Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Контролна лампа двигател О1 свети, възможни причини?


octavista

Recommended Posts

Става дума за онази жълта лампичка със силует на двигател, в скоростомера. Светна при изпреварване сутринта на трета скорост, оборотите се вдигнаха до 4000 и нагоре, не съм сигурен колко, защото се бях вторачил в пътя, чисто нов шофьор съм все пак :roll:

Вчера също доста мощно покарах, 100-120-150... smile117 На един колега също му била светнала тази лампичка и някои изразиха мнение, че е запушена ламбда-сондата, което евентуално щяло да доведе до повишен разход на гориво, в зависимост от позицията й(?).

Нямам възможност в близките няколко дена да закарам колата на диагностика, а и там могат да ми наговорят куп врели-некипели и да пробват да ми отпорят кожата с тъпа лъжица, всякакви ги има, та затова търся мнения по въпроса.

 

Иска ми се при първа възможност да се сдобия с кабел за свързване към порта под волана, та поне съобщенията за грешки да си чета, иначе в книжката за тази лампичка пише нещо от сорта "незабавно идете в сервиз". А мен от сервиз ме е страх повече, отколкото от зъболекар smile056

Аз при тая зловеща прокоба в упътването едва ли не очаквах да ми хвръкне някое бутало през капака или да ми блокира двигателя и да се обърна презглава на асфалта, не е хубаво да плашат хората тъй, уж сме в ерата на информацията и прочие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не помня вече в колко поста става дума за тая ЛАМПИЧКА.

Разбирам, че си притеснен, но колкото и да са отзивчиви специалистите в този форум няма как да познаят защо е светнала.

Без диагностика няма да разбереш от какво е проблема smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.