Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Газ на 1.8Т АPU двигател, каква ?


Recommended Posts

Здравейте колеги,

Дайте мнение и препоръки какъв газов инжекцион да монтираме на брат ми на колата.

Колата е Пасат 2000г. с бензинов мотор 1.8 с турбо е електрически(електронен) дросел. Номера на двигателя APU. Мисля че такъв се монтира и октавиите, така че който е доволен от дадена марка, моля да сподели.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Аз съм с 1.8Т AGU с газов инжекцион, но не съм доволен, постоянно прави проблеми на бензин. Иначе газовата е Томасето, италианска и на газ няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

здрвеите и аз съм с 1.8т агу с ги и нямам никакви проблеми както и на бензин,разхода е също много добре,даже газовата ми е някаква не много известна италианска не и помня името дори,но е екстра като се има предвид цените на горивата,може би повече зависи от майстора да е читав и да направи всичко както трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз съм с 1.8Т AUM.

Газов инжекцион Landi Renzo EVO на около 8 000 км.

Разход градско в София - 11 л/100.

Без забележки за газовата. Върви перфектно колата. На бензин карам когато сварши газта.

Пали на бензин и газ(топла).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Чудех се къде точно да пиша и реших в тази тема да е...

Гледах разхода на 1.8Т в темата относно разхода на газ, че съм се замислил нещо, но ето какво видях:

OKTAVIA 1 avtomat

Двигател(обем и мощност) - 1.8T, 150 к.с.

Вид на Газовата система - BRC

Среден разход на газ - лятото градско 16л/100км; зимата градско 17/100км; извънградско 12/100 км в зависимост от климатик и скорост.

Изминати километри от поставянето на Газовата система - 50 000

Шкода Октавия 1

1,8Т 150 к.с.

газова - Landi Renzo EVO

извънградско - 8,5L/100 без климатик; с климатик - 9,5L/100.

градско - около 9-10L/100

650 км извънградско - 60 лв.

Изминати километри - около 3000 км.

Данните са към 04.08.2012

Разбира се, автоматика е една разлика. Друга е стилът на каране, маршрута и т.н. ама 6 литра разлика...? Освен това гледам в темата, че има Фабии по 1.4, а гълтат по 10-13/100 градско... К'ви са тия разлики?

Аз с 50 лева /почти 20 литра/ минавам 240-250 км. градско, което прави, около 20 лева на 100 км към днешна дата. Това е с 1.9 TDI. И понеже се замислям за 1.8Т 4х4, заради това и загледах разходите на тези мотори. Да приемем, че това, което искам да взема ще лапа 15/100 в Софето, към днешна дата при цена 1.40 са 21 лева - демек дизела ми идва по-тънко? А като сипя и бензинче, съвсем ще се променят нещата... Еб@ти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като искаш да ти е тънко , вземи си Фаворит ... отделно е толко високо проходим , че не ти требе 4Х4 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам че разхода зимата ми е 11 литра на 100 км в града.

Но мисля че по отношение на ускорение и максимална скорост 1.8Т е по-добра.

За разход на градско 11 л. х 1.40 лв. = 15.40 лв./100 км, което е 5,79 л нафта на 100 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да! Така си писал в онази тема, което всъщност ме накара да се замисля за смяна на верния дизел, но пък гледам друг колега със същия мотор, само дето е автомат + 6-7 литра, което всъщност ме втрещи и ме накара да седна да смятам. То при мен сметката е проста... Иначе относно ускорение и максимална скорост спор няма - все пак 150 бензинови магарета не са като 110 дизелови :)

Ще го помисля, а и трябва да продам моята първо, че не ми се затварят 8 хиляди пари от раз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и не мога да разбера как ги постигате тия ниски разходи, защото с нормално каране, перфектно настроена нова газова и перфектно техническо състояние на колата ми съм далече от тия цифри. Единствения вариант да ги постигна е да се влача по улиците което не го приемам за нормално каране :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Стига бе. Няма как да ме накарате да повярвам че софийско 1.8 Т гори 11 газ.[-X Тези двигатели хич не са икономични а пък и 150 коня не са малко. Тя фелицията повече гори бе кво ме напрай ти. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе. Няма как да ме накарате да повярвам че софийско 1.8 Т гори 11 газ.[-X Тези двигатели хич не са икономични а пък и 150 коня не са малко. Тя фелицията повече гори бе кво ме напрай ти. :-k

 

Ела в София, пълня бутилката до горе и ти давам колата. Вози се цял ден и ми кажи колко харчи. След 10.04. съм в София, в конадировка съм.

Айде със здраве.... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ела в София, пълня бутилката до горе и ти давам колата. Вози се цял ден и ми кажи колко харчи. След 10.04. съм в София, в конадировка съм.

Айде със здраве....

 

Ем аз незнам какво е твоето каране. Аз не съм от най спокойните да знаеш. :D Фелицията до 14 ми стига във Варна и пак не можеш да ме накараш да повярвам за твоя разход. Не я продавай. Другата ще ти гори 50 % отгоре. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам намерение да си продавам колата. Предлагам ти да я покараш ако имаш път към София за да се убедиш, че не приказвам празни приказки.

Това е модела на ГИ:

 

http://landi.bg/produkti/landirenzo%20new2.html

 

Поздрави на морето.... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам думите на колегата, при мен разхода Софийско е 11,5/100, засичано не веднъж и то зимно време (понеже колата я имам от Ноември smile001 ). Далеч не карам пенсионерски, като естествено не съм и в другата крайност, разход от 16;17/100 не бих казал, че е непостижим, но за мен ще е резултат единствено на много "пердах" и яки задръствания. Не виждам какво ви учудва толкова този разход, при положение, че е турбомотор - има си нютоните още в ниските обороти, колата върви леко, без да се мъчи, а в крайна сметка не е 5 литров мотор, че толкова да му умуваме smile035

Предлагам теста, като на колегата, който не вярва, идва на разходка и после smile027

 

Поздрави s_flag

 

П.С. забравих да добавя, че това е разход на газ, ръчка + 16ки smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По каталог дават 1.9TDI с разход около 6.6, а 1.8Т около 10.7, т.е. 60% повече. Дори да приемем, че абсолютните стойности не са верни, съотношението е горе деолу вярно. Моята харчи около 6 градско. Съответно се предполага, че бензинов мотор би ми харчил около 9.5. С газова 11. Това при моя маршрут. smile035 По днешни цени това прави 15.78 на дизел, 24.96 на бензин и 14.08 на газ. Това към днешна дата. Трябва да се има предвид, че в началото на зимата цената на газта стига до около 70% от цената на бензина и на практика "печалбата" спрямо бензина става 10-15%, а не близо 50! Средно годишно излиза еднакво да се кара на газ и на дизел.

 

Това са ми наблюденията за последните 10+ години карайки бензин, газ и дизел.

 

При тия сметки излиза мисля, че единственото водещо при избора на двигател трябва да е личното усещане и предпочитание smile049

 

PS: Аз свалих разхода на половина ... като намалих броя на колелата на превозното средство наполовина smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Аз свалих разхода на половина ... като намалих броя на колелата на превозното средство наполовина smile091

Ако махнеш и маторя и туриш едни педали ще спестиш още повече :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това съм го пробвал... ама харчи повече за пържоли и мезе smile048

 

PS: Стига спам, че ще ни smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно! Значи за сега 1.8Т 4х4 отпада...освен ако нещо не размисля, но при положение, че горе-долу е една цената за година - не виждам смисъл да сменям моята, която си познавам от пеленаче. Ама да видим, има нова Октавия, Скаут-чета, Субару или Ауди - все 4х4... :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Стига бе. Няма как да ме накарате да повярвам че софийско 1.8 Т гори 11 газ.[-X Тези двигатели хич не са икономични а пък и 150 коня не са малко. Тя фелицията повече гори бе кво ме напрай ти. :-k

 

Моето мнение е че тези двигатели са доста икономични предвид мощността си. Моята октавия харчи градско 11/100 бензин и 12/100 газ, извънградско на бензин 6,8 - 7,3/100 без и със климатик. на газ извънградско още не съм я засичал понеже газовото го монтирах наскоро, марката е Optima - полско цената му е 1100лв с монтажа.

Редактирано от Maniac
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам приятел с октавия RS с неговото каране малко по хард 11-12 градско в софия и около 10 навън.аз като я докача я свалям на 8-9 на вън в софия си е все лудница.фабията харчи 10 градско а на вън 7,5 газовата е тамона с турски изпарител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.