Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за маршрут по Румънско


35mm

Recommended Posts

Колеги, налага ми се да пътувам до Южната част на Украйна до Болград. Маршрута който не ми е ясен е Варна - Силистра - Кълъраш - Слобозия - Браила - Галац и после Болград. 692км от нас от София е, не е много.

Точно в тази част в БГ около Силистра и в Румъния никога не съм бил.

Някой пътувал ли е по тези пътища - как е настилката, полицаите, някакви опасности...

По-голямата част извън БГ е през Румънско. Варна-Силистра също ме интересува как е пътя. Никога не съм карал тази отсечка. На Силистра с ферибот ли се минава границата или има и ГКП "по земята" някъде там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варна - Силистра. Информация от преди по-малко от месец.

До Добрич: Изключая няколко километра след Аксаковска панорама - добре.

Добрич - Силистра: От Добрич нататък имаше много участъци в ремонт. Предполагам, че вече са по-малко. След тях обаче, пътя е перфектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега,пътувам постоянно през Румъния ,но посока Унгария(запад).

Минавал съм по маршрута който те интересува ,но преди 5 год.

Съвета ми е:

-спазвай си правилата за движение !

-корупцията на пътните полицай е вече почти изчезнала.

-имат много цивилни коли с камери,който снимат за превишена скорост.

-също и от около 3 мес. нови полицейски "Дачии"комби с камери който записват и е невъзможно срещу определена сума да те пуснат и да изтрият записа.

Колеги от фирмата лично пострадаха с глоби от по 40-60EU.А има и много случай на отнемане на шофьорски книжки.

Толкова за спазването на закона,спокойно не е толкова страшно!

Не знам защо си решил да излизаш през Силистра,но по добре е през Кардам(и по евтино),от там Констанца-Брайла-Галац.

През Силистра границата е в града,след това се качваш на нещо подобно на сал и преминаваш р.Дунав от там Калараш и т.н.

Задължително си смени Румънски лей,за да си купиш винетка на границата,ако няма там първата бензиностанция.Смени си лей ,за да не те "цакат" в курса,като купуваш винетка.

Сигурно знаеш ,че трябва да имаш валидна "Зелена карта" както за Румъния така и за Украина.

За Украйна както споменах съм бил преди 5 год.- ужас! Корупция ужасна.По границата се плаща за какво ли не !

Ами това за сега,ако нещо по конкретно те интересува питай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile159 Благодаря.

Значи Варна - Силистра е О.К. тогава.

 

Аз си познавам само маршрута през Русе и Гюргю нагоре до Молдова. Изпитал съм случката с винетката и обмения курс пред бензиностанция на Petrom в Гюргю, където винетка за 3 евро ми излезе 5 евро сега през Май.

Обаче в тази посока сега дето ми трябва на Румъния нищо не познавам.

 

Пуснах днес 2 варианта през картата на GPS-a, и варианта през Силистра и Слобозия и после Браила и Галац е най-кратък - (от Варна) - 389 км от Варна до Болград.

http://35mm.snimka.bg/other/111.507807.19280023.big

А това е варианта през Кардам и Констанца - даже не се минава през Браила, но е по-дълъг - 424км.

http://35mm.snimka.bg/other/111.507807.19280022.big

 

micyri, кой маршрут е по-добре според теб от двата горните?

 

Зелена карта си имам, в жабката е при гражданската. Скороста ще я спазвам. Благодаря още веднъж за информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми виж сега,нали си турист,препоръчвам ти да излезеш през Кардам–Констанца–Тулча и т.н този път е по–хубав и по-интересен,а ако искаш се върни по другия,но 2-рия вариянт е по скъп заради ферибота.

Не ти знам GPS-са ,но хубаво е да вкараш опции "най-бързо" или "най-пряко" и тогава да си правиш сметки,за да не те прекара през някой селски пътища.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile159

С помощ от колеги, маршрута от София ще е София - Русе - Галац - Рени - Болград.

692 км. Очаквайте снимки и репортаж. Някъде през Юли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.