Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

До Лозенград и Одрин!


VALDO

Recommended Posts

Та решихме да се поразходим малко и извън България за 1 ден,та маршрута бе до Одрин.Поради липса на желаещи от Бургаските брадъри бяхме само аз и PRO.

Тръгнахме в 7:30 от Бургас за Малко Търново.Пътят е в ремонт,който все още не е започнал с пълна сила.Като цяло има доста неравности и един отвратителен маршрут по стария път,поради свличане на основния!Там се кара едвам едвам, е имаше и някви с тип пернишки тунинг които си мислиха,че това е специален етап от WRC на рали България.Пристигнахме на границата някъде към 8:30,като целта да е новата смяна от 8:00 беше изпълнена.На нашата граница беше пусната една бариерка,на която се показа една жена и каза "Изчакайте да се обадя,че идвате!". Почуствахме се като от правителствена делегация! smile092 След като ни пусна спряхме на стопа и излезе чичко митничар,след малко и леля митничарка! "Къде ще ходите?" - Ми на разходка - викам аз!Питах ги къде може да си вземем лири,а те ми отговориха че вече не може щото сме подминали.Добре че имам 50 лири в портомонето!Регистрираха ни като напускащи страната и минахме за турските бутки!Там минахме сравнително бързо!След като ни снимаха пазпортите и удариха печатите,минах и на гишето за рег. на автомобила.Там ако имате пълномощно ще ви поискат и копие на същото.Ако нямате като мен,ще ви направят за 1лира,ма аз като имах 50 на едро ми поискаха 1лв. Пича на багаж проверлъка ме пита имам ли багач,аз казах не,удари ни печата и газ!Изненада - на изхода пак бариера и пак искат нещо!!! След като се опитва да ми говори на турски,а аз му казвам че нищо не му разбирам се оказа,с помощта на англ.говорящия му колега че имало проблем със системата им и да изчакаме малко!След 10сек ни извикаха и влязохме в Турция! Тук вече пътищата са .......все едно мотописта.С наклони в завоите,3 ленти,а бре изобщо лудница. 1.8 ТSI -то взе да пеее!До Лозенград има няма 40-50км.Пристигнахме за нула време и спряхме ето тук :

post-1874-138453232895_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решихме да проверим дали широко отворените врати на банката в близост говорят,че тя работи!Много се съмнявах,ама викам да проверим.Оказа се че работи само банкомата.Там кадето бяхме спряли Лаурентина,имаше баничкарница и тем подобни!Питахме баничкаря и той предложи да ни обмени лири!Курса бе 1 : 1 .Обменихме,хапнахме сиренки и некви други закусчици и тръгнахме!Избрахме да пътуваме по магистралата!

post-1874-138453232907_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С натискането на тва мизерно бутонче(гадното жълто в средата) се регистрирахме като влезли в магистралата и си вчехме билетчето!

post-1874-138453232915_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пътува се някъде 50км на яко гръцка музика! smile091.Разрешената скорост е 120km/h, макар че е грехота!Платихме 2 лири за пътиването по магистралата.

След като по неясни за мен причини GPS на PRO взе се чудеше какво става и къде са му спътниците,а и аз не чух че трябва да завивам изпуснахме отбивката и се засилихме за БГ границата,ама тоя път на Свиленград!За съжаление отбивките не са отбелязани толкова ясно като магистралите в Гърция.Зех постоянно да се оглеждам къде ще има възможност да се върнем в обратната посока.След кратко пътуване открих една пролука и направихме обратен завой та влязохме в Одрин,все едно идваме от Свиленград!

post-1874-138453232926_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерихме една чудня сянка за Лаурентина и взехме да паркираме!Още не съм паркирал и изкочи един дядка и зе да пише квитанцийка!Искаше май 3лири на час!Аз не се съгласих да плащам за няква си смотана уличка и реших да търся нящо охраняемо или поне да е в центъра на голяма улица.Оказа се че на уличката водяща към голямата джамия е чудно място за паркиране и то безплатно!

post-1874-138453232994_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както сигурно знаете,за да влезете в джамия трябва да се събуете!Има определени места за това вън и вътре в самата джамия!Изненадващо за мен това е първата джамия в която влизам, която да не мирише на спарени чорапи!На снимката се вижда полюлея на джамията!Сигурно е най-голямия в света.Купула на тази джамия е с по-голям диаметър от този на Св.София в Истанбул!

post-1874-138453233033_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Близо до джамията има едно тунелче,което го оприличавам на мини Капалъ Чарши :

post-1874-138453233035_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените на повечето работи са като в БГ.Някой са значително по-евтини!

Не можеше да не опитаме и дюнер!Спрехме се на едно чудно дюнерче за 1.75лири.Поръчахме го с много люто,айрянчета и коли!

Това явно им е баш главната улица :

post-1874-138453233051_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е БГ-църквата Св.Георги!Намира се доста трудно,като се продължи нагоре по улицата на която се намира джамията!Ако е затворено има звънец да позваните!Вътре свещите се взимат като в Гърция.Взимаш и ставяш колкото пари прецениш!В църквата има и експозиция на БГ-носии.

post-1874-138453233063_thumb.jpg

post-1874-138453233065_thumb.jpg

post-1874-138453233067_thumb.jpg

post-1874-138453233068_thumb.jpg

post-1874-138453233071_thumb.jpg

post-1874-138453233073_thumb.jpg

post-1874-138453233076_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата църква не я посетихме,но ще остане за другия път.Времето беше много горещо - 36.5 по борда на Лаурентина!Посетихме Одринската KIPA,но решихме да си напазарим от Лозенградската.Цените от преди 2 години са доста различни.Почти всичко е на цени като при нас!Марковия алкохол в МНОГО скъп!Набарахме промоцийка на прах за пране и взехме различни видове баклавички,локуми и всякакви видове сладки!Шоколадите на ETI са много добри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз благодаря! Чудесно попътувах мислено, благодаря за компанията и чудесните снимки! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • 3 месеци по-късно...

Aко ще ходите в Турция е добре да знаете,че за да използвате магистралите им вече е необходимо да имате магнитна карта с вкарани TL в нея!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от къде човек се снабдява с тези карти и как си вкарва лири в тях? Или те картите са си с лири в тях като си ги купиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип на входа на магистралата има една постройка,в която следва да се продават,ама... На вхоха от към Свиленград не е имало проблем,ама през Лозенград като се качиш - ни на входа, ни на изхода за Чорлу не продават! :smt018 :smt018 :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.