Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за проход през източна Стара Планина


lohkamp

Recommended Posts

Началната точка е Добруджа, а крайната Родопите. До сега съм минавал през Риш, но преди няколко часа по телевизията коментираха, че най-добрият вариант а Омуртаг-Котел. Така ли е наистина? Мога да пробвам да карам до Велико Търново и от там през Прохода на Републиката. Заслужава ли си? Натоварен ли е много?

Другият проблемен участък е Поповица-Асеновград. Миналото лято пътят беше трагедия. Правили ли са нещо по него? Не ми се заобикаля през Пловдив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Котел - Омуртаг е най- добрият вариант. Пътят е хубав и не е натоварен.

За Поповица - Асеновград не знам... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Ще го пробвам.

След Котел трябва да карам към Петолъчката, нали? Защото има път за Сливен, който минава през Ичера, но ми се струва малко съмнителен (много е тънък на картата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Ще го пробвам.

След Котел трябва да карам към Петолъчката, нали?

Да! След това Ст. Загора - Пловдив по магистралата. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да се пазиш от камерите в Нова Загора,Подслон и в участъка от южния край на Стара Загора до кръговото на магистралата.Последния участък е с дължина около 10км и има 2 камери... :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз те съветвам да минеш през Айтоски. Никак не е лош. Само от Айтос до Руен малко е на вълнички и до Дъскотна чат пат дупка.След това е песен. Аз от там минавам за най-бързо.

Преди минавах през риш, но при него вече след чешмата и мостчето над реката до Прилеп си е дупки яко.

Котел-Омуртак е най-царски.

Камери работещи има на:

Нова Загора срещу Лук-Ойла-гледа към Сливен.

Подслон - онзи ден като минавах я бяха махнали, но като цяло почти винаги е там (гледа към Стара Загора).

След Стара Загора посока магистралата има на едното ограничение до Автокъщата- гледа към Димитровград.

Има и една поставена на Съдиево - гледа към Нова Загора- но там няма. Все пак спазвай ограничението!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре през републиката, в Северна Б-я пътя не е толкова натоварен даже може и до Троян да го откараш и там прохода е само каране и гледки smile035 - без тирове.

Ще си счупиш нервите до Стара Загора а ако не си минавал и нямаш GPS със сигурност ще пропуснеш една от многото отбивки. И има много камери - трябва да си и фотогеничен smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите.

През Айтос съм минавал. Преди ми беше удобен, защото излизах на северната магистрала близо до Провадия. Но този път се разби. Сега излизам при Нови Пазар и трябва да се връщам на изток за да се включа в прохода.

Камерите малко ме притесниха :) Сега си ги записвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,днес се прибрах от Русе към Бургас през Котел-Омуртаг,пътя е прекрасен,не е натоварен и според мен е най-добрия за преминаване през Източна Стара планина smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам ферибота Видин-Калафат,якооооо smile091

 

Сори за спама ама тука с един колега много бири с тези мачове се изпиха!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Котел - Омуртаг е най- добрият вариант. Пътят е хубав и не е натоварен :smt017

Проходът на Републиката(Килифарево-Гурково) е в много добро състояние. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих казал, че Хаинбоаз е перфектен. На Гурково на Петрола завиваш надясно към Стара Загора и си пич. пътя е страОтен.

 

Зависи дали ти е максимално удобно де!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Ще го пробвам.

След Котел трябва да карам към Петолъчката, нали? Защото има път за Сливен, който минава през Ичера, но ми се струва малко съмнителен (много е тънък на картата).

....ако търсиш романтика и не бързаш, мини през Ичера. Пътят е отличен, но има завои и се изкачваш на

"Сините камани" , от там се спускаш към Сливен.

В момента , най- добър вариант за теб е: Шумен - Търговище-В.Търново -Гурково-Мъглиж-Тулово-Ст.Загора-Чирпан-Поповица- Асеновград. Този маршрут е без лоши участъци на пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже Мъглиж-Тулово го изкърпиха преди около 2-3 седмици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента , най- добър вариант за теб е: Шумен - Търговище-В.Търново -Гурково-Мъглиж-Тулово-Ст.Загора-Чирпан-Поповица- Асеновград. Този маршрут е без лоши участъци на пътя.

Дори и Поповица-Асеновград? Минала година имаше големи дупки. Но участъкът е къс все пак..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година като ходих на ски мислех да минавам от там, но си минах по царския път. Мойте авери след това на връщане са минали от там- казаха,че е ОК. Имало малко дупки,но поносимо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поповица - Асеновград е кофти участък, асфалта е лом, но се минава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че Поповица-Асеновград е кофти. Минава се но с 80-90 максимум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че Поповица-Асеновград е кофти. Минава се но с 80-90 максимум.

Е, на това лош път ли му казваш? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че Поповица-Асеновград е кофти. Минава се но с 80-90 максимум.

Е, на това лош път ли му казваш? :lol:

 

Даже много лош според моите критерии. Ама не исках да използвам думата много да не отчайвам човека. Може би ако 10 е най-лошото като път му давам 6.5-7 оценка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.