Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скърцане на страничните стъкла - шъ полудея


evin

Recommended Posts

Някой намери ли решение на проблема :?:

Защото и аз вече полудях, вече няма студено, няма топло... и след автомивка скърцат, и четирите стъкла :evil: .

Задните по-малко, около 1 минута след затваряне.

Предните обаче, скърцат поне 10 минути след затваряне.

По никакъв начин не мога да разбера откъде излиза звукът, скърца стъклото с цялата си площ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя, ако дори и с 1мм се свали стъклото надолу и спира да скърца.

Скърцане има само, когато стъклото е напрегнато докрай в затворено положение.

Митко, кое точно място имаш предвид?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи скърцането изчезва със сигурност (1) когато вали дъжд, (2) когато измия колата и (3) когато навън е хладно (примерно под 15 градуса) :-k

 

Най-страшно скърцат когато е стояла колата цял ден на слънце. Предполагам детайлите се разширяват от топлината и допълнително уплътняват.

 

Но не мога да преценя количеството вода, което се стича във вратите и дали мокри механизмите. Ще намокря само стъклата без да се стича вода вътре за да видя дали е точно от уплътненията.

Същия проблем го имам и аз. Ще пробвам и аз да видя какво ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя, ако дори и с 1мм се свали стъклото надолу и спира да скърца.

Скърцане има само, когато стъклото е напрегнато докрай в затворено положение.

Митко, кое точно място имаш предвид?

 

уплътнението във водача вътре във вратата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чавдаре , що не я закараш в ЕТ да я оправят бе ...Скърцането и тропането ! След като си ходил поне 2,3 пъти за този проблем , трябва да си записан и макар да не си в гаранция са длъжни ! Поне живееш in София , man ! Малиии , ако бях на твое място .... След 30 дни "ИЗДЕЛИЕТО" се заменя с ново , в случай на недовеждането му в нормално състояние. А за нормалното състояние може да твърди само собственика му ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за "длъжните" не ми стана много ясно... То задължението им изтече вече ;)

Не искам да ми скубят сакатлъшки кората, да ми дупчат душмански нитовете, и да напълнят вратата със стружки и други отломки.

Не, и да си платя после за издевателствата [-X .

Ще ми се да се анализира и локализира точно проблемът, и да се реши адекватно лично от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Meжду другото :

Никога не бях чувал такова стържене на стъкло без да бъде оставена следа :D .

...При мен също се появява периодично , но след някоя мивка се изгубва .

 

за "длъжните" : ако в гаранция си предявявал претенция и не ти е отстранена поради някаква причина , същата може да ти бъде отстранена и извънгаранционно , стига да имаш някъде заведено оплакване отпреди .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по-горе писах, защо не искам да ходя при "длъжниците" :lol: си.

Друга причина е, че съм се оплаквал от една врата, а сега от четири.

Да не говорим, че методите им явно не работят добре.

Освен това мина и около година от тогава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам на О2 как е но на старта октавия скърцат отвратително пантите на вратите в жегата лятото. Решава се с вд 40 поне до следващото лято.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.