Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се прави такъв фар?


Recommended Posts

Привет колеги,

 

днес видях една лада самара, която беше с много добре направени фарове с лупа... в оригиналния фар беше сложена лупа, и си светеше едно ксенонче, без да заслепява... както на снимката по-долу... стана ми интересно и любопитно как може стандартен фар да се преработи по този начин? Не знаех, че може да се намери само лупата и с малко занимавка да се получи добър резултат. Някой знае ли откъде може да се намери подобна лупа.

 

39930_298.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави се ето така:

012065892.jpg

012066430.jpg

До колкото помня не е само лупа, ами самия фар е такъв. Но това може Митачето да го каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, напиши в Гугъл "лупи за вграждане" и излизат 100 варианта (всичките май китайски :)), например

http://www.xenon-hid-bg.com/?p=p_54&sNa ... xenon-lupa

http://xenonpower.bulboard.com/vt110.html

И аз се бях загледал преди времено се отказах... реже се рефлектора, лепи се лупата, регулирането е на фантазия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целия комплект беше 300 кинта на Илианци...2 лупи и 2 ксенончета, като лупите се вкарват отпред на H4, отзад се завиват с гайка, но на мен ми се вижда малко афиф...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Илиянци.... 300 кинта за комплект с ксеноните.... :smt017 .... късмет.... и ако работи, да пуснеш тото, щото джакпота е голям...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile091 какво да не работи - те за 60- 80 лева крушки+баласти си работят по година - две...Лупите не вярвам да се изхабят! Може би щипките могат да се счупят, ама иначе...стъклото си е стъкло, 'кво да му стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми настройки, яснота, правилна дебелина на лещата.... има кво да не му е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже на моите фарове нямам халогени (на тяхно място имам декоративно капаче), реших да си сложа ксенон с лупа:

http://xenonpower.bulboard.com/vt110.html

голямо преправяне падна но сега, ако се гледат от вън, по нищо не личи че това е ксенон а не халоген, светят прекрасно, не заслепяват, къси и дълги се командва от соленоида в самата лупа

преди нова година ги взех за 220, сега са паднали на 189...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еваларка! Аз явно съм гледал некви щуротии...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже на моите фарове нямам халогени (на тяхно място имам декоративно капаче), реших да си сложа ксенон с лупа:

http://xenonpower.bulboard.com/vt110.html

голямо преправяне падна но сега, ако се гледат от вън, по нищо не личи че това е ксенон а не халоген, светят прекрасно, не заслепяват, къси и дълги се командва от соленоида в самата лупа

преди нова година ги взех за 220, сега са паднали на 189...

Супер. Как се справи с реглажа?

П.с. имаш ли снимки при поставянето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снимки нямам, че беше много студено и въобще не ми беше до фотоапарат

реглажа е лесен, понеже лупите "отрязват" светлината просто ги нагласих да са на нивото на рефлекторните H4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снимки нямам, че беше много студено и въобще не ми беше до фотоапарат

реглажа е лесен, понеже лупите "отрязват" светлината просто ги нагласих да са на нивото на рефлекторните H4

Тва с обясненията май няма да стане. Искам снимки :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

колегата Storm си е направил чудесен ъпгрейд на своите фарове - видях ги на живо - перфектни са.

 

Поговорихме си надълго и нашироко с него smile159

 

Въпреки, че този мод го планирам за друга кола ще споделя по-нататък как е протекла операцията и крайния резултат.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва с обясненията май няма да стане. Искам снимки :smt004

за снимки трябва да разглобя пак фара, което скоро не предвиждам, но ако се наложи непременно ще направя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.