Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ден на отворени врати в "АЕЦ-Козлодуй" ЕАД (26.06.2010)


Recommended Posts

На 26 юни 2010 г. (събота) в Атомната електроцентрала "Козлодуй" ще се проведе Ден на отворени врати за външни посетители.В програмата са включени посещения на командни и машинни зали на енергийни блокове, демонстрации на работа с противопожарна техника, на мобилната лаборатория за мониторинг на околната среда и др.

 

Посещението на АЕЦ "Козлодуй" в Деня на отворени врати е без предварителна заявка или записване. Достъпът до площадката на централата ще се оформя срещу документ за самоличност, като децата трябва да са с пълнолетен придружител.

 

Посрещането и регистрацията на гостите ще се извършват в Информационния център на АЕЦ "Козлодуй" от 8.30 до 14.30 часа. За разглеждането на обектите в централата, включени в маршрутите за посещение, ще се сформират групи по реда на регистрация на посетителите, като водачи са експерти от АЕЦ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой ходи , добре е да мине до Помпената станция, там е готино, имат си и малък ВеЦ там, а и огромни РиБеТа има, - споко не са светещи, всичко се контролира и мери ;). biser.or може да каже по-актуална информация..;) дали пускат до БПС-то и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво има за гледане в една АЕЦ, най-много да те облъчат макар и минимално!

Виж друго е ако те пуснат в мини "Марица"изток smile091 ,излизаш черен манго и разбираш колко тежко е под земята. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не е така.. друго си е да види човек "откъде извира тока" и как "тръгва бавно по жицата"(това е действителен израз на един журналист преди много време) smile091 .

То на Лазурния бряг всеки може да иде да види как е или на Канарите.. в АЕЦ-а наистина човек може да види докъде е стигнала нашата енергетика и че сме били сериозна сила преди 20 години. А и на Балканите все още сме(въпреки всички кражби и ошушквания)

Има си хора за всичко, може пък някой наистина да вземе да се интересува от енергетика, а не само да си продаваме семки и бонбонки един на друг и да строим Мол-ове ;). Все още си е гордост АЕЦ-а,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... "тръгва бавно по жицата"(това е действителен израз на един журналист преди много време) ....
smile091 това наистина е част от една статия в "Работническо дело" от далечната 1974-та по повод пускането на 1 блок... а по повод "отворените врати" - работата ми е свързана с това и съм бил къде ли не - БЩУ, реакторна зала, Авариен център, тренажор... но всеки път, когато отида в АЕЦ-а, ми е някаква тръпка - там никога не съм бил "проверяващият" - всички са ми колеги, в чийто професионализъм съм се уверявал неведнъж...

...а и в Марица-Изток съм бил..и като се замисля, силикозата е мнооого по-опасна от радиацията - хваща много по-бързо :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е било интересно в АЕЦ, но човек не може да огрее навсякъде. Аз по това време бях в Кърджали за фестивала на Перперикон. На другия ден отидох и до ВЕЦ-а на язорир Кърджали, стената наистина е внушителна - 104 м. /2-ра по височина на балканите/. Снимките там са забранени, но все пак успях да щракна скришом с телефона една забележителност - дърво "захапало" парапета smile049

post-24-138453236465_thumb.jpg

Ето и още една местна инженерна атракция - скандално нашумялото напоследък "водно огледало"

post-24-13845323652_thumb.jpg

post-24-138453236523_thumb.jpg

post-24-138453236789_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, на есен пак ще има ден на отворени врати в АЕЦ Козлодуй.

Това мероприятие се прави 3-4 пъти всяка година :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.