Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

свети ми лампата на диагностиката


ivka_87pl

Recommended Posts

Здравейте, преди 3 дни си взех Фабия 2000г. , 1.4 , 16v , 100 кс , бензин

Проблема ми е ,че като запаля колата лампата на диагностиката не ми гасне.Предния собственик каза,че е махнал катализатора и може би е от това.Вчера купих основния,оказа се , че има още един катализатор (била е с 2) , но отново продължава да си свети лампичката.Колата за сега мисля да не я карам , преди да я закачим на компютър и да се види от къде идва проблема.Пропуснах да напиша ,че е с 2 ламбдасонди. Ако някой е имал такъв проблем , моля да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата светва при всякаква нередност по двигатееля (и не само). Т.е. закачи я на VAG-COM, виж грешките и след товаа може да се умува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази лампа отчита проблем в управляващия блок (компа). В тези автомобили всичко електронно минава през компютъра и се командва от там. Един датчик да е заминал или някоя жичка да е прекусната и да не предава информация към компа и отчита проблем,при което компа минава на сервизем режим на работа и позволява движението на автомобила до сервиз за отстраняване на проблема. След отстраняване на проблемния компонент се зачита грешката която е саписана и лампичката би трябвало да спре да свети.

Късмет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ходих до магазина на шкода в града и ми казаха, че събота ще могат да я закачат и да я видят. Ще пиша за резултата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачихме я на компа, даваше грешки от ламбдасондата преди катализаторите и се оказа,че е за смяна.Провериха всичко останало по електрониката на колата и си е ок.За сега ще я свалим(ламбдасондата) да видим номера и ще я търсим. Видяха ,че куплонга е с 5 кабела. За сега лампата на диагностиката не ми свети като запаля.:)

Благодаря на всички,който писаха по темата. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и от мен :D Колежке ти ли си със сивото комби което се появи наскоро в града?

За ламбда сондите:

1. Ламдата преди катализатора е кофти че е изгоряла защото тя следи за работата на двигателя и ......./Предполагам че Цанко ти е гледал колата а той си разбира и няма с какво да го допълня/

2. Задната Ламда следи само за работата на катализатора и ако няма разлика между газовете преди и след катализатора светва лампата за диагностика. Ако сложиш неоригинален катализатор или тръба пак светва. Има опция /при някой модели/ софтуерно колата да си мисли няма катализатор и тогава лампата няма да светне.

Имаме същия проблем с една Бора 1,6 16V и си върви така на светнала лампа вече доста време. Това което ти пиша в момента го знам благодарение на малко четене по форуми и на Цанко от Skoda - Плевен за което пак му благодаря че си губи времето да ми отваря очите smile126 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега :)

Не съм аз със сивото комби, то на снимката от подписа се вижда моя шкодилак.А аз и не съм го разходила все още обстойно из града :) видиш ли го-няма да го сбъркаш :mrgreen:

Благодаря ,че писа по темата :) А аз сега си търся ламбда сондата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмммм Фобията от снимката няма как да я пропусна ако е около мен smile035 . Успех с търсенето на ламдата и пиши как вървят нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взехме ламбда сонда от rgc нова,сложихме я и изчистихме грешките.Ще покараме и ще видим. Момчето е коректно,ако имам нужда отново бих го потърсила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдамм много са точни ама дано не ти се налага да ги търсиш повече :)

Чакам хубавицата да се появи по Плевенските улици smile035

На снимката много радва, сигурно наживо е още по впечатляваща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам хубавицата да се появи по Плевенските улици smile035

На снимката много радва, сигурно наживо е още по впечатляваща.

 

 

Мерси :) вече се появи няколко пъти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.