Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Маргел на Самоковско шосе - не съм доволен


stenly

Recommended Posts

Здравейте,

 

В събота отскочих до Маргел на Симеоновско шосе, за да поогледам джантите, като предварително си харесах един модел от електронния им каталог. Та спирам си аз пред магазина, влизам вътре, никаква реакция :mrgreen: Викам си - аз съм възпитан човек, ще поздравя хорицата, поздравих ги, след което от тяхна страна се чу леко измучаване. Започнах да оглеждам на живо джантите и да задавам не толкова странните въпроси като например: Какво производство са джантите? Отговор: „Италиански” няма фирма, няма нищо :) Здрави ли са? „То по тия пътища” :) Не прекалявах много с въпросите, защото по едно време леко се ядосах от прекалено бързите и някакси безразлични и неясни отговори на „консултанта”. След оглеждане от около 15-тина минути се спрях на същия модел, който харесах преди време в електронния каталог на фирмата и запитах за размера. „Консултантът” след отегчителна за самия него проверка ми обяви наличния размер 7.5J x 17, ET 35, като според него това бил перфектният размер за Октавията и нямало да имам никакви проблеми с него. Аз леко се съмнявам, но нали той е специалист все пак, реших да не споря. Леко разочарован от отношението се залетях към изхода, тъй като ми се стори, че тези хорица изобщо не ценят клиентите си и съответно ме изгубиха като такъв, но се спрях за да задам поредното интересно въпросче по отношение на джантите, които си харесах: „Джантите са страхотни, уникален цвят, но в случай на евентуално нараняване на боята, предлагате ли боядисване?” Отговор на „консултанта”: „Да, но след изпичането на джантите в камера те няма да стават за нищо, в първата дупка ще се изкривят и по-добре е да си купиш нови. Искаш ли да ти дам едни оригинални пребоядисани RS-ови, за да видиш, че не стават за нищо”. Хммм, интересно, до срещата с „консултанта” не бях чувал за подобно нещо, но може и да е прав. В крайна сметка си тръгнах без джантите. Накратко, мнението ми за тази фирма е следното: Не ми изглеждат надеждни, с оглед на отношението им преди да съм им станал клиент, не ми се мисли какво ще стане при евентуален проблем като дефект в поставянето или в самия артикул, който продават. Не ми оказаха никакво съдействие по отношение на желанието ми за замяна на капачките на главините /тъй като не са шкодови, за друга марка автомобил са/. За говоренето на „ти” - няма какво да кажа.

 

Та така, колеги, с две думи не мисля, че стават :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъ... то това за говоренето на "ти" трябваше доста отдавна да го преживея, защото иначе щях да се карам с всяка касиерка във всеки магазин. Можеш само да питаш следващата - "Извинявай, но теб кога те е*ах? Щото виждам, че ме познаваш." А тоя "консултант" може да ги е приказвал такива, дето са му ги наговорили "майсторите". smile049 Живеем в Чалгаландия smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш само да питаш следващата - "Извинявай, но теб кога те е*ах? Щото виждам, че ме познаваш."

 

И на мен ми е идвал подобен въпрос. Лошото е ако е мъж насреща smile045

Много мразя да се обръщат непознати към мен на ТИ, но за съжаление е масова практика при обслужващия персонал (в т.ч. и КАТ), който идва основно от селата smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ако е мъж, пак става, само че може да се стигне до smile150 Трябва да прецениш дали можеш да го неутрализираш с един удар. и после smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо, че са ти направили лошо впечатление, то къде всеки се бори за клиенти, те.....

И това е много тъпо твърдение? След изпичането......

 

Аз мойте О.Зки ги карах 3 години-нямаха проблем. Пребоядисах ги прахово (имах проблеми с лаковото им покритие)- 2пъти ги изпекоха-нямам проблеми.

Да, след като си ги взех, веднага леко изкривих 2те, но това беше моя грешка, защото недогледах и забравих да си надуя гумите ,понеже ги карам на 2.8-3 атмосвери, за да има повече въздух в нископрофилната на 40 гума.

Задните ги сложих отпред- надух ги на 3. След 2 дни си изправих джантите- интересното беше,че въпреки,че плевмат. чук ги натискаше- нямам драскотина по праховото. smile049

Надух ги на 3.0 атмосвери- пак си ги сложих отпред и до днес си джиткам с тях- нямам никакво проблеми по нашите пътища!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За говоренето на ти, и аз съм свикнал, въпреки че едно е на отидеш до магазина и да си купиш хляб, а съвсем друго да оставиш около 2000 лева за джанти. Нещото, което ме изненада е как "консултантът" ми каза много убедено, че размер 7.5J x 17, ET 35 ще стоят идеално на колата ми, а аз леко се съмнявам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ако е за Окставията стават,не е никакъв проблем,а иначе какво очакваш от продавачите в магазина,те си получават заплатата и дали ще си купиш или не им пука и за това и не се борят за клиенти.Последно като ходих там за втулки проявиха същото отношение,но аз не се впечатлявам,важното е ,че си купих каквото трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за кривене на боядисани джанти го чух първо от Бъзия влак и неговите са боядисани и на него така са му казали. Че при изпичането, се губи якосттта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.