Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Обороти на жилото на километропоказателя?


NikVT

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

някой може ли да каже колко оборота прави жилото за километропоказателя на S120L за 1 км - 2500, 6000 или 10000?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този въпрос за каква сума е? ;)

Съжалявам, не мога да отговоря. А, защо те интересува?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами чеша си мозъка с една схема на електронен скоростомер, та за правилно пресмятане и отчитане ми трябва това инфо. Имам разглобен механичен уред, но никъде няма написано нищо вътре по него. На руски уреди съм виждал написани подобни константи, но на моя :( ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш един Шкодов километраж с ежедневен брояч, слагаш подходяща плоска отвертка където влиза жилото и въртиш, като броиш оборотите за 100метра. Става бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро,този метод е доста неточен,защото на 100м ще има голяма грешка - десетина оборота с отвертката.На 1км става по-точно,ама зависи дали човек има толкова нерви за късане :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро,този метод е доста неточен,защото на 100м ще има голяма грешка - десетина оборота с отвертката.На 1км става по-точно,ама зависи дали човек има толкова нерви за късане :mrgreen:

Мисля, че на метри ще е по- точно, щото там броячът е по чувствителен.

Важното е да се постави цифрата точно в средата. Но като превърти 200, 300м ще го усети.

....абе, имам един километраж и подходяща отвертка, но не му работи дневния брояч... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли по - лесно да се свали задния капак на кутията и да се преброят зъбите на привода и на голямото колело и така ще се разбере колко оборота прави малкото колело при един оборот на голямото , след туй вземаш обиколката на гумата и така ще се ориентираш горе - долу в обстановката .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, чак пък да си разглобявам ск. кутия :-k , някой не е ли срещал някъде из многото спец. литература инфо за предавателното число на приводчето за жилото или пък константата на километропоказателя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ще се прави електронен, значи ще има и калибровка...

Най-лесно ще е, след като се направи датчика, да се минат 1000 метра и да се провери колко импулса са се натрупали.

Ако е с процесор, ще има някаква константа в софтуера, която може да се уточни при подобна реална проба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги,

някой може ли да каже колко оборота прави жилото за километропоказателя на S120L за 1 км - 2500, 6000 или 10000?

Сигурен ли си, че е някое от тези числа, щото след ремонт на километража, си го въртях ей така с отвертка за проба дали отчита. 100м. ги навъртя със сигурност под 600 оборота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами такива константи съм срещал по сходни уреди - на японски коли 2500, на европейски - 6000 или 10000. С такава информация разполагам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко в таблото на една Шкода е красиво, така както е. За какво ти е да променяш каквото и да е?

 

Попринцип Опел Кадетт капка има версия с такъв километраж, които се върти от жило. Присажда се и ако не е точен предполагам е възможно калибриране.

 

Виждал си казваш на лади и т.н. - Шкодата не е "Сделана" кола сешш' се smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко в таблото на една Шкода е красиво, така както е.

Шкодата не е "Сделана" кола сешш' се smile009

 

Съгласен съм с теб на 100% \:D/ . Както писах по-горе - това е по-скоро чесане на гънките в главата (доколкото ги имам). Не мисля да премахвам механичния уред, по-скоро си тествам възможностите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тествай тогава с уред от опел кадет. На баща ми на приятелката му темпрата 1,6 както и 2.0 16v са с такова табло. Виж кое ще ти е по евтиния вариант, като за второто не съм сигурен как се отчита а ти го казвам повече като насока

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.