Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за смяна на маслото


Recommended Posts

Здравейте колеги, колата е ОК2, 2006г, 1,9tdi-pd, 175000km-пробег. Въпросът ми е трябва ли да минавам на полусинтетично масло, както ме посъветваха от сервиза, в който го сменям, тъй като вече ми харчи и малко повече между смените отколкото преди. Сега долях около 1-1.3л. Дайте съвет :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато аз питах ЕТ София, кога да мина от 5W-40 на полусинтетика - отговора им беше "Когато почне да харчи масло (синтетичното)".

Виж да не е някоя гарнитурка, около клапаните нещо, и чак тогава ако си харчи пак, тогава сложи вече полусинтетично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

досега с какво масло е карана шел или кастрол 5w30 или 5w40 най-добре продължи с пълна синтетика рахода който си дал за 15000км ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола е на 103 000км и и ми светна жълтата лампа за доливане на

масло. долях половин литър както винаги но при сегашното светване колата е навъртяла само 6 000 км от

смяната на маслото. Досега жълтата лампа ми светваше на 8 000 км. Карам я с Кастрол 505.01.

 

Въпроса ми е да премина ли на друг вид масло, например шел, или да премина на полусинтетика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма страшно колеги, при мене жълтата лампа последния път светна 4500 км след смяна на масло. Беше с кастрол 505.01, а сега съм с шел 507.00 и ще видя дали пак ще го гори толкова. Колата си е кажи- речи нова. В момента на 18500км. Първият път като бях с ориг. масло 507.00 ми светна на 6000км. Всичко това при каране 70-80% градско и на къси разстояния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проверяваите си маслото редовно не допускаите да ви светят лампите =)

 

Аз като си купих колата, от Еура Тек ми казаха, да следя таблото, ако светне жълтата лампа да долея 0.5л масло,

а ако светне червената лампа за масло, веднага да загася двигателя и да вкарам колата в сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е трябва ли да минавам на полусинтетично масло, както ме посъветваха от сервиза

 

Не минавай на полусинтетика!

Просто смени марката масло, но наливай само препоръчаното от VAG 505.01 или 506.01/507.00.

Пробвай със Shell или Motul.

1-1.3 л разход (на 15 000 км?) е абсолютно нормален, че да си съсипваш двигателя с полусинтетика.

Нормален разход на масло според VAG е до 1 л./1000 км, т.е. 15 литра на 15 000 км smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното налято масло е репсол 505.01, а преди това беше кастрол.
ясно от скапаното Испанско масло е,налей пак кастрол или мотул и няма да ти гори повече от 0.5л

п.п но не слагай пулосинтетика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен маслото почти не гори, дори и в предимно градското ми шофиране. а ако пътувам извънградско често се увличам във скоростта по магистралите и резултата е че за 15 хил км не доливам повече от 200 300 грама. слагам кастрол. в ЕТ са ти казали какво пише в книжката..не знам . без да съм специалист мисля че не е добре да чакам лампичката да псигнализира ии в интерес на истината през ден си гледам маслото и преди и след дълъг път задължително го проверявам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не минавай на полусинтетика!

Просто смени марката масло, но наливай само препоръчаното от VAG 505.01 или 506.01/507.00. :smt017

Бих Ви препоръчал Шел от ЕураТек или Морис пак от ЕураТек

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай със Shell или Motul.

Shell :smt018 От момента на излизането на колата от магазина съм с Shell 5w30 - тъничко - като за разработка. След 10-ина хиляди кракът ми взе да се поотпуска върху газта. До тогава съм го следил редовно маслото. Не беше мръднало грам. 'Земи тия неколко кик-дауна и каране малко в спортен режим на DSG-то и да видите чудо - за 4000 км ми олапа над половин кило. Така или иначе съм решил да минавам на фиксиран интервал. Мисля да се ориентирам към Castrol 0w40 VW 504. Па да видим smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Последното налято масло е репсол 505.01, а преди това беше кастрол.
ясно от скапаното Испанско масло е,налей пак кастрол или мотул и няма да ти гори повече от 0.5л

п.п но не слагай пулосинтетика

 

 

Какви са тези разходи на масла?????? :-k

Колите ви са нови с мн малък пробег, не би трябвало да ви горят масло.

Моята О1 1,9TDI/AHF е на 303 000км карам я с полусинтетика 505.00 ,няма ремонт на двигателя,сменям на 7500 км( според интервала заложен от производителя в борд-компа, и променен от някой луд при вас на 15000км след 2004г)

Та разхода ми е: от горната чертичка на щеката пада до средата м/у мин и макс т.е окло 0,5 0,6 л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм в една дилема, а именно за последните 1500 км съм долял 1л масло. Няколко въпроса ми се въртят в главата:

 

1. Да сменя марката на маслото ?

2. Смяна гумички на клапаните ?

3. Гранитурка от където изпуска масло(ама мисля, че си го гори!!!)

4. Да доливам и да си свиркам ?

 

Вие скъпи и знаещи колеги какво бихте ме посъветвали ?

 

В момента карам с Кастрол 10/40, закупен от колегата АСЕ от нашия форум!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пуши синьо (или поне аз не съм видял)!

А разхода е висок само на маслото иначе си харчи нормално бензинец.

 

В събота се разходих до Солун и за близо 700км ми даде 7.0л/км средно по борд комп. с климатик !!!

 

А може ли някой да ми подскаже, кой номер е бушона на запалката ???

 

САМ СИ ОТГОВОРИХ НА ВЪПРОСА, сега търся къде е релето :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.