Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Глоба за превишвна скорост в Гърция!!! КАКВО ДА ПРАВЯ?!


Recommended Posts

Преди 2 седмици ходих в гърция, спряхаме за превишена скорост при позволени 90 карах със 120. Дадоха ми една розова хартия, която е самата глоба, на нея пише че трябва да платя 100 евро. Полицайте ми обясниха , че трябва да ида в някоя поща и да я платя глобата, но аз се направих на "тарикат" и реших да не се занимавам да плащам тая глоба. принципно ми обясниха , че ако платя глобата в рамките на 10 дена ще платя половината глоба(50 евро), ако след 10 дена платя ще си платя 100 евро.

 

Та аз не платих глобата и си се прибрах вече в България. Дали има шанс да стане така , че все пак да се наложи да си платя глобата принудително или пък нещо друго да стане?

 

ПС: записаха ми данните от лична карта, фигурират и в глобата.

 

НЯКОЙ АКО СЕ Е СБЛЪСКВАЛ С ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ НЕКА СПОДЕЛИ ИЛИ ПЪК ДА Е ЧУВАЛ НЕЩО ПО ВЪПРОСА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по думи на един тираджия ... ще ти излези солено за подобно действие :) .

 

по конкретно?

 

как могат да разберат че имам глоба?

 

можели глобата да стигне до България?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде в пресата четох, че гръцките глоби ги пращат в БГ, ако не се платят до някакъв срок. Но в каква форма ще я получиш и с какви лихви - нямам идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Отностно глобите в Гърция напоследък попадам на доста интересни случаи. Нямаш право да се движиш с теглич, ако не е пригоден за прибиране. Нямаш право да се движиш със затъмнение стъкла и то доколкото се разбира от текста става въпрос за задните стъкла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва за стъклата не знам от къде го измислиха!Принципно почти всяка Skoda в Гърция беше с такива!(мойта Fabia също)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За теглич,не мисля че е вярно,то моя да не го видиш си е цяло чудо-бая си стърчи,на един Пасат.

За стъклата е като у нашенско.

По принцип могат да ти я изпратят глобата в БГ,но досега сигурно не се е случило,трябва да си голям карък.Просто ако те хванат за нещо си ,взимат документите ,твоите или на колата, и те пращат да си я платиш в най-близката поща-50% от написаната глоба,после с платежната квитанцийка обратно при тях или в Полицията им и си ги взимаш обратно. Същото се отнася и за тогава когато то свалят предния номер.

Ако имаш късмет ти пишат глоба,вземаш си хартийката,прибираш си я на хладно в жабката(ако тя е с охлаждане smile091 ),и продължаваш за там където си тръгнал,като своевременно Забравяш за глобата.

Те това всичко е от личен опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Български шофьори масово получават актове за нарушение на закона за движение по пътищата в Гърция.

Повечето от българите са санкционирани, тъй като непознават гръцките правила за движение по пътищата, съобщи Нова телевизия.

 

В опит да помогне на водачите от граничния сектор в Смолян започнаха разпространението на листовки, съдържащи основните различия в закона. Разлепени листовки има и на граничния пункт "Златоград".

 

Глобите в Гърция са в пъти по-високи от тези, предвидени в българския Закон за движение по пътищата. Така например санкциите за непоставен предпазен колан започват от 200 евро. Абсолютно забранено е карането на кола с теглич, освен ако не е пригоден да се прибира в купето.

 

"Българските шофьори трябва да знаят, че в Гърция изобщо не е разрешено да се движат коли със затъмнени стъкла. Също така много често глобите се съпътстват със сваляне на регистрационните номера на автомобила", предупреди директорът на граничен сектор-Смолян Тодор Георгиев.

 

Въпреки листовките и въпреки предупрежденията на граничните полицаи много от българите предпочитат да рискуват и да продължат пътя си към Гърция, въпреки че колите им са със затъмнени стъкла. Според статистиката такива стъкла има почти всеки втори автомобил, допълва Нова телевизия.

 

http://dnes.dir.bg/news/gartzia-shofyori-6707810

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Румънците,които са голяма част от туристопотока в Гърция карат и със затъмнени предни стъкла!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

мерси за споделените мнения ;) мислех да ходя до гърция да плащам глобата , ам за сега се отказах , ако ме потърсят ще плащам, за сега съм пас. принципно от 2та пъти които ходих в гърция не съм много очарован , така, че дори и не възнамерявам да ходя повече там на почивка поне за сега. нещо май повече предпочитам да ходя на нашето море

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само така. не че нашите хотелиери са нещо, ама и ония не струват. поне да си храним нашите, а тарикатите гарци да го smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно преди седмица ,щаха да ни арестуват само защото бяхме с червена кола. :mrgreen:

В Драма ни показаха стоп палка ( без да нарушаваме никакви правила, опасани с колани ,движейки се с 40, смирено навели глави ) ни скочиха 4 полицаи от два мотора и обградиха колата. След реплика на развален български" Лицнита документа проверк " очаквахме вече белезници. Докато ни проверяваха им се обадиха по станцията и едва успяха да ни върнат документите. Запалиха моторите, пуснаха лампите и сирените и отпрашиха в неизвестна посока. Бяхме на неправилното място с кола с цвят явно на издирвана такава. Така и не разбрахме. Внимателно в Гърция. В местните вестници в пограничните ни райони има цяла страница с глобите в Гърция и предупреждения как да се реагира. Явно са патили доста българи там. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 3 години по-късно...

Здравейте,

Миналия уикенд пътувах до Гърция с кола и ми съставиха акт за неправилно паркиране ( една розова бележка). Някакви хора ми обясниха, че може да се плаща единствено в общината или в пощата, а беше съботен ден и нямаше как да платя глобата. На границата попитах дали има вариант да платя в България и получих отговор, че не е възможно. Попитах какви ще са последствията ако не платя, но ми отговориха, че не знаят нищо по въпроса. На пратика излиза, че трябва да отида специално до Гърция, за да си платя глобата. Някой има ли представа какви биха били последствията, ако не платя, или да ме ориентира откъде мога да получа информация.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че нямаш никакви последствия, докато не те спрат отново полицаи в Гърция. Тогава вече може и да стане лошо.

 

Пак сте късметлии, че не са ви взели документите или номера - това е стандартна практика при БГ автомобили. И като се случи в почивен ден (което е нормалното), си удължаваш почивката с няколко дни :)

 

Теглича и радардетектора са забранени със сигурност. За стъклата незнам, наистина огромно количество автомобили се движат така. Може би е над определен процент в закона т.е. по усмотрение на маляката в униформа.

 

Аз затова гледам в Гърция да съм кротък на пътя, та да си карам кефа на морето.... Пътищата им се сравнително добри и даже по ограничение се стига бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съществува специална процедура за взаимопомощ при събиране на публични задължения между страни - членки на ЕС. Наложена глоба в Гърция може да се събира принудително от нашата НАП, стига гърците да изпратят едно специално искане. Производството е уредено от чл. 269а ДОПК и се използва все по-често. Иначе няма проблем за бъдещи пътувания. С други думи - към момента не се налага плащане, ако такова се наложи то ще е след време и с минимална лихва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за бързия отговор!

Наистина имам късмет с регистационния номер. :lol: А документите нямаше как да ми ги отнеме, тъй като бележката я намерих след като се върнах при колата.

Мен ме притесняват именно лихвите и предпочитам да си платя глобата, вместо да имам по-сериозни главоболия по-нататък, макар и да не планирам пътуване в Гърция.

А дали ако се обърна към НАП ще ми разяснят каква е процедурата? Понеже имам още няколко дни, за да се възползвам от възможността да заплатя 1/2 от глобата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото като ходих до гърците правиха разни ремонти по магистрали и класни пътища сигорно 100км. ограничение 30 км 40 км без да има причина пътя е 6 нема дупки няма нищо тъпите гърци ми свирят одзад аз бича с 30км и ги псувам през джама щото тях ги не спират !!! Забранено е да се говори по терефон със или без хенсфрии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.