Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1,9 TDI 90 к.с. или 1,8 125 к.с. с газов инжекцион?!


dinko_bonev

Recommended Posts

Здравейте!

Сигурно някой ще ме загризе, че има писано ...

Ама все пак: От 9 месеца карам октавия с дизеловия двигател. До преди това само бензин... В момента има възможност за бартер за октавия с 1,8 бензинов двигател 125 к.с. Понеже не съм се качвал на кола с такъв мотор Ви моля да помогнете - кой от двата агрегата е за предпочитане?

Благодаря предварително на отзовалите се!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 да разбирм ли че октавията с този двг не ти харесва ?

2 никой бензинов двг на газ не е за предпочитане

3 ако октавията ти е слаба винаги може да и сложииш тунинг чип

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам опит с Ауди А4 с този мотор и си казвам с чиста съвест че за мен е дървенце.Пътували сме с нашата Октавия 90к.с. ТДИ и Аудито до морето - резултата е не чак толкова голяма разлика във вървежа в полза на Аудито,а разход х2.Бартера си заслужава ако другата Октавия е по нова и по-добре оборудвана от твоята.А съм противник на комбинацията бензин на газ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със 1.8 20V 125к.с обаче с обикновенно газово,и съм си доволен от двигателя.Зависи какво търсиш и как караш.Дизела има повече вариянти за увеличаване на мощност(чип,пипване на турбо и т.н).Според мен по-добре си карай дизела,газта е..ва майката на дюзите щото е гадна.Иначе като разход при сегашните цени дизел/газ май е 50/50.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако колите са еквивалентни като общо техническо състояние:

 

+ на бензиновата (газовата) е, че е по-мощна. Разликата обаче не е толкова осезаема, още повече, че дизела има мегдан за доста "доработка". А и усещането от турбинирания мотор си е по готино.

 

+ на бензиновата е, че разходите за подръжка са малко по - ниски. Ама разликата не е много съществена.

 

+ на бензиновата е, че разходите за гориво са малко по малки. просто конюктурата в момента е такава, че газта е безумно евтина на фона на другите горива. Дали ще е така занапред обаче - казва ли ти някой, смееш ли да питаш.

 

- на бензиновата е че няма мегдан за "доработки"

 

- на бензиновата е, че не можеш с едно зареждане не можеш да идеш до морето и обратно, доколкото 5 мин. спиране на Търново може да се нарече - де :)

 

- на бензиновата е загуба на място в багажника.

 

Ако инжекциона е направен кадърно - не мисля, че ще имаш проблем. Това обче рядко се случва за съжаление. Новите коли не са толкова лесни за газифициране и си трябва майстор дето е наясно с материята. А лошото е че куцо и сакато взе да "разбира" и ....

 

В общи линии според мен ако колите са в еднакво състояние - смяна не си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уффф пак се почна старата песен ... +/- дрън дрън ... колкото може да се ръчка дизела , толко може да се ръчка и чипосва бензиновия двигател ... в зависимост от вместимостта на бутилката може да идеш и до Луната с едно зареждане , ама няма толко голям багажника направен още ... разхода в пари е осезаема спрямо дизела и рядко се случва зимно време да се чудиш дали си сменил всички подгревни свещи или пак някоя ще те изненада в най - големия студ или дали нафтата не е станала на желе и още 1000 довода може да се измислят , ама има ли смисъл ?

 

За мен лично бензиновия двигател е за предпочитане заради ниския разход на пари на километър , ниски разходи и проста подръжка и липса на досадни вибраций , ама 1.8 мотор на Шкода не съм карал та да имам мнение smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замяната отпада!!! Още в началото на огледа - 3 от 4 ел стъкла не работят, предна дясна врата не се отключва... Ами направо си тръгнах...

 

Благодаря на отзовалите се!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.