Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пране на тапицерия Оки 1


roki

Recommended Posts

Привет. Стана време за хигиена и съм решил да опера тапицерийката. Какво бихте ме посъветвали? Да я почитя с някакъв препарат на място или да сваля седалките и съответно, дали може да се свали и самата тапицерия от седалките. Ще има ли някъкви проблеми при демонтажа на седалките с аербеците? Колата е Октавия 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или сам, с малко средства, или автомивка Енигма. Оставяш колата за 3 дена, махат и седалки и мокет и всичко и перат всичко навън от колата. 150 лв беше миналата година. Така мръсотията наистина се изпира и остава извън колата, иначе просто пропада по навътре в седалката или от мокета под мокета.Сега не знам дали цената е същата.

Миене двигател + пране цялата тапицерия в цялото купе - 170 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миене двигател + пране цялата тапицерия в цялото купе - 170 лв.

Цената е същата и тази година, но мисля че включва и външно пастиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих препоръчал това, струва 15лв и върши чудеса :)

-Sonax Xtreme арт.№ 206 300 -400мл

Почиства идеално всички текстили в купето на автомобила като седалките, тапицерията, облицовката, стелките, покривалата за седалки и дори деликатни метални повърхности. В същото време неприятни миризми като цигарения дим, миризма от домашни животни, разлято мляко и др., се отстраняват бързо и дълготрайно, оставяйки приятен аромат. Възстановява естествените цветове без да оставя петна.

След напръскване с този спрей се изчаква 2-3мин. за да попие пяната и след това мястото се избърсва 2-3 пъти с влажна гъба, която се изпира и изтисква в кофа с вода :)

post-721-138453235157_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря за съвета, но въпроса ми беше:дали може да се свали и самата тапицерия отседалките. Ще има ли някъкви проблеми при демонтажа на седалките с аербеците и ако може, как става свалянето на тапицерията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих препоръчал това, струва 15лв и върши чудеса :)

-Sonax Xtreme арт.№ 206 300 -400мл

Почиства идеално всички текстили в купето на автомобила като седалките, тапицерията, облицовката, стелките, покривалата за седалки и дори деликатни метални повърхности. В същото време неприятни миризми като цигарения дим, миризма от домашни животни, разлято мляко и др., се отстраняват бързо и дълготрайно, оставяйки приятен аромат. Възстановява естествените цветове без да оставя петна.

След напръскване с този спрей се изчаква 2-3мин. за да попие пяната и след това мястото се избърсва 2-3 пъти с влажна гъба, която се изпира и изтисква в кофа с вода :)

Колега,идеята е добра,но дали си пробвал да переш тавана,че много пуша и е smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте,

 

Нека малко да освежим тази тема, все пак е удобен момент за пране на тапицерия, въпреки тропическите валежи в 16ч. всеки ден. Интересува ме какво ви е мнението за машинното пране и какво представлява то. Днес намерих предложение за 35лв. Как стои въпросът с прането като цяло на Октавия с подгряване на седалките, възможно ли е нещо да проникне до нагревателите и да стане беля? Таваните като тапицерия достатъчно добре ли са изпълнени да не увисне нещо след пране?

Да си призная мислех, че директно с пароструйката ще се пере всичко, че си има така сериозни замърсявания smile021 , макар че е тъмна тапицерията освен тавана. Ако има някои предложения за конкретно тествано място нека да сподели smile159 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.