Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

спирачни апарати lukas


Recommended Posts

имам следния въпрос ,на фелиция 2000г предните спирачни апарати са лукас . има ли същите апарати на друга марка автомобили и ако ги има на кои?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо колега търсиш от други коли? Ако ти трябва такъв спирачен апарат просто питай. Аз примерно имам много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно не му харесват щото тропат накладките като им омекнат пружинките smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в това, че при спускане по нанадолнище предните дискове заедно със спирачните апарати греят неестествено много и мисля ако има друга алтернатива да ги заменя .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С каквито и да ги замениш докато разчиташ само на спирачки при спускане пак ще греят ( нормално е ) ... пробвай да спуснеш на скорост и ползвай спирачките в краен случай и виж дали пак ще греят .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса е в това, че загряват повече от другите автомобили, имал съм голф ,поло ,лада ,дори и шкода105 и при тях грееха но на фелицията е малко неестествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , има малка вероятност апаратите да задържат и това може да го провериш на лек наклон като пуснеш спирачката и колата остане на място значи имат нужда от профилактика ( смяна на прашници на водачи и буталца , гресиране на водачите и раздвижване на буталцата ) ... незнам как преценяваш това "неестествено греене" - педала пропада ли , пуши ли , мирише ли на феродо ( между другото за разлика от 120 -та Фелицията спира предимно на предните спирачки ако не си забелязал има редукционни клапани и при това спиране по наклон те се претоварват ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса е в това, че загряват повече от другите автомобили, имал съм голф ,поло ,лада ,дори и шкода105 и при тях грееха но на фелицията е малко неестествено.

 

Колега много е неразумно от финансова гледна точка, да решаваш да сменяш нещо при положение че не в него е проблема ;) Ако има проблем по вероятно е да е от маркучи, водачи или евтини накладки (разликата между такива от 20лв и други от 50лв не е само в цената :idea: )

Първо разбери къде е проблема и после действай. На самите спирачни апарати нищо не може да им има. Не им задържат буталата като при 120-ците. Ако се пускаш лятото по Шипка без да си включил на скорост - даже ще ти пушат колелата - нормално е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Принципно е така, ако задържат буталата, по-скоро ще има склонност да не спира колата... :-k , проблеми със задържане са от водачите по-вероятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.