Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение София Ауто


Recommended Posts

Здравейте, има ли хора от форума, ползвали услугите на сервиза на София Ауто? Надеждни ли са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смяна на предните гуми от 245/40/18 на 255/40/18 когато колата мине определена скорост и се включва тракшън он, та си мисля, че трябва да се направи настройка на компа. Мислих да карам колата в Овърдрайв, но от там ме препратиха към София Ауто, защото били официален представител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните с какъв размер са :?: След като си сменил размера на предните гуми имаш 8 мм по голям диаметър от преди. При завиване ли ти се включва тракшън контрола и над каква скорост:?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните са си оригиналния размер 285/35/19 , тракшъна се включва на магистрала над 160 км., като падне под 160 км. се изключва и като мине 160 км. пак се включва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За каква кола говорим с такива гуми 8) Аз съм ходил в този сервиз няколко пъти с Опел-а, но никога не са ми пипали по електрониката (или поне до колкото аз знам). Не мога да изкажа суперлативи, но и като цяло не съм имал проблеми с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като си мисля, колата с новия размер гуми е по-вдигната отпред и това в известна степен може би оказва влияние на стабилността й при по-високи скорости и от там се включва и тракшъна. Яко шит, ако е това надали ще може да се коригира с настройки по софтуера. От друга страна разликата в диаметъра на оригиналната гума и сегашната е само + 10мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ABS, тракшън контрола и стабилизацията разчитат на данни от скоростта на въртене на всяко колело. Има диск с перфорации и датчик за метал и при въртене на колелото датчика дава импулси, когато няма перфорация. Оттам идва и това, че тракшъна при ВАГ задейства на 15 градуса, просто толкова е широка перфорацията. Компютъра на ABS-а сравнява броя импулси от различните колела и предприема действия за коригиране. За Шкодите има изискване при четириканален ABS да са с четири еднакакви размера гумите.

При теб вероятно, понеже предните колела са с по-голям диаметър, при скорост над 160 км/ч, броят импулси които идва от тях е по-малък и тракшъна го разчита като боксуване и се намесва. Едва ли и в сервиза на Опел ще се намесят, защото за целта, някой трябва да е правил тестове и да е разрешил подобна интервенция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ID A, тя оригинално си е с различен размер гуми отпред и отзад, просто предните в момента са с един размер по-широки, отколкото бяха. По-нагоре съм ги описал :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За каква кола говорим с такива гуми 8) Аз съм ходил в този сервиз няколко пъти с Опел-а, но никога не са ми пипали по електрониката (или поне до колкото аз знам). Не мога да изкажа суперлативи, но и като цяло не съм имал проблеми с тях.

 

Ами нали са представител и на Шевролет smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което ти смяташ за височина на гумата всъщност не е височината в мм, а височината като % от широчината. Така че дори при еднакаква височина (40), поради по-широката нова гума, общия радиус на гумата е по-голям в твоя случай с 8 мм.

Уж всичко под 10 мм беше допустимо, но явно има и изключения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стенли, не мисля, че има какво да губиш отивайки до сервиза им за една консултация. Е, времето ти, предполагам, също е ценно, но пък опита си зслужава. Нямам представа как е при Шеви, но за Опел-а в ОП-КОМ-а имам меню за размера на гумите, с които е обута колата. Като цяло сервизът им е на ниво и голяма част от оплакванията, за които се пише за ЕТ, там ги няма.

 

Случаят ми се вижда интересен, ще се радвам да споделиш развитието му. Съгласен съм с написаното от Иво, но пък си мисля и друго. Процента разлика в обороти между предни и задни колела след смяната на гумите, на първо четене, е един и същи при 20, 60, 160 км/ч. Друг е въпроса, че при по-висока скорост той се явява от по-голямо число (обороти).

 

TIG, магистралата София в посока Стара Загора и обратно, макар и в разрез с правилника, закона и общата безопасност, разрешава каране с повече от 160 км/ч в 90% от дължината си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къв е тоя Опел бре това Вет или Кадилак.Ама май е Вет Ц6,ако хвърлям боб и ако колата е такава кофти.Екуто има възможности като на елка.Ама 8мм да хване,му няма нищо.По скоро стандартните гуми са в долната граница на възможните отклонения,а новите са в горната и разликата е надминала 20мм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията момчета. Mishelle, утре или най-късно в сряда ще отидем до София Ауто и ще споделя какво е станало. Дано да я настроят. Werz, добър си в хвърлянето smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес закарахме колата до София Ауто. След щателен оглед около два-три часа, хората казаха, че е от гумите, но трябва да чакат някакви кодове за компютъра на колата, тъй като ги нямали. И така, ще се ходи пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно ,че е от гумите.Преди да сменяш даден размер гума винаги се проверяват диаметрите.НО,не в автогуми,а например в tirerack-оборотите за дистанция трябва да са еднакви.Въпреки,че има стандарти са възможни отклонения от стандарта-какъвто е вероятно и твоят преблем.Ако ми кажеш първа марка модел гуми и прблемната ще те проверя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.