Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

помните ли ги?


Recommended Posts

-6 цилиндров предно разположен атмосферен дизел-160 коня

в такова ремарке съм се возил като много малък!!!

НА ПОСЛЕДНАТА СНИМКА АВТОБУСА -бяха със Шкодов турбо двигател,задно разположен 8 цилиндров-210к.с./но вървяха несравнимо повече от 6 цилиндровите 160!!!!/ ,луксозни за извънградски преходи и бяха много тихи и бързи.Имаше такива които возеха служителите на Зл.Пясъци и с майка ми летата съм се возил често в такива.Еххх,спомени...

post-2454-138453228505_thumb.jpg

post-2454-138453228507_thumb.jpg

post-2454-138453228672_thumb.jpg

post-2454-138453228677_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами, тоз последния от твоите снимки е Кароса. Имаше ги в "Балкантурист" в края на 70те г., но бяха рядко срещани. Интересното при тях е , че задницата е огледален образ на предницата и са на въздушни възглавници.

....А тези RTO много добре си ги спомням. Даже съм се возил на такъв и в градския и в междуградския и на екскурзия до Румъния през 1980г. Много са симпатични! Старите "Чавдар", които се произвеждаха в Ботевград, бяха на тяхната база. Всъщност само каросерията беше българска.

Един колега продаваше стопове и се интересуваше от какво са. А се оказаха от такава Шкода.

Темата му е в "Продавам", но потъна или е изтрита.post-4842-138453228509_thumb.jpg

И още една модификация, за която до скоро не знаех.post-4842-13845322868_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

У наше село волейболния отбор (през най-силните си години, когато стигаха финалните фази ) се возеха с такъв автобус,но с червени ленти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красота smile035

 

В Пловдив все още се движи един такъв объл красавец - аварийна кола на градсия транспорт. Мъкне загазили тролеи и автобуси из Филибето. Дано в един момент не им омръзне и решат да го нарежат smile096 (Както май се случи със старите тролейчета).

 

:arrow: http://de.academic.ru/pictures/dewiki/1 ... r_brno.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Да! Аварийната кола на бившия ДАП в Пловдив - Шкода RTO си е в движение и в пълна изправност!

Вчера я видях до Мебелна къща. Теглеше един закъсал MAN. Гледката беше много затрогваща!

Едва не се просълзих! - 40 годишна Шкода да тегли почти нов автобус MAN!!/е,на всеки може да се случи да закъса, но.../

Съжалявам, че нямаше с какво да ги снимам.

Железни машини са!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в Пловдив ги имахме, ремаркетата.

Забраниха ги след концерт на Л.Иванова на Панаира, началото на 70те.

След концерта , такова ремарке се откача и помита хората от спирката пред хотел Марица...

И аз съм се возил, бях 1клас и до днес помня един чичко със заек в кошница на съседната седалка smile175 .....какви времена бяха, то сега времена ли са..

....а дългият лост дето стърчи от средата на таблото и сочи към приборите ,пред мотора е моторната спирачка .... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Днес в Пловдив едно РТО теглеше със завидна лекота закъсал швейцарски тролейбус (дълга база). Успях да ги щракна като спряха на светофара.

post-4221-138453289259_thumb.jpg

post-4221-138453289264_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като бях малък имаше 2 такива автобуса във Враца, от които всички деца ги побиваха тръпки. :(

Бяха един зелен и един червен и бяха оборудвани като стоматологични кабинети,които обикаляха училищата.Във всяко училище стояха минимум по 1 седмица-докато не минат всички ученици по ред на номерата в класа.Представете си в час се отваря вратата и една лелка казва:номера от 1 до 5 да слизат в автобусите. :smt032

post-4165-138453289266_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм се возил на тия....като ученик.

И все в ремаркетата се качвахме :)

и скачахме в движение....преди да спре. :smt004

тогава вратите нямаха автомати, а само едни ръчки за затваряне:)

 

но този автомобил - съчленения, е уникален за годините си.....не бях виждал Шкода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не ги помня Сами, много съм малък, но съм виждал на живо автобуса от последната снимка от поста ти и мисля, че е един от най-красивите автобуси!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не помня да съм виждал Шкода 706 РТО обаче съм виждал Кароса СМ 11 от снимката на поста.във велико търново има два.единия е с кръгли стопове а другия е с правоъгални.и двата са сини със бели ленти.ето и една снимка на Шкода 706 РТО с климатик от 1961г.

post-2022-138453289341_thumb.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ето и една снимка на Шкода 706 РТО с климатик от 1961г.

Някой да не си го е рисувал този рейс? 61ва г. с климатик :-k

 

Ето и върховият модел RTO Luxpost-4842-13845328937_thumb.jpgpost-4842-138453289381_thumb.jpgpost-4842-138453289383_thumb.jpgpost-4842-138453289384_thumb.jpgpost-4842-138453289385_thumb.jpgpost-4842-138453289387_thumb.jpgpost-4842-13845328939_thumb.jpgpost-4842-138453289392_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересни автобусчета за времето си наистина,аеродинамична форма "климатик" пътническо ремарке и пр., но защо пък ремаркето има двойни гуми на задната ос ми е интересно :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Преди в Добрич имаше 1 такъв- много запазен. Използваше се за превоз на волейболистите (когато бяха сила). Сега не знам къде се е дянал.

 

Може да се купи в мащаб 1/43 (нали събирам такива)- уникална рядкост:

 

Цена- 400 лева :)

http://cgi.ebay.co.uk/1-43-BUS-SKODA-70 ... 20b8073b1f

 

http://cgi.ebay.co.uk/1-43-CITY-BUS-SKO ... 20b8073a9c

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Министерството на отбраната беше купило един такъв автобус от театъра в Разград за 2 лв. Така за 2 лв доколкото знам Шкодата премина от Министерството на културата към Министерството на отбраната и докато закрият поделението почти всяка седмица ни возеше до стрелбището и обратно. След това сигурно са я бракували и нарязали за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RTO е адски красива машина, уникално елегантни линии. Нито един съвременен автобус не може да се мери с нея :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.