Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фелиция 1,3 не пали топла.


stefanss

Recommended Posts

Здравейте,

Вече 40000 км. карам с АГУ с изпарител "Ловато". Колата е "Фелиция" 1,3 карбуратор 99 год. До момента колата работи перфектно, напоследък обаче понякога започна да отказва да запали на газ, когато двигателя е топъл. Например ако изгася двигателя и след около пет минути пробвам отново да запаля, не желае. Ако мина на бензин веднага пали и работи нормално. Ако пусна по инерция, колата веднага запалва и пак си работи нормално - просто отказва да запали на стартер. Акумулатора ми е добър и стартера върти нормално. Почистил съм всички клеми на релетата и изпарителя. Свещите са NGK на около 32 000 км. Когато е студена, колата пали на газ от раз и поддържа нормални обороти. Моля дайте някакви мнения относно причината за проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Здравейте,

Вече 40000 км. карам с АГУ с изпарител "Ловато". Колата е "Фелиция" 1,3 карбуратор 99 год. До момента колата работи перфектно, напоследък обаче понякога започна да отказва да запали на газ, когато двигателя е топъл. Например ако изгася двигателя и след около пет минути пробвам отново да запаля, не желае. Ако мина на бензин веднага пали и работи нормално. Ако пусна по инерция, колата веднага запалва и пак си работи нормално - просто отказва да запали на стартер. Акумулатора ми е добър и стартера върти нормално. Почистил съм всички клеми на релетата и изпарителя. Свещите са NGK на около 32 000 км. Когато е студена, колата пали на газ от раз и поддържа нормални обороти. Моля дайте някакви мнения относно причината за проблема.

 

Тва се получава като я одушиш много...пусни и малко газ от кранчетата и ще се оправи. Това обаче са първи признаци за смяна на вакумната мембрана. Предполагам знаеш как да я тестваш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Вече 40000 км. карам с АГУ с изпарител "Ловато". Колата е "Фелиция" 1,3 карбуратор 99 год. До момента колата работи перфектно, напоследък обаче понякога започна да отказва да запали на газ, когато двигателя е топъл. Например ако изгася двигателя и след около пет минути пробвам отново да запаля, не желае. Ако мина на бензин веднага пали и работи нормално. Ако пусна по инерция, колата веднага запалва и пак си работи нормално - просто отказва да запали на стартер. Акумулатора ми е добър и стартера върти нормално. Почистил съм всички клеми на релетата и изпарителя. Свещите са NGK на около 32 000 км. Когато е студена, колата пали на газ от раз и поддържа нормални обороти. Моля дайте някакви мнения относно причината за проблема.

 

Твоята газова с плочка ли е или не. И какъв тие разхода ще ми кажеш ли. Моята е същата Шкода и до сега я карам само на бензин и градско в София ми гори към 11.5, 12 на 100. Според теб нормално ли е. Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или се дави ( изпуска от изпарителя) или е бедна сместа. Ако е първото пробвай с изключена газ (от ключето) и натиснат педал на газта до ламарината да запалиш. Ако е второто( бедна смес) я обогати с обогатитела- трябва да имаш бутон на ключето газ/бензин. Това при положение ,че ти е монтиран вакумен изпарител.Ако е електрически изчакай 5 секунди "на контакт", преди да завъртиш на стартер. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите на въпроса ми. Вече смених свещите, което доведе до само частично подобрение, в смисъл, че по рядко започна да се появява проблема, но все още го има. Ще пробвам да и увелича малко прихода на газ, че май наистина е доста удушена.

Карам с плочка на карбуратора.Колата се ползва предимно на извънградско и гори около 7 - 7,5 л./ 100 км., като карам с около 90 - 100 км. / ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.