Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помагайте, имам проблем с Еуратек !!!


Recommended Posts

Помощщщщщ !

Както някой знаят имам поръчана кола Супърб Комби - дотук прекрасно.

Срока за доставка изтича другата седмица. От ЕТ ни вест ни кост. Обаждах се няколко пъти и казаха ами явно ще закъснее. Първо обещаха да ми дадат заместващ автомобил като компенсация. После взеха да ме убеждават, че срока за тази кола бил 4 месеца и са се объркали, а сега бил дори 5 месеца. Но всичките им управдания не ме топлят. Имам запазена почивка а те ми развалят сезона.

Помагайте и казвайте ако има някой който работи в медия. Решил съм да им дръпна здрава антиреклама и ако закъснее повече от 20 дни, според договора мога да я откажа и мисля да се възползвам. Ако на някой му е забавяна доставката да каже как е постъпил.

Дори си мисля и до съд да ги докарам....

Айде, че съм бесен.... smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В договора ти трябва да е написано срок на доставка. След изтичане на този срок имаш право да си вземеш капарото.

Прочети си условията. А за съд трябва да имаш нарушен договор.

За медиите, преди години един голям всекидневник направи на 2-3 страница репортаж с конкретни оплаквания на клиенти от една марка и сервиз и с обещание в следващите дни да покаже и останалите. Повече статии за вносителите и тяхните сервизи не последваха. Все пак тези хора са едни от най-големите им рекламодатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помощщщщщ !

 

....

Айде, че съм бесен.... smile150

 

Недей бесней ами си прочети договора. В моя ясно пишеше каква неустойка дължи ЕТ в случай на закъснение. При мен беше нещо от рода на 0.1 или 0.5% на ден ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз договора съм си го чел ама неустойка не ме устройва. Получава се 4лв. на ден просрочие. Айде не ме съветвайте да си чета договора.

А относно медиите, ако са сериозни и безпристрастни трябва да отразят проблема. Стига само сме си плащале като попове, в крайна сметка ние сме потребителите и трябва да имаме права.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я по-спокойно!

Съветите са добронамерини и правилни! Ако са просрочили доставката може да си вземеш капарото и беж. За неустойката, ти какво очакваш, за ден закъснение и да ти направят 50% отстъпка ли? Та затова чети си договора. А след като вече си го прочел, си знаеш правата. В другата тема пише срок на доставка до 26.06. Е дотогава има седмица. На мен лично при подписан договор за 90 дни, ми се забавиха с четири. Предполагам че клаузите са все още същите и при закъснение имаш два пътя или си взимаш капарото или си прибираш неустойката и колата. Не виждам каква друга помощ искаш, като това са съвсем нормални търговски отношения. А и в момента ЕТ все още не са си нарушили договора. А аз към тях добри чувства не храня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са просрочили доставката може да си вземеш капарото и беж. За неустойката, ти какво очакваш, за ден закъснение и да ти направят 50% отстъпка ли? Та затова чети си договора. А след като вече си го прочел, си знаеш правата. В другата тема пише срок на доставка до 26.06. Е дотогава има седмица.

 

Нищо, че има седмица или, че неустойките които искам не ги пише в договора. А може и да пише ама между редовете, така че чета и преговарям и то доста добре. Ако някой от вас се примерява да си чака кротко аз не съм такъв.

 

Та затова предсрочно и преди изтичане на крайния срок за доставка днес се здобих с Октавия комби 4х4. Мисля, че съм удовлетворен.

Ето такава помощ исках и съвет дали някой го е постигал преди мен.

Но ето, че се оправих и сам. Благодаря все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега честито за придобивката и много безаварийни км. А иначе ние не сме страна по договора между теб и ЕТ.

Аз на твое място, щях да изчакам още мъничко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ли се отказа от Супърб DSG за да вземеш Октавия ръчка? И всичко това за да не изчакаш 1 седмица. smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не съм се изказал както трябва. Октавията ми я предоставят от Еуратек безвъзмездно като заместващ автомобил до пристигането на супърба. Това е резултат от преговорите и скандалите които им вдигнах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа, това вече е друго нещо. Щеше да е доста безумно да се откажеш от Супърба. Тамън мислех да звъня на ЕТ да го взема аз като дойде :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не съм се изказал както трябва. Октавията ми я предоставят от Еуратек безвъзмездно като заместващ автомобил до пристигането на супърба. Това е резултат от преговорите и скандалите които им вдигнах.

 

Малко офтопик - Шкодата, когато се поръчваше се избра защото според ЕТ е налична (имаше някава промоция). платено капаро, лизинг... и просто трябваше да се качим в нея да ама не. Два месеца седим и чакаме до като накрая моя приятел не се вдигна и отиде до София - и какво се оказа - колата седи и си чака в склада а ЕТ не могат само за една кола да я карат до Бургас. Та това е за наличен автомобил.. представям си какво е за поръчка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За медиите, преди години един голям всекидневник направи на 2-3 страница репортаж с конкретни оплаквания на клиенти от една марка и сервиз и с обещание в следващите дни да покаже и останалите. Повече статии за вносителите и тяхните сервизи не последваха. Все пак тези хора са едни от най-големите им рекламодатели.

 

С това не съм съгласен и току що ми пристигна един интересен mail в потвърждение на мнението ми. Помощта дойде от Auto Bild.

 

Здравейте г-н, Божанов,

пишем Ви във връзка с писмото, което отправихте до AUTO BILD. Потърсихме мнението на управителя на ЕураТек г-н Иван Тодоров и той сподели, че е разпоредил да ви бъде даден заместващ автомобил, с който да отидете на почивка, докато пристигне вашият Superb. В момента в цял свят заради цената и старта на очаквания нов модел Superb има недостиг на бройки от предходната серия За модела 4Х4 положението е същото, защото се проверяват всички наличности не само у нас, но и в други държави, а интересът на клиентите е огромен. Вие сте от щастливците, но ще трябва да мине време докато доставят новия Ви автомобил. Така, че по-добрият вариант е да не си проваляте почивката, а да вземете фирмен автомобил от ЕураТек. Ако има проблем пак ни сигнализирайте. Търсете Косьо, или Владимир от отдел продажби. Споделете им, че тодоров се е разпоредил чрез AUTO BILD.

С уважение Станчо Шукеров

 

Благодаря им за съдействието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, хората в Еуратек все пак имат доста работа и същевременно са относително мудни, бавни и нефлексибилни. Ако не им се дава зор през 5 минути, може да си чакаш колата и 1 година. Моята беше налична в Бургас, но мина през Технотест в София и ми я докараха в Пловдив за 1 седмица. Разкарваха автовоза само за нея. smile049 Нямам никакви връзки или познати в ЕТ, просто натискаш и настояваш. И ето - човекът е успял да си издейства оборотен автомобил.

По отношение на критиките към него да си прочетял договора - не съм съгласен. Има едно нещо, наречено етика и друго - морал. Като искаш да привлечеш многобройна клиентела за дълго време, гледаш да си на страната на клиента и да осъществяваш поръчката много по-рано от крайните срокове. В случая ставаме свидетели на типичния балкански маниер в бизнес отношенията - ти вече си платил капаро и си подписал договор за покупка и лизинг, ние от тук нататък можем да му отпуснем края, пък ти си чакай. Не може да постигнем много, като държава и народ, по този начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм разбрал правилно за Окито. За съжаление твоят случай е изключение, поради намесата на Ауто Билд. Другите ще се хванат за smile045 . След 20 години преход все още се оказва, че работа най-добре може да ти свършат правилните хора.

@dude_bg пробвай да получиш нещо без нарушен договор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави за колегата Bojanov. Само така трябва да се действа - всички трябва да си търсим правата и тогава много неща ще се променят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление твоят случай е изключение, поради намесата на Ауто Билд. Другите ще се хванат за smile045 .

 

Ама намесата на Ауто Билд не е по тяхно желание. Просто аз доста напънах ситуацията. А до колкото помня ми казваше да си чета по-добре договора. И кво повече съм търсил от това което е написано като обезщетение по договора.

Ей на това търсих. Справедливост. Не им е много хубаво и на Еуратек, защото според договора след изтичане на срока за доставак има 20 дни гратисен период след който започва да тече неустойка, която е процент само върху капарото и се получава по 4лв. на ден. А тази кола която ми я дадоха по принцип е рент а кар и наема и е около 60-70 на ден. За месец и малко сметнете разликата. Но важното е, че си го издействах и съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Договорът регламентира отношението между две или повече страни. Клаузите за обезщетение при неизпълнение на договореното от някоя страна е максималното възможно. Тука място за емоции, морал и етика няма, това е бизнес. Това че са ти дали оборотна кола преди да им изтече срока за доставка, не е лично твое постижение. Случил си подходящия момент да хленчиш на Ауто Билд. Наскоро доста често публикуват статии, как са оказали съдействие на хора пред представителите, само че в Германия.

Говориш за справедливост?????? За какво? Дал си сигурно 4к капаро и чакаш доставката. Релно ЕТ още дори не са си нарушили срока за доставка. Благодари на Станчо Шукеров, че след като ходи за презентациите на новите модели Шкода Октавия, Октавия Скаут, Йети е харесал марката и е решил да ти окаже помощ. А дали и други клиенти в твоето положение ще получат помощ? Един двама, трима да, но след това ще почнат да пращат писма да си четете договорите. Що не пуснеш една тема в раздел Правна консултация или се консултирай с приятел адвокат да видим какво ще ти каже.

И не на последно място на боса на ЕТ Иван Тодоров, че е решил да помогне. Реално не можеш да получиш подобно обезщетение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега какво се заяждате с човека. Ясно е, че има хора на подходящите места и се е уредил. Както е ясно, че други хора на неговото място няма да получат същото. Реално и на мен ми стана странно как при положение, че срока не е изтекъл вече се дава "обезщетение" по формата на заместващ автомобил. Важното е, че колата е хубава и ще дойде. Аз се шашнах само като реших, че колегата е сменил Супърб за Октавия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се съмнявам Еуратек да имат някаква вина за ситуацията.

Ако колата е налична в завода за експорт към България едва ли ще се туткат повече от една седмица с регистрация и т.н.

По отношение на неустойките явно са решили въпроса, а и най-вероятно производителя ще трябва да ги обезщети тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да са ти я дали не само за почивката, а до пристигане на суперб-а.

 

Точно до пристиганетона Супърба. Слизам от едната и се качвам на другата.

 

Колкото до помощта на Ауто Билд, майла ми от тях дойде днес, а аз уредих нещата с Еуратек в понеделник и вчера взех колата.

Но им благодаря за съдействието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.