Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Блокира ми задно ляво колело


Zani

Recommended Posts

Здравейте Блокира ми задно ляво колело .Според мен е блокирала ръчната :((( Колата не беше карана отдавна и беше оставена на ръчна .Искам да попитам дали наистина е от ръчната както си мислия аз или е друг проблема. Намирам се в Италиа ако може някой да ми помогне Ще бъдя Много благодарен . Пробвах да го раздвижа .Качих двамв по тежки приятели но пак не помръдва . Ръчната в момента си се движи няма проблем но явно е залепнало само на едното колело .Благодаря ви предварително :)))) smile049

Skoda Fabia 2001 godina 1.4 benzin

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залепнала ти е накладка ... ако не помогне опита да ги раздвижиш ( напред - назад дорде не каже пук ) ще трябва да посъветваш барабана с чук да му образуваш малко вибраций и ако това не помогне разглабяне .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да раздвижиш жилата. Освен това можеш да пробваш да свалиш гумата и да удариш барабана 4-5 пъти с дървен чук или с обикновен но с дървена подложка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се е случвало. Оттогава, когато колата е на паркинг за по дълго - никога на ръчна. Аз го оправих като нагрях барабана - бавно обливане с вряла вода и след това с една отвертка през дупката на лостчето за прибиране на накладките успях да ги отлепя. При мен нищо друго не успя да помогне, нито каране напред-назад, нито бой с чук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така както си написал поста си аз ще те посъветвам:

Наираш се в Италия и там е топло заради което малко вероятно да е залепнала накладка както става през зимата от влагата и студа.

Казваш доста време при което от корозията вероятноста жилата да са клиясали е много голяма и при пускане на лоста за ръчната скорост жилата не се движи и не отпуска накладката.

Вариянт е да махнеш гумата и един да дръпа и пуска ръчната а ти да гледаш дали жилото реагира на това за да се ориентираш дали проблема е по жилото.

Втори вариянт ако има нещо затегнало в спирачната система защото не уточняваш дали си със дискове или с барабани е да видиш при дискове дали спирачното бутало не е клиясало и не иска да се пребере. Процедурата е развиване на болтовете на спирачния цилиндър и със клещи тип крокодил да го раздвижиш като го притискаш с помоща на стяга.

Ако е барабан може да блокирал механизма на ръчната които обтяга самите накладки аможе и да са много други неща за целта е нужно доста усилие и късмет да успеш да извадиш барабана става с яко дърпане и натискане за да минат накладките през ръба на диска и дано няма голям ръб след което да си решиш проблема

 

Късмет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.