Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Къде да сменя водната помпа?


deni

Recommended Posts

Здравейте,

 

Водната помпа на Фабията е счупена. Трябва да се смени заедно с термостата.

 

Казвайте сложен ремонт ли е и къде да го направя - в ЕТ или да търся друг майстор.

 

Цени в ЕТ: 350-помпа, 150 - труд, термостат - 27, труд за него - 20. Общо: ~550,-лв. Гаранция - 2 год.

 

Не зная до колко са "чупливи" тези части и сложен ремонта им, но вече ми идва в повече да давам по мин. 600,-лв. за тая кола на всеки 6 месеца.

 

Питах за цени в магазина на Сточна гара. Помпа - 119,-лв. термостат - 21,-лв. Дори да намеря майстор, който да работи по тарифите на ЕТ, пак разликата е 200 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих водна помпа преди година от един магазин на Симеон, помпата е италианска, цена - 72лв,а в ЕТ беше 199лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4MPI - стария шкодов двигател с концепция от 1966 големия сняг,но претърпял подобрения - не е никак сложен за ремонт,така че ако намериш свестен майстор няма да се бръкнеш много.А и да си признаем всички - незнам за двигател на фабия с по-евтина поддръжка,да не говорим,че ангренажната предавка е верига с колела,струващи 40-тина лева! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе не е точно така. Веригата и смяната и бяха бая скъпи в ЕТ навремето. А спецално на Дени колата, водната помпа е под компресора на климатика и над алтернатора и няма никаква видимост. Сигурно се сваля бронята и отдолу на канал се работи.

А и чакам да мине онлайн да обясни как се стигна да това заключение, че водната и помпа е за смяна. Колата лекичко губи течност (за десетина минути са накапали не повече от 5-6 капки под водната помпа), понеже вчера хвърлих едно око. Обаче отгоре нищо не се вижда.

А и май спомена че преди преме пистовея ремък, който върти помпата се е скъсал и е направил мазало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак,

 

Иво, последвах ти съвета да ида на диагностика на охладителната система в ЕТ. Там казаха, че водната помпа и термостата са за смяна.

 

Fabiaman, аз написах вече към момента колко ми искат в ЕТ и в другия магазин.

 

lent, не знам колко е евтина за поддръжка тая кола и лесни за смяна частите, ама аз поради липса на точен майстор все ползвах услугите на ЕТ и хич не ми излизаше евтино. Въобще не искам да споменавам ангренажната верига и нещата около нея, които смених преди година...

 

Сега обаче намерих отново едно момче, което преди ми е правило колите, приятел на зет ми, та с него се разбрах. В понеделник ще ида, каза, че ще ми трябва време около час за смяна на частите, а стойността на работата е в пъти под ЕТ. Стискайте палци да ми стане дългосрочен майстор, че ми е голям проблем това, да си нямам доверено лице на тази длъжност :)

 

Между другото, не знам къде да отправя официалната си благодарност към ID_A (Иво), на когото щом се обадих, че имам проблем, веднага каза "ела, да видим", за това ще го направя тук. Много яко, да има такива хора, много благодаря. Ей за това е готин този форум, заради хората (макар, че познавам малко от тях, но пък всички се отзовават моментално) и ми е хубаво, че участвам. Пак ви казвам - много ви благодаря. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених водната помпа извън ЕТ.

Отне около 2 часа, плюс още около един, в който човекът се мъчеше да махне старата.

Като пари общо ми излиза около 200лв. заедно с термостат и антифриз.

 

Ако някой може да каже от къде да си купувам антифриз G12.

 

Ако не - да заключим темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Еуратек или VW. Продават го като концентрат и си го разреждаш.

 

аха...значи не от бензиностанциите..

 

Тенкю!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.................................................

 

Ако някой може да каже от къде да си купувам антифриз G12.

 

Ако не - да заключим темата.

viewtopic.php?f=15&t=17

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.