Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Познайте какъв разход ми даде...


Recommended Posts

Бравос бе, Чавдаре - как я докарваш така колата си нямам идея. Шапка ти свалям!
...още си спомням 133-135км със средна скорост от 150-160км/ч и разход от 5,45 литра/100 :P Маршрута е София - Дупница - Благоевград.

Да не е било София - Ботевград? Поне е магистрала... Че по тоя маршрут дет' описваш, да постигнеш 150-160 км/ч СРЕДНА СКОРОСТ... Между другото, разликата между 150 и 160 средна скорост е дооооста голяма!

Ако си постигал такива резултати, трябва да си задминал Йода в обучението му или поне на пътя докато си карал...smile027

 

 

Абе, беше си спешно, сутринта в 6:00 от София до 6:25 бях в Дупница... Не ти трябва да знаеш... Падал съм и до 130, но пак нагоре и... така... Гледах, че я карах над 150км/ч в повечето време... Мъки и неволи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • chavdarlk

    12

  • shaft

    6

  • PRR

    5

  • RETURN

    4

Най-много писали в темата

не знам как ги правите тия "градски" разходи. На мен при маршрут София-Сандански ми даде с клима 4,3 при 100 км/час извън населено място и 60 км/час в населено + 10-ина нервни изпреварвания, които прецакаха постигането на по-добри отчети. На връщане тъй като е баир към София,с по-силен трафик и по-голяма жега 4,8.

Като пресметнах въртенето през уикенда ...около 500 км, разликата между динамично и нормално каране си е около 2 литра/100 км, сиреч 10 литра за прехода или 24 кинта. Не че са решаващи, но защо трябва да се дават...а и пътуването е по-приятно и безопастно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега, заинтригува ме. Нещо не съм е рззбрал май. "Средна скорост 150" по показания на бордкомпютъра или си карал през повечето време с около 150. ВЕрвай ми много различно е. Аз съм със същия мотор и такъв разход съм постигал по магистралата от Ихтиман до София, с тази скорост - 150-160 уж караш през повечето време, а накрая като погледнеш показанията - средна скорост 70-80 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, заинтригува ме. Нещо не съм е рззбрал май. "Средна скорост 150" по показания на бордкомпютъра или си карал през повечето време с около 150. ВЕрвай ми много различно е. Аз съм със същия мотор и такъв разход съм постигал по магистралата от Ихтиман до София, с тази скорост - 150-160 уж караш през повечето време, а накрая като погледнеш показанията - средна скорост 70-80 :)

 

Аз от Ихтиман - София карах нещо такова, както ти казваш, но тогава не съм засичал нищичко, понеже беше много спешно да се стигне в рамките на 40мин в София и по-точно орлов мост... Е закъсняхме, ама нямаше как... Час пик :)

 

Аз нямам борд да ми показва статистика, просто за 25мин го взех тоя път, който е ~70км, не повече до Дупница(после си го смятах с малко физика)... Точно тогава погледнах часовника и се плеснах... Бях се сковал, а и малко потен бях... Там свърших работа и като се върнах в София засичах на колонка с готовността да плащам поне за 10 литра от тая возия, но като видях как пистолета спря на 5,435 и направо настръхнах от кеф :) Човека на Владайската ОМВ ме пита "Засичаме ли я?", казах му, че тоя разход е за 135-7км със страхотна скорост и той ме погледна и вика "...леле, ама това верно ли, моят галант ме одира направо няма значение как се кара...?" :) А, честито!

 

От тия две случки насам, колата !не се! кара над 100-120км/ч. След седмица ще ходя до моренце, от там ще пиша какви са резултатите... Иначе всичко си е ясно, нищо не под/надписвам, не ми е нужно да правя такива неща, просто... Нито печеля нещо, нито прехвалвам колата!

 

http://www.spritmonitor.de/en/detail/377915.html

Предпоследният път е смесено без да се пуска климатик, само се возих на отворен прозорец, и разхода си е 5,6, като по книжка... Последният път нон-стоп с климатик и каране предимно градско, колата не е излизала навън от София (само до Лозен два - три пъти, да го слагам 50км. общо) -краен разход с два литра отгоре и -50км като тотал път... :)

 

Въобще мразя да се хваля с каквито и да е неща, но определено колата ми харесва! Пу-Пу-Пу да не й е уроки!!!!!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам борд да ми показва статистика

Не знаех, че има Октавия 2 без борд(трип)-компютър :-k - това сигурно ли е?

като видях как пистолета спря на 5,435 и направо настръхнах от кеф :)

Това ако е от пълен до пълен резервоар е прекалено малко за коректно отчитане.

При това количество може да се очаква грешка +/-20% и дори нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че има Октавия 2 без борд(трип)-компютър :-k - това сигурно ли е?

Има, най-базовия модел е без борд компютър smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въй, верно ще излезе, тц, тц, тц smile175 .

И какво има там между големите стрелки? Часовник ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въй, верно ще излезе, тц, тц, тц smile175 .

И какво има там между големите стрелки? Часовник ли?

 

Мхм и километраж smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, заинтригува ме. Нещо не съм е рззбрал май. "Средна скорост 150" по показания на бордкомпютъра или си карал през повечето време с около 150. ВЕрвай ми много различно е. Аз съм със същия мотор и такъв разход съм постигал по магистралата от Ихтиман до София, с тази скорост - 150-160 уж караш през повечето време, а накрая като погледнеш показанията - средна скорост 70-80 :)

Пълна истина!!!Виждал съм лично на едно спешно пътуване до Варна с БМШ Х3 с над 190 магистрали и не под 130-140,едвам да достигне 110-120 средна по бордкомп.Иначе Боровец-София с 6 човека в нашето Окти,с доста каране на икономично(на скорост без газ) борд компа показа 3.8 или 3.9!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въй, верно ще излезе, тц, тц, тц smile175 .

И какво има там между големите стрелки? Часовник ли?

 

 

Даа... Имаш часовник колкото колата голям, две отделения за километраж и трип, а останалото е като врътнеш врътката - колко км остават за маслото, колко време караш колата и друго няма... Затова в една тема съм питал как да си пусна дата... :) Че е бозичка... Срещу 220лв става с борд в ЕТ, но лично на мене никога не ми е харесвало, никога не ме е кефило и предпочитам да си е така. smile049

 

Поздрави

 

 

ПП:

Ето моята красавица...

odometer.JPG

 

odometer-wheel.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе Боровец-София с 6 човека в нашето Окти,с доста каране на икономично(на скорост без газ) борд компа показа 3.8 или 3.9!!

Много е. С 6 човека на борда по тва нанадолнище е трябвало да връща :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е. С 6 човека на борда по тва нанадолнище е трябвало да връща :mrgreen:

smile091 :smt017 Майтап, майтап, ама си прав: с 4 човека, по тоя маршрут, ми даде 2,7 до Горубляне. Двама - 2,8 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
Градско 100%, извънградско 0%, предимно разстояния 5-6 км:

post-2459-138453249273_thumb.jpg

Малко развитие (3255 км след предходните данни), Градско около 45%, извънградско около 55%:

post-2459-138453249283_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile035 Хахахах и аз за това го споменах!!!!!!Всичко е възможно.Прясно инфо по темата: баща ми,майка ми и. В София зареждат до горе минават 500километра и доливат 22литра на морето(пак до горе),баща ми кара макс със 120км(по километраж) и е ползвал климатика,но не през целият път!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз малко разход. ALH без интервенции, комби.

 

В петък сутринта - пълня догоре докато изключи колонката (без доливане), отивам до работа, свърших и малко други неща. Към 50-70 км градско. Вечерта София - Варна. Там 2 дни до плажа и малко друго разкарване, към още 50тина км. В понеделник обратно до София. На връткането при качването на магистралата на Ябланица ми светна лампата. Аз обаче проклет - никаква милост ще караш до София. В интерес на истината при баира на Витиня, много трафик, понастъпих я, борда лепна на 10ка и стрелката съвсем полегна. Припари ми малко докато стигна спускането от последния тунел към София. От там надолу е лесно, сигурно целия останал път се взима с 300 грама нафта :) Ама инат съм. Заредих я на OMV то след караулката :)

 

Та така отиване, връщане до морето (Варненското) + допълнително разкарване с един резервоар. Незнак колко е останало вътре, колата не е придърпвала, та поне 4-5 литра трябва да са се плицикали. Движението натоварено, но като цяло прилично. По борд компютър 4.3 (проверявал съм го преди това дава 0.1 по малко от реалното). Около 100км съм минал на климатик. 3ма човека с багаж. Средната скорост, умерена, 85км/ч (5часа и 15 мин до Варна, 100 извънградско, 130 магистрала, 60 в селата).

Иначе бащата успя по борд компютър да направи 3.2 София-Монтана (през Хемус, Ботевград, Враца). Как е карал не го знам :). Ама той от как му я купихме и се вманиячи и компютъра седи все на моментен разход. Човека е инженер от старата школа.....

 

Между другото съвсем същия резултат (4.3 по компютъра) постигнах и с колата на zloqq (AHF) преди няколко години. Ta 20-те допълнителни кончета явно си стоят гладни при икономично каране.

 

Други интересни наблюдения по компютър. На равно със 100 (по километраж) разхода е около 3.5-4. При 130 скача на 5.5-6.0. При 160 отива на 6.5 - 8.0. Фаровете покачват разхода с 0.1 литра на час (поне на място).

 

И един въпрос - трип компютъра на О1 има 2 показания. Едното се нулира автоматично, то е ясно. Второто се нулира като му кажа. Поне така си мислех до тази сутрин. Щото миналата седмица показваше 3 хиляди и нещо километра. А тази сутрин хиляда и нещо. :-k Нямам спомен да съм го нулирал, не съм махал акумулатора ако има значение. Явно се нулира сам, ама незнам на какво (км, време) и на колко..... Някой да има впечатления?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз малко разход. ALH без интервенции, комби.

 

........

 

И един въпрос - трип компютъра на О1 има 2 показания. Едното се нулира автоматично, то е ясно. Второто се нулира като му кажа. Поне така си мислех до тази сутрин. Щото миналата седмица показваше 3 хиляди и нещо километра. А тази сутрин хиляда и нещо. :-k Нямам спомен да съм го нулирал, не съм махал акумулатора ако има значение. Явно се нулира сам, ама незнам на какво (км, време) и на колко..... Някой да има впечатления?

 

И аз немога да го хвана това. smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В неделя пътувах по работа до Велико Търново и се върнах. С 4 човека, без багаж, нормално каране (средна скорост 87 км/ч) по комп, без климатик. Разход за 497 км - 5.7/100 по комп. Аз съм доволен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналия вторник Mittweida-Dresden-Prag-Bratislava-Budapest-Beograd-Sofia със средна скорост по 97 км ми даде 4,5 по борд компютър. След това до Ямбол и Габрово падна на 4,3. Бяхме двама души с доста багаж. Става въпрос за Фабия 1,9 ТДИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тия бордове. Ерката при скорост 90-140км. от 3500-7500 дава 6.5 на извън градско. кола в обороти. при тънко от 3000-5000 дава 6, че и надолу. В град 7л. при стъпка за нея си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как ги смятате тия разхуди 6 i 4 5 i 1/2 neznam

 

Компютъра ги смята, не ние :) smile159

 

 

 

 

ей така да е винаги дава разни отклонения... мисълта ми е че тярбва да се кара поне 100км извън и в града за отчете вярво но и все пак...

 

лично не им вярвам мноого...

 

2.5TDI 163коня с 180-200 как дава на борд 6-7 нз ...но всичко е възможно с 6та скорост smile048

 

пп-ай на коли без борд нз как се смята smile168 на слух smile001

Не случайно съм направил това уточнение, че е по борд компютър. А другия вариант е пълно пълно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен компютъра съм го тествал два пъти с пълно-пълно. Даде 0.1 литра отклонение в минус на разход 5, което е 2% грешка. Нямам идея дали е адитивна или мултипликативна :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

и аз да се включа. предварително казвам, че данните са по борд-компа ( досега не съм забелязал да ме лъже).

Тази година август около 20ч. с празна кола ,сам тръгнах от Своге към Твърдица (около 300км), изключих климатика и шофирах съзнателно-икономично. Стигнах за около 4ч и 30мин.

Среден разход 3.1л/100км.

Фабия ТДИ 51КВ.

smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОCTAVIA I 20V Турбо 150 к.с. + чип = 50 лв. ОМV 100 - пробег макс. 200 км. в София

София-Варна-София - 200 лева ама по-голям кеф нямаше! smile035 на бордовия не му се вярваше!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.