Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Себастиен Льоб прави ралишоу в неделя на 15-метрова рампа


РусенскоВарено

Recommended Posts

Пет дни преди първия етап на рали “България”, кръг от WRC, столичният площад ““Княз Александър Батенберг” ще бъде огласен от рев на автомобили. 6-кратният световен шампион Себастиен Льоб пристига по рано у нас, за да направи уникално шоу на жълтите павета. Точно в 16,00 ч на 4 юли Льоб ще седне зад волана на емблематичния си Citroen C4 WRC и в продължение на половин час ще направи невероятно шоу пред зрителите на специално трасе с препятствия и чудовищна 15-метрова рампа. Преди шампиона демонстрация ще направи родната звезда Екатерина Стратиева.

„Себастиен Льоб Рали Шоу София” се организира от Автомотор Корпорация, официален представител на Citroen и Total България. Достъпът до импровизираното рали трасе на площада ще бъде свободен, а най-запалените фенове ще могат и да се докоснат до автомобила на шампиона в специалния експо-кът на жълтите павета.

Истинското предизвикателство за мото-маниаците обаче стартира още от 3-ти юли на същото място с начален час 16:00 – Loeb WRC Challenge е кодовото име на състезанието с радио-управляеми автомобили и ще възнагради уменията на най-добрия състезател с право да заеме навигаторското място до Себастиен Льоб по време на самата демонстрация. Също така се очаква в ролята на Даниел Елена като навигатор на Льоб да влезе премиерът Бойко Борисов.

За участие в Loeb WRC Challenge се попълва online бланка на адрес http://www.myrcm.ch (секция Race registration) – международният уеб-сайт на RC-cars състезания. Крайният срок за заявки е 19:00 часа на 1-ви юли.

 

График на събитието:

Събота / 03.07.2010: пл. Княз Александър Батенберг

15:30 – 20:30 - Loeb WRC Challenge (RC-cars състезание)

Квалификации: 30 старта с по 4 участника в група / Полуфинал: излъчване на 3-мата финалисти

 

Неделя / 04.07.2010: пл. Княз Александър Батенберг

15:00 - Демонстрации управление на RC-cars

15:10 - Финал Loeb WRC Challenge (RC-cars състезание)

15:30 - Излъчване на шампион с право на участие в обиколка от демонстрацията на Себастиен Льоб - награждаване

15:40 - Демонстрация на Екатерина Стратиева

16:00 - Демонстрация на Себастиен Льоб

16:40-16:55 - Време за обща среща с представители на медиите

16:55-17:00 - Сесия за автографи

 

Източник: Агенция Speed Press

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ооооо там, сме. трябва да видя легендата. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно има грешка в статията, Льоб ще бъде навигатор на Борисов. :mrgreen:

 

smile091 еее, чак пък навигатор... най-много механик.

Апропо някой колега ще участва ли на RC challenge, да ида утре да викам за него? Аз освен за Юли не знам друг тук да се занимава, но знае ли се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, дайте да се уговорим за някаква среща и да се съберем на едно място, а не да се търсим из навалицата... Някакви предложения? smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, дайте да се уговорим за някаква среща и да се съберем на едно място, а не да се търсим из навалицата... Някакви предложения? smile021

 

Пред Руската църква? Само час да уточним :-k.

 

П.П. Не гарантирам, че ще съм в София обаче smile049. Но ако съм, 101% ще присъствам :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руската църква ми харесва като идея. Може в 15 часа - ще имаме 30 минути да стигнем пеша от там до площада. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за в неделята ли се уговаряте? Може да се съберем в 2 на Бояна /нали е ден за редовна среща/ и оттам в стройна колона към центъра smile117 smile117 smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за в неделята ли се уговаряте? Може да се съберем в 2 на Бояна /нали е ден за редовна среща/ и оттам в стройна колона към центъра smile117 smile117 smile117

 

Тъкмо щях да пиша, че днес няма да стигнем за мероприятието, защото имаме намерение да се разходим с мотора до Ботевград. За утре щях да предложа същото, което и ти. Ще се видим на "мейданя" пред Историческия :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Апропо някой колега ще участва ли на RC challenge, да ида утре да викам за него? Аз освен за Юли не знам друг тук да се занимава, но знае ли се...

Мите, не съм в София, иначе идеята е добра. Пък и макар да съм по морето моделите вече ми липсват. Явно ще трябва да мисля за нещо по вода на гориво или електро за места с повече хора и деца ;) От друга страна все още нямам модел за класа, който педполагам ще се пуска там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, доколкото разбирам там ще се карат само еднакви модели на Ситроенa C4 na Loeb, предполагам ще раздават служебни на записалите се, не вярвам всеки участник да има и да си носи точно такъв модел. Проблемът е, че записванията са били до завчера а пък и моят опит в управлението на такива играчки е отпреди 20-30 г, така че и аз съм пас за участие, само ще позяпам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, и да не забравите - всички с клубните тениски :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес минах покрай Батенберг към 19 ч. понеже през деня бяхме в Банкя, а на връщане имах проблеми /свърши ми горивото далеч от бензиностанция/ - нямаше никой на площада, явно са свършили доста предсрочно, след като по-горе е обявено за край 20.30 :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак- то е обявено за НЕДЕЛЯ, а не за Събота.

 

Малко да покажа, как само се изтрелва Ситроена :)

 

http://bg-bg.facebook.com/video/video.p ... 313&ref=mf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Малко да покажа, как само се изтрелва Ситроена :)

 

http://bg-bg.facebook.com/video/video.p ... 313&ref=mf

Красота! =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак- то е обявено за НЕДЕЛЯ, а не за Събота.

 

Малко да покажа, как само се изтрелва Ситроена :)

 

http://bg-bg.facebook.com/video/video.p ... 313&ref=mf

 

Ися, виж програмата най-горе - имах предвид гонките с RC модели в събота... а ситроена е ракета, не е за всяка уста лъжица да го кара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ходих.

Пийнах 2 бири на слънчице :)

Беше впечатляващо представление.

Много шум и пушек :)

Доволен съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mдааа, накрая жълтите павета бяха доста почернени :mrgreen:

Ето няколко снимки и клипчета от мен, за съжаление изтървах добрата си папарашка позиция заради малката драскулка, написана за мен лично от "гимнастика" /виж последната снимкa 8) /

post-24-138453238619_thumb.jpg

post-24-138453238622_thumb.jpg

post-24-138453238625_thumb.jpg

post-24-138453238628_thumb.jpg

post-24-138453238631_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не бях кой знае колко очарован от видяното. Плъзгането - добре. Минаха по веднъж, беше ми интересно. Изпитах някаква тръпка. Следващите пъти направо си доскуча, нищо разнообразно. Льоб се изнесе много бързо след това, което си беше малко подигравка с феновете. При все, че в БГ сигурно има повече фенове от колкото в повечето държави в които се прави ралито, можеше да отдели още 30 мин. да ги зарадва, я с автограф, я да си побъбри малко. Ама той е звезда, айде, простено му е, важното е другата седмица да ги размята. :) Интересното беше че после се метнаха в един C5 и отпрашиха, като караше Льоб. Много смело от негова страна, това софийските улици не са разходка като на рали сътезанията, тук е въпрос на оцеляване!

 

Организаторите - пълна скръб. Една реклама по телевизята да бяха пуснали бе джанъм. Събра се толкова много народ и то само от слухове и дописки в интернет. Ако го бяха рекламирали като хората, щеше да е дваж по яко. Автомотор не са толкоз бедна фирма, 5 минутки по телевизията да бяха купили.

 

Счупи им се рампата. Тоест подобието на рампа пройзведено от шперплат и тиксо :)

 

Да не говорим, че и самото рали не се рекламира като хората. Все повече се убеждавам, че целта на Янакиев не е да се представим като хората на зрителско ниво, а просто да усвои парите и после "куче влачи рейс". В Гърция като има WRC, навсякъде има плакати, реклами, чудесии... хората се грижат да събудят интереса на зрителите. Тук не стига, че шибнаха такса за гледане, ами и пари за реклама им се свидят да дават.....

 

Пак за "шоуто" - коментатора. Е няма такава излагация. Дано на французите някой не им е превеждал какви ги плещи тоя, че ще умрем от срам. То имената им бърка, не можа да запомни кой е пилот, кой навигатор, чете и срича от някакъв лист, абе по добре на Къци Вапцаров да бяха дали да води....

 

Катето Стратиева - що и направиха такава антиреклама на горката, незнам. Нищо против пилотските и умения, тя си ги има. Ама що за *** му хрумна да я пусне да пързаля тая калинка на предно предаване? Че то това не може да се пързаля, най-много да го претъркаляш ако упорстваш. Само направиха така, че хората да и се смеят, а тя не беше виновна. Или може би идеята беше след това Льоб и Сордо да изглеждат божествено....

 

Въобще, ако искаха да направят дрифт шоу да бяха взели Кен Блок. Оня поне в ралито е зле, ама хлъзгането го може наистина зрелищно.

 

Направо ме обзема безпокойство, как ли ще окепазаним едничкия ни шанс да видим истинско WRC шоу в БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното беше че после се метнаха в един C5 и отпрашиха, като караше Льоб. Много смело от негова страна, това софийските улици не са разходка като на рали сътезанията, тук е въпрос на оцеляване!

Имаш доста извратено чувство за хумор - излиза, че не той трябваше да ми дава автограф, а обратното :mrgreen:

За останалото си прав, особено за рампата - аз бях се пласирал съвсем наблизо и по едно време доста се притесних за безопасността си. Особено като видях как след всеки скок се нагласят някакви "хвърчащи" дървени тупчета под металните стойки, явно да не драскат жълтите павета. Но ако се беше измъкнало някое трупче при скоковете не ми се мисли просто... като се има предвид и колко "солидни" бяха загражденията :? Абе изобщо типично по български организацията - идея 6 + изпълнение 3 - добре че поне Льоб и компания знаеха какво правят. Дано на самото рали организацията е по-добра, като се има предвид че и билети ще продават...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Цецо75,

 

Аз незнам какво си очаквал.

Да направят писта в центъра на София, за да си доволен ли?

Трябва да сме благодарни,че хората ни правят шоу.

Все пак, не можеш да очакваш на такава права с павета , Ц4кара да стане Трансформънс ли?

 

Даваха Рали Шоуто по КАНАЛ 3 ако не се лъжа.

 

Льоб показа на всички нечовешко каране и после доказа,че е нормален човек като всички нас- загасна му колата.

 

Ще видим как ще се представят ан ралито и най-вече ми е интересно слизането към Добра Вода- там ще има ниско летящи самолети :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе всички се гласим за тая Добра Вода, май ще стане митинг там :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.