Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Струва ли си да обжалвам


Recommended Posts

Значи, ситуацията е следната:

Днес сутрита се движа по бул Перко Тодоров в посока "България" и на светофара на входа на Южния откъм "Нишава" преминавам на ЖЪЛТ сигнал. Карал съм с 40, максимум 50 км. 50 м по-нататък бивам спрян и запитан на какъв сигнал съм минал. Отговарям: "на жълто"

Последващата реплика е: "Можеше да се разминете е фиш, но сега ще пишем акт". Полицаят се съгласи, че съм минал на жълто, но съм бил "заобиколил пешеходците", т.е слалом съм правил.

А в акта пише "при трисекционен светофар преминава на ЧЕРВЕНО на пешеходна пътека", което не е вярно

В релултат на това талонът пое към столичния КАТ, до 150 лв глоба и 8 точки.

Въпросът ми е: да си губя ли времето да пиша възражения? Акта го подписах, като написах, че имам възражения.

В интерес на истината полицаите бяха четирима в патрулката. Ако ги привикат и четиримата, със сигурност ще наточат от 100 кладенци вода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pepi,

 

Шанса ти да спечелиш обжалването граничи с нула. Особено ако в забележка не си отбелязал, че си навлязъл на ЖЪЛТ светофар и то сменил се на 5-6 метра преди да навлезеш в къстовището. Освен това е трябвало да отбележиш, че си карал със съобразена скорост, т.е. под 50km/h.

 

Накратко - умряла работа smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преминаването на жълта не мигаща светлина на светофара се води преминаване на червена светлина. Защото според закона е забранено навлизането в кръстовището при този сигнал освен в случайте когато не може да спреш без да създадеш предпоставка за ПТП, но пак според този закон ти си длъжен да се движиш с такава скорост при приближаване на кръстовището, че при промяна на светлините да спреш без да създаваш предпоставка за ПТП.

Чел съм подобно обжалване на АКТ и то доста компетентно написано но съда не отменя НП.

Да си кажем направо освен да е имало видео контрол и някаква разлика в светлините с което да обориш твърдението в акта че си минал на червено и т.н. Сложен и бавен процес за нашата държава.

Това че си подписал акта не означава нищо освен че си уведомен за неговото съставяне и ти е известно за това че имаш право в три дневен срок да отправиш допълнителни възражения.

Късмет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес имаха празник...да са живи и здрави, ама ако така продължават да се "грижат" за безопасността на движението, пак ще заемаме първите места по произшествия и жертви, тея с черните пулемьотки, с яркосини ксенони пак ще си карат както си искат, простосмъртните ще си траеме и ще си плащаме... и така, хубава перспектива!

Уикенда пътувах до Приморско - пак се крият по храстите, като преди 20 години, идиотски ограничения, забравени знаци от ремонти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.