, че да си спретна едно мощно автомобилче за лична употреба. smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.