Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фелиция1,3кар. бензин/газ не пали след дъжд и мъгла


genadim

Recommended Posts

Здравейте карам Фелиция 1,3 карбуратор бензин/газ 2000.Имам проблем с паленето сутрин на бензин при по влажно време /мъгла/силен дъжд/ Когато е хубаво времето пък иска да гасне на газ като карам силно и изключа от скорост.Например паля набензин в17:00 като се прибирам после прехвърлям на газ и иска да гасне а съм изминал поне 2км. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запалителна бобина,дистрибуторна капачка и високоволтови кабели - това ми идва на ум за трудното палене в дъждовно и мъгливо време.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега по кола и проблеми :)

имам абсолютно същата история, трудно палене сутрин на бензим и необяснимо падане на оборотите до около 500(понякога) на газ, когато при високи обороти натисна съединителя.

 

По първия проблем с паленето сутрин си смених въздушния филтър и нещата се пооправиха(стария филтър беше почти нов но явно съм попаднал на някакво менте "Champion")

 

По втория проблем мога само да кажа че преди го нямах и се появи след като дадох колата на един майстор да почисти карбуратора и после да направи реглаж на карбуратора и газта. Подозирам че с реглажа на газта не се е справил като хората и планирам да я водя пак на тази проедура та дано и мине на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

А дали проблемите не са от комутатора - много се лигавят на влага. По този повод ми се наложи да си купя нов, след като мислех, че стария е заминал (след измиване двигател). И така до следващото миене, пак не щя, сложих стария - запали като часовник. И така си ги сменях 2-3 пъти след влага, докато накрая преместих комутатора в купето... и ядове вече няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.