Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно свистене (като щурец) по време на движение


samisam

Recommended Posts

Здравейте,

От известно време при движение има свистящ звук (като щурец) опред на Фелиция 2001 карб.1.3. Като натисна спирачката звука изчезва. Не е онзи звук от парното, който също го имам. Тук и при спряло парно пак се чува и се променя. От около 70 хил. км. не съм сменял накладки и има подозрение, че може и да е от тях. Периодически спирам и проверявам колелата, установявам, че от време на време и лявото и дясното са се загряли, друг път са хладни.

На място този звук го няма. Скоро сменях и гърнета, там има един уплътнител дали и от него не е ....

На времето имах опел и той ми правеше въртели-средното колело не се връщаха буталата и задържаше спирачката. Като се износят накладките, буталата излизат повече и май не могат да се върнат. Но това са само мои хипотези.

Предстои ми да я карам много и моля за съвет.

Сам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени си накладките

Днес ги смених а в четвъртъка съм на път отново. Майсторите казаха, че има много феродо, ама ги смениха, евентуално да не би да са прегорели (каквото и да значи това). Почистиха с телена четка и дрелка местата, изчукаха ръждата по диска, с медна смазка смазаха нещо, като водачи, стегнаха болтовете и това е. За начало педала на спирачките беше мек, ама май взе да се оправя. сега гледам, че маркучите за тръгнали, маншоните, тампоните на предните амортисьори....пак отиде цифра.

Ще пиша дали е изчезнал звука.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши, че и аз имам същия проблем, не се появява всеки ден, но все пак дразни.

Наистина е много досадно. Утре пътувам до СЗ и ще пиша от там (ако успея с интернета). Интересното е че наистина не се появява всеки път. И не мога да хвана кога и по какви причини се появява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една предпазна ламарина паралелно на диска, понякога се изкривява и дрънчи в диска отвреме навреме.. Ако е нещо по-сериозно - например буталото да не се връща щеше да има съществена разлика в температурата на двете джанти. Огъни го този тас с клещите да не стърже, мисля, че това е проблема.

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах подобен звук и се оказа лагер на предното колело, като го смених жуженето изчезна. Интересно е че лагера беше преден а ми жужеше понякога отпред понякога отзад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах 500 км. засега няма проблем. Предлагам на колегата с този проблем да смаже едни втулки( или кой знае какво с ) с гумени шапки, без да сменя накладки. ако не помогне -тогава накладките. Имаше много феродо по старите, ама си заминаха. В сервиза ги смазаха с някаква медна смазка. Очукаха и ръждата по диска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото знам не се продават накладки с рязано феродо за Фаворит/Фелиция , но съм забелязал , че накладките на ТRW се правят с някакво феродо , което има доста сериозно температурно разширение (поне това са мои наблюдения) , а рязането помага за около 500 - 1000 км. и това е заради голямото количество метални стружки , които замазват повърхноста и те пак почват да свирят ... абе с две думи спрях вече да купувам такива накладки smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.