Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скъсан кожух на полувал


NikVT

Recommended Posts

Интересно.... :-k Какъв зор трябва да види кожуха,че да се счупи?Предполагам това става в движение :oops: - според мен или некачествено е бил направен,или е понесъл някакво голямо ударно натоварване smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е едно от нещата който никога повече няма да ти се случат ;)

 

Аз съм така със счупено каре на щангата на скоростния лост, ама не карето а това желязо с болта който се завива за скоростната кутия се беше откъснало от планката на карето ....нещата който никога повече няма да ти се случат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно се надявам наистина никога повече да не се случва това, нито на мен, нито на другите задномоторни Шкодаци.

Ами случи се в движение (градско за късмет), усетих го навреме и успях да реагирам, нищо не се извади и бавно-бавно на 1-ва с 5 км/ч допълзях до гаража.

Не съм се поднасял (удрял странично), нито съм скачал в кладенци (дълбоки дупки) :?

 

Сега търся ляв кожух за полувал (дълъг, колата е '86 г.). smile012

Ако някой колега има излишен - да пише, аз съм от В. Търново.

 

EDIT:

И аз като Мечо Пух - понякога седя и си мисля, понякога само си седя, НО като се замислих по-силно се сетих, че такава повреда може да се получи евентуално и от неправилна сходимост на задните колела, в случай че разстоянието между колелата пред задната ос е по-голямо от разстоянието помежду им зад оста. Тогава двете колела ще се стремят да се отдалечават едно от друго и получилите се осови усилия ще натоварват точно тази сглобка на левия и десния кожух. Моля колегите да кажат (напишат) дали са ми правилни разсъжденията. В спец. литература е дадено задното разстояние да е по-голямо от предното с 2 mm или по-малко с 1 mm. Така поне пише в чешката книга от Jaroslav Andrt.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледна ли състоянието на тампона на носача ? ... аз токова чудо нямам и не съм имал , но ми се струва , че това може да се случи ако е скъсан тампона и носача халтавее около кожуха ... може и да не съм прав де само подхвърлям идеи .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, докато разглобявах видях голям зор, всички сглобки бяха здраво стегнати, без хлабини, тампонът също е здрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Болта на носача към купето понякога се развива с флекса, а тея на носача и ръкава само на гумаджия.. Под подложката на пружината често е гнила чашката :D

 

Edit: дълъг ръкав има колегата Inferno, пиши му ЛС но не знам дали го продава. Проблема му е че на носача е изгнила чашката на пружината. Може да ти го свали носача на гумаджия и да ти прати ръкава с Еконт ако го продава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

maxrpm, благодаря за инфото smile159 (имаш 1 виртуална бира от мен), то и за другите отзовали се колеги същото се отнася. Преди малко се прибрах от една морга с цял възел - кожух + полувал + барабан = 35 лв. Свалиха го от кола пред очите ми (е, с няколко съвета от моя страна как да се разглоби по-лесно, защото момчето си каза, че за първи път разглобява задно окачване на Skoda). Дано не ви се види скъпо, но то човек като е на зор ... (и в двата търновски магазина "Skoda" не можаха да ми помогнат с нов кожух). :(

EDIT: Не искам да правя антиреклама на магазините, даже напротив - когато ми е дотрябвало нещо по колата винаги са били много коректни хората =D> . Просто случаят сега е по-особен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, това задължително. Аз даже мисля да си ползвам моите барабан и полувал, взел (купил) съм си нови семерини и гумения пръстен в лагерната капачка, нов лагер (вярно руски е, но все пак нов), а демонтажът е задължителен и заради факта, че трябва да монтирам моя си опорен диск (или както там се нарича) дето държи спирачния цилиндър и накладките, аз така го смъквам от кожуха без да разкачам жилото за ръчната и спирачното маркуче (айде да сме по-прецизни - тръбопровод гъвкав :) ). Може още тая вечер да я почвам, че 3 дни за Skoda в бокса са много, аз ремонт на мотора завършвах за 2 - 2,5 дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо пич, седенето в бокса се определя от наличието на кинти. Моята е пред нас вече 2 седмици и ще седи там до 1ва заплата - точно износена полуоска на лагера :lol:

 

Така че за седенето в бокса не се притеснявай, не си тежък случай ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрвяйте, колеги!

Аз се оказах най-големия карък на света :oops:

Кожухът, който вчера след обяд взех от моргата, се оказа крив :roll: !!! Кривината е точно в мястото на сглобката с носача и е в посока нагоре. Сигурно някой е возил в колата си слонове :lol: . Сега го върнах, ама беше късно да ми смъкват друг, работели до 18:00 ч., а аз бях там в 17:47 ч. Така че - утре :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!

Много Шкоди в тез морги в Търново!

В Пловдив имаше една морга за соц. коли, но вече не съществува. :?

Дай малко снимки на твойта хубавица. По- горе се вижда нещо!.... Май си я бива! :-k

Успех с ремонта! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към joro-120L

Ами трябва да я снимам и ще кача някое фото, но вече не е кой знае колко хубава, а бяха и по-добри дни. Твоята изглежда доста по-добре (надявам се, че в поста ти снимките са на твоята красавица).

 

П.С. Ако търсиш нещо от морга пиши веднага, утре към 10 ч. ще ходя за друг кожух, но този път ще го изкормя на място, за да го огледам, иначе може пак да не видя я кривини, я нещо друго :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... надявам се, че в поста ти снимките са на твоята красавица...

:smt017

 

...Ако търсиш нещо от морга пиши веднага, утре към 10 ч. ще ходя там.

Благодаря! За сега не ми трябва нищо. Дано да е така и занапред, ама знае ли човек....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мразя да ходя по морги, освен ако не е за някоя пластмасова джаджа, някоя стелка или нещо подобно. Сега с тоя кожух ми е вторият компромис с нещо старо за колата, първия път беше през далечната '92г. 2 гуми втора ръка Semperit - едната ми гръмна в завой, добре че бяха задни. От тогава - нищо втора ръка, но сега нямам избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление е така!

Някои неща вече могат да се намерят само в моргите, а след време ще изчезнат и от там. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.