Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

водна помпа Фабия


pavlovici

Recommended Posts

Колеги налага ми се да сменя водната помпа на Фабия 2 2008 г 1.2 12V HTP 51KW. Някой знае ли от къде се отхлабва пистовия ремък, който върти компресора на климатика, водната помпа, алтернатора и две ролки? Предварително благодаря за информацията!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Фабия 2 не знам ама ако е като фабия 1 би трябвало да е от точно тези ролко или поне от една от тях ... както им се вика обтяжни ролко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От двете ролки, които не въртят нищо, едната е обтяжна. Конкретно за твоя двигател не знам, но на картинките за по-старите модификации 1,2 това е лявата ролка. Предполагам и при тебе е така.

Обтяжната ролка позволява да се отслаби ремъка. Картинката не е за твоя двигател, нито за стария 1,2, но начина на отпускане на ремъка може би така:

post-2052-138453233079_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.