Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет относно смяна на амортисьори О1 1.9ТДИ


dsangelov

Recommended Posts

Колеги,от известно време се чува почукване при неравности и слизане от бордюри,окачването е проверено и е наред всичко,остава съмнение за тампони на макферсона и амортисьори.Писах на колегата от Казанлък и имам готовност ако са тампоните ,да ги сменя,ама има вероятност да са и амортисьори........,така че моля за съвет към каква марка да се насоча.За предни става въпрос.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Monroe Reflex - 3 години гаранция. Няма друг производител на амортесьори, който да дава тази гаранция.
... ако успееш да намериш истински Monroe. Това е нещо като невъзможна мисия, в България се внасят само техни по-качествени и по-скапани ментета. Аз сложих задни Kayaba и съм доволен, скоро и предните ще сменя с Kayaba.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя ред на мисли - какво мислите за поръчка от Европа? От Англия например....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Всичко зависи от средствата, които си готов да дадеш за по хубава возия, ако ти се връзват по тънко от Англия, вземи ги от там!

Аз смених всичките през декември 2009

Предни KYB (Kayaba) 2x100лв, чрез един Приятел.

Задни Sachs Boge 2х130лв.от Ауто Плюс + 25 лв за работа

Дадоха гаранция за 2 години за Sachs.

И както винаги се случва, първо купих задните от Ауто + и ги смених , защото бяха по-наложителни (като мина през легнал полицай още 500м след него колата се люляше :smt004 ) и после на маса с приятели се разприказвахме и си взех и предните и сега всичко е ОК :smt017

Успех с търсенето...

 

 

___________________________________

Не имей 100 рублей, а имей 100 друзей ... smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

колеги ще сменям предните амортисьори спрял съм се на BOGE или SACHS но се чудя дали да са маслени или газови цената им е близка,доколкото знам отпред фабрично е с маслени дали ще има разлика ако сложа газови ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не може да ти каже. Общото правило е, че газовия е по твърд, ама има толкова изключения, че по скоро не е правило. Има маслени амортесьори дето друсат като циганска каруца по паветата на Борис. Има газови дето возят като лодка в тихо море. :)

 

Някой казват, че газовия изпускал отведнъж, а масления поетапно. Може и да е вярно, ама може и да не е.

 

Амортесьора има една камара характеристики освен пълнежа.

 

От това което предлагаш - аз бих сложил BOGE. Щото SACHS съм целил и калпави. Ама съм целил и читави.

 

Абе най-важното е, който ги слага да ти даде гаранция! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.