Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Голям луфт на скоростния лост


genadim

Recommended Posts

Здравейте колеги от доста време имам проблем със скоростния лост.Но от скоро се овеличи свободния ход на скоростния лост дори и при включена предавка.По някога задната трудно влиза.Не мога да разбера от къде е проблема.Кажете нещо.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е колата , щото при Фелиция има едно решение , а за Фаворит / Форман друго ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем на фелата, надявам се някой да помогне с някакъв съвет!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички случай проблема е от разбита лостова система на скоростният лост. Мисля, че най-евтиният начин за ремонт е с парче от маркуч, но нека по-компетентните колеги да се изкажат аз още не съм се сблъсквал с този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради това, че няма много идеи засега, ще се включа с моето предположение.

Точно такава ситуация имах с Джетата, и предполагам, че нещата са сходни.

При мен проблемът беше в следния детайл:

post-2459-138453238857_thumb.jpg

Върху бялата ролка има сферичен гумен тампон, който с времето изтънява, и се получава луфт в гнездото, което се придвижва напред/назад със скоростния лост.

Понеже не намерих само тампона, трябваше да купя целия детайл.

След дълги огледи реших, че ще запазя стария детайл и използвах само тампона от новия, затова на снимката е новият без тампон.

Дано съм помогнал smile027 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

:smt017 само , че не едно , а две парчета по 1 см. фи 24 се надяват на каренцето и луфтовете изчезват ... може и с ново , ама не е рентабилно .

 

П.П. Сходствата между Джета и Фелиция са толкоз колкото между Москвич и Мерцедес ( шегичка ) smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

:smt017 само , че не едно , а две парчета по 1 см. фи 24 се надяват на каренцето и луфтовете изчезват ... може и с ново , ама не е рентабилно .

 

П.П. Сходствата между Джета и Фелиция са толкоз колкото между Москвич и Мерцедес ( шегичка ) smile049

...Тук нагледно. След тази операция скоростите се включват кат на нова Октавия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.