Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на ангренажен ремък на Octavia 1


SLX

Recommended Posts

Здравейте!

Имам Skoda Octavia 1999, 1.9 TDI, 110 кс.

Предстои ми смяна на ангренажен ремък.

Ходих в един сервиз, където правят само VAG коли и там ми казаха следните цени:

оригинални части - 935лв.

алтернативни части - 675лв.

Работа - 120лв.

Тези цени включват:

Ангренажен ремък

5 ролки

водна помпа

обтегач (?)

и още нещо дето не го разчитам.

Общо 9 неща се сменят.

 

Само за протокола - НЕ търся най-евтините части и най-евтиния сервиз!!

Просто питам това нормални цени ли са и всички тези неща ли трябва да се сменят?

Ако има вече пускана такава тема, моля дайте линк!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените ми се струват нормални. Аз като ги сменях на мойта, горе долу там излязоха (колкото алтернативните), само че аз си я правих сам. Като чаркове - мисля че това е пълния списък за обслужване.

 

Естествено зависи какво се разбира под алтернативни части. Аз лично не съм любител на "оргиналните" просто защото в тях няма нищо оргинално. Ролките например в 90% от случаите са си INA, независимо дали ги взимаш от Еуратек или някой друг търговец. Само дето в Еуратек плащаш 30-40% отгоре.... за нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените са двойно надути!

 

Смених ангренажен ремък + 2 ролки, пистов ремък + ролка и обтегач, водна помпа + антифриз за 510 лв с труд и ДДС в ЕураТек! Ползвах и -20% остъпка по програмата 4+, която те засяга и теб.

Не ми се вярва частите за твоя двигател да са +400 лв отгоре smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мислете си че са ви сменили всичко.....

само обтегача ролката с амортисьорчето е към 230-240лв за 110-ката а за п.д.-то е към над 300...

ако всички ролки са ина и ремъците гейтц....и помпата не е няква италианска алтернатива....нормална е цената според мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, тъй като прочетох горния пост и се замислих относно обтегача с амортисьорчето, щото наскоро ми го сменяха в Технопарт/бях скъсал пистов ремък/ и направих проверка/пазя си протокола за монтаж/ 161,95 лв с 10% отстъпка платих за това чудо, което не знам защо го смениха , старото на външен вид е здраво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля като бегачката. Но нека човека звънне в Еуратек и да пита, може пък самарянска програма да са отворили :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кой обтегач с амортисьор говорите? Обтегачът на пистовия ремък на 1.9tdi 105 коня е с пружина. Има ли друг обтегач на ангренажа някъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мислете си че са ви сменили всичко.....

само обтегача ролката с амортисьорчето е към 230-240лв за 110-ката а за п.д.-то е към над 300...

ако всички ролки са ина и ремъците гейтц....и помпата не е няква италианска алтернатива....нормална е цената според мен

 

Всички ролки инна и ремъци гейтс излизат по малко пари по мои сметки. Обтегача с амортисьорчето Инна е 150 кинта при нас. Но цените са според зависи къде и кой ги продава нещата. Според мен са високи, за други може да не са. Но да не задълбаваме толкова в цифри. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже се задълбочихме....по спомен говорих колко излиза,но това е със смяна на маслото и антифриз цена.Просто повечето като сменят ремъци сменят и маслото и антифриза понякога/защото така и така се сменя водната помпа и системата най добре се източва/ и питат колко долу горе излиза и аз им казвам около 900 всичко.Така съм свикнал просто smile049 Такава цена ми идва първо в главата.Но наистина магазини различни,цени различни,отстъпки различни,продавачи различни,майстори различни и т.н и т.н. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Частите са около 400+120труд мах.550 Люлин 9 ул.Велико Търново WV магазин

Интересно ми е частите на кои производители са!

Имаш ангренаж, три ролки, водна помпа (Valeo), пистов ремък, паразитна ролка, обтягащо рамо(амортисьорче) - ако е комбинация Gates + Ina = 650лв + труд

ако е с SKF нагоре.

P.C. Изписването на VW умишлено ли си го объркал :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колежке/пардон КОЛЕГА моторетката си е голф ауди и т.н. сиреч и чаркуляците! ИЛИ????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на ангренажния ремък в комплект с ролките -550лв в ЕураТек (гаранцията е 100хил.км)

Водната помпа не е скъпа -около 45лв.

Обтягащата ролка на пистовия ремък с амортисьорчето -около 200лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колежке/пардон КОЛЕГА моторетката си е голф ауди и т.н. сиреч и чаркуляците! ИЛИ????????

Пак не си разбрал... а иначе имаш чувство за хумор... smile091

Има различни производители на резервни части. Пример ангренажни ремъци - Gates, Continental и други. За частите които пишеш не си написал прозводителите - разбра ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията!

Разпитах на още 2 места и цените наистина се оказват нормални, просто някъде ти казват доста по-ниска цена, защото не включват обтегача (не знаят за него?), а той е към 230лв.

Евтина кола, пък скъпа поддръжка, но това е положението...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията!

Разпитах на още 2 места и цените наистина се оказват нормални, просто някъде ти казват доста по-ниска цена, защото не включват обтегача (не знаят за него?), а той е към 230лв.

Евтина кола, пък скъпа поддръжка, но това е положението...

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията!

Разпитах на още 2 места и цените наистина се оказват нормални, просто някъде ти казват доста по-ниска цена, защото не включват обтегача (не знаят за него?), а той е към 230лв.

Евтина кола, пък скъпа поддръжка, но това е положението...

:)

 

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водната помпа не е скъпа -около 45лв.

 

Хмммм, интересна помпа ще да е ............. :-k

 

Колега влизай в крак с модата - китайска с големи надписи - made in GERMANY :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.