Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 2 1.9 TDI въпроси?


Mp3Max`

Recommended Posts

Здравейте колеги, един пиятел покрай мойта Шкода започна да се пали доста и сега му е паднала една Октавия 2ка 1.9 ТДИ 105к.с. 2007г. седан амбиенте и понеже аз несъм запознат с дизеловите двигатели на серията и неможах да му отговоря на въпрсите и с тази идея пускам и тази тема... та въпросите са следните: колко харчи градско/извънградско, цена потдръжка, цена обслужване, - понеже съм го возил и конфорта го задоволява стабилноста също и сега го приобщавам към Шкодаджийте :) Предлагат му я за 17 000лв. заслужава ли си ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен цената за 2007г. е добра, но зависи от самата кола, защото съм виждал коли на 2 години на 200 000 км, които вътре изглеждат, все едно са живели една фамилия роми. За разхода и обслужването, ми е трудно да ти кажя, защото аз съм с 2.0 ТДИ, но моята гори 7.8 градско в София и пълното и ослужване на масло и филтри 320лв в ЕТ.

 

п.с.каквато и кола да си купи в този клас, като изключим МБ, БМВ и Ауди, подръжката е съшата +/- 20-30 лв.,единсвено Дачия е по-евтина с ~ 80 лв.(говоря за ТО)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1,9 ТДИ от тази година, същият двигател, но на 6 месеца каране (~12 000 км). Колата харчи около 4 и нещо извънградско (средна скорост 110-120км/ч) и градско 5,8, 6,4 - зависи имам ли климатици и как я карам градското - фактори са задръстване, италианско преследване, спиране и тръгване непрекъснато и други, когато ситуацията е екстремна може и повече, а когато нещо съм ядосан - не я карам. :) Пазя я.

 

Повече информация можеш да видиш тук:

http://www.spritmonitor.de/en/detail/377915.html

 

Писал съм всичко, като среден разход ми е 5,6 задължително. Не е имало разлика с климатик и без. На последното зареждане изкарах с 45 литра към 800км - градско и извънградско. Сега съм я карал само с климатик и с 38 литра съм минал 690км, а съм сигурен, че ще станат 790-800км с 45 литра и точно тогава ще заредя. Комфортно е с климатика, не ми харчи различно. Карам я леко.

 

 

Поддръжка - сменях масло в Еуратек преди три-четири дена - 170лв. Писал съм и тема за това. Сигурно с филтри и останалите неща, както казва колегата - пак същата цена ще получиш - 250-300лв. Ноо... Това не са коли на 20 и кусур години, за да минеш с 80лв за смяна на всичко и то вкъщи...

Агрегата ми харесва на мен. Еластичен е, ако му дадеш жега, не ми се вижда тромава, след като минеш 1950 оборота ;) Преди това си е тежка.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря ви много за информацията която споделихте ;) сега остава само да навия съседа да я купи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря ви много за информацията която споделихте ;) сега остава само да навия съседа да я купи :)

 

Абе къде ги намирате такива евтини бе ?! Моята е също 2007 , ама за под 20 000 не давам ... :D...като знам , че съм дал 34 000 + ... [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря ви много за информацията която споделихте ;) сега остава само да навия съседа да я купи :)

 

Абе къде ги намирате такива евтини бе ?! Моята е също 2007 , ама за под 20 000 не давам ... :D...като знам , че съм дал 34 000 + ... [-X

 

Димо,онзи ден ,един колега си купи същата,2007год. на 180хил.км., за същите пари.Какво да се прави.....,криза! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко опира до пробега и моментното състояние :)

И аз съм виждал Октавия II 2005г. която е на 250хил.км и е в лошо състояние...

Май всичко опира до това как се ползва и поддържа.

Ако е била служебна/фирмена не е за предпочитане. Ще имате ядове после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Комфортно е с климатика, не ми харчи различно. Карам я леко...

Съгласен съм, че този двигател е икономичен (обвързано с вървежа му), но няма как да ти дава един и същи разход с и без климатик. Разликата може да не е голяма или фрапираща, но я има. Би ли споделил какъв ти е моментния разход на място, на празни обороти с и без клима? А после, примерно с 60, 80 или някаква друга постоянна скорост - с и без климатик? Няма начин стойностите и в двата случая да са еднакви, което отрича липсата на разлика в разхода, за която пишеш.

 

...Колата харчи около 4 и нещо извънградско (средна скорост 110-120км/ч) и градско 5,8, 6,4 - зависи имам ли климатици и как я карам градското - фактори са задръстване, италианско преследване, спиране и тръгване непрекъснато и други, когато ситуацията е екстремна може и повече...

Тези 4 и нещо литра разход при средна скорост 120 км/ч по компютър ли са?

 

А за в града - мисля си, че е доста субективен посочения разход (както и сам си написал). Ако се придвижваш в пиковите часове няма как да го постигнеш. О2 2.0 дизелак по отсечката НДК - Орлов мост - колелото на 4-ти километър - 12/100 разход. Няма как, макар и с 1.9, да го свалиш на половина при подобен трафик.

 

Между другото и аз на 120-ката съм й правил 5.5 - 5.7 разход в града (на бензин). Но това е засичано само в късните вечери :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да попитам shaft колата има ли 6-та скорост?

 

моята е с 5 скорости и харчи градско без климатик 5.5-5.8 л/100км,

а с климатик около 6.5-6.8 л/100км. но съм забелязал, че разхода ми варира според това на коя

бензиностанция съм зареждал.

 

Извънградско колата харчи 5.3 до 5.8 л/100км. никога не съм свалял под тези стойности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да попитам shaft колата има ли 6-та скорост?

 

моята е с 5 скорости и харчи градско без климатик 5.5-5.8 л/100км,

а с климатик около 6.5-6.8 л/100км. но съм забелязал, че разхода ми варира според това на коя

бензиностанция съм зареждал.

 

Извънградско колата харчи 5.3 до 5.8 л/100км. никога не съм свалял под тези стойности.

Моята е същата, с 5 предавки, извънградско 4.5 - 5 при 110 км/ч, магистрала 140 (Варна-София винаги е малко под 5, ако не бързам много); но пък в града 6.5 - 7.5, под 6.5 не пада. Това са данни по компютър, не съм засичал реални. Преди зареждах на ОМВ, сага на Еко и Ромпетрол, не отчита някаква значителна разлика в разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да попитам shaft колата има ли 6-та скорост?

 

моята е с 5 скорости и харчи градско без климатик 5.5-5.8 л/100км,

а с климатик около 6.5-6.8 л/100км. но съм забелязал, че разхода ми варира според това на коя

бензиностанция съм зареждал.

 

Извънградско колата харчи 5.3 до 5.8 л/100км. никога не съм свалял под тези стойности.

Моята е същата, с 5 предавки, извънградско 4.5 - 5 при 110 км/ч, магистрала 140 (Варна-София винаги е малко под 5, ако не бързам много); но пък в града 6.5 - 7.5, под 6.5 не пада. Това са данни по компютър, не съм засичал реални. Преди зареждах на ОМВ, сага на Еко и Ромпетрол, не отчита някаква значителна разлика в разхода.

 

 

Определено! Аз сега засякох с климатик как е - чак не повярвах, че за две-три седмици съм минал 750км... 50км надолу и 2 литра отгоре във финалният разход имам :) т.е. преди 800км с 45 литра, сега - 750 км с 47 литра - мииии :) Окей ми се струва така. Климатика не е спирал да духа хладинка и колата съм я карал само градско и по околовръстното малко :P

 

Поздрави

 

ПП: Аз нямам шеста скорост, само 5 smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен 17000 е много добра цена. Но аз лично не бих взел по-ниско оборудване от Елеганс. Двигателят е много добър. Аз започвам да си мисля, че Октавийте са като Nissan GTR /нямат абсолютно еднаква мощност/ :mrgreen: Например, когато се връщахме от Пловдив с Hoko настъпихме здраво колите. Той беше със сток Fabia vRS, а аз с Октавиата ми и през цялото време го следвах плътно. Когато пристигнахме в София, Huko ме попита дали съм сигурен, че не съм пипал нещо по колата :) То и аз малко се учудих, че колата си перкаше с 210-220 km/h., защото не я бях настъпвал толкова, обикновено си карам със 140-160 по магистрала, а откакто съм татко, даже по-лекичко. Между другото и двамата бяхме с една добавка на Лики Моли, препоръчана от Huko smile049

 

За разхода. Обикновено на градско може би харчи между 6-8, зависи от движението. Извън градско разбира се разходът зависи от начина на шофиране средно от 5-7. След поредното каране на колела из Мальовица с жена ми бяхме адски изморени, карах с около 60-70 km/h по пътя Говедарци-София и колата ми даде разход 3.8 или 4.2 /не помня точно/. Не съм се опитвал да достигна такива резултати, защото това е последното нещо, което ме вълнува, когато шофирам, но въпреки това се изкефих. Този разход е обясним, защото повечето от пътя е плавно спускане :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.