Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Климатроникът на Окти2 духа предимно лед!


Wizi

Recommended Posts

Привет!

 

Абе имам проблем с климатроника на моята Октавия 2, който се изразява в това, че духа адски студено спрямо вътрешната температура. Сякаш не я отчита правилно, че всъщност температурата пада постепенно и продължава доста упорито да духа адски неприятно студено. Трябва да го наглася на доста високи градуси от сорта на 25-26 за да се сети да започне да духа прилично, но пак не е гаранция дали не трябва ръчно да намаля и силата на обдухване с една-две стъпки назад. Ако си сложиш "нормална" 23-24 градуса температура ще ти измръзне челото и си хванал синузит за отрицателно време, гаранция. Казвам нормална, защото до сега с предната ми кола, която също беше VAG (VW Bora) това бяха стойностите, които задавах на тамошния климатроник и всичко беше окей. При други автомобили също 23-24 градуса поддържа нормална температура.

 

Проблемът НЕ съществува докато беше хладно и климатроникът работеше без помощта на климатика. Тоест когато се налагаше по-скоро да топли вместо да изстудява - всичко беше на 6. Това го казвам с идеята да елиминирам вероятността термометъра измерващ вътрешната температура да е дефектирал и това да ми създава сегашните ядове. По-скоро комбинацията с включен климатик го бърка нещо.

 

Някой да е имал такъв проблем?

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен отиди на специалист, колега. така с гадаене трудно ще стане. аз залагам на дефектирал/проблемен датчик (външен или вътрешен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анди,

 

Закачи я на VAG-COM и виж покзнията на термометрите. Не е лошо да сравниш с нормален термометър. Че на мен ми звучи като да не отчита правилно температурата и винаги да работи на макс.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Да си използвам темата да попитам нещо друго пак свързано с Климатроника:

 

Забелязали ли сте, че начина на обдухване в купето се променя когато включите на задна предавка? :-k Звучи адски странно, но при мен е факт всеки път. При вас?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си използвам темата да попитам нещо друго пак свързано с Климатроника:

 

Забелязали ли сте, че начина на обдухване в купето се променя когато включите на задна предавка? :-k Звучи адски странно, но при мен е факт всеки път. При вас?

 

Ами така е заложено в програмата , бе Мен ! Като включиш на задна се включва рециркулацията в купето за да не дишаш ауспухов дим - затваря се клапата за външен въздух...

А също така и радиото се намалява за да си чуваш парктроника по-добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ейййййй, ентелегентна работа бе! Не го бях забелязал. =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така е заложено в програмата , бе Мен ! Като включиш на задна се включва рециркулацията в купето за да не дишаш ауспухов дим - затваря се клапата за външен въздух...

 

Малее, аз го мислех за някакъв софтуерен бъг при мен smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:roll: Филтъра е отпред, а аз започвам да се движа назад... интересно защо са решили да затварят клапата? Може би имат предвид ако паркирам в гараж!? Хъм...

 

Важното е, че не съм единствен и ще спя още по-спокойно! :D

 

Мерси за пояснението, мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.