Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Познайте какъв разход ми даде...


Recommended Posts

Октавията днес от кв."Захарна Фабрика" до ж.к."Младост 1А", разстояние 15.3 км, тръгване в 16:00.

Маршрут: Кукуш, Сливница, Данаил Николаев, Ситняково, Цариградско шосе, Александър Малинов, Анна Ахматова.

Карахме заедно с един колега с Фиат Панда 1.2 4x4 60 к.с. и сравнявахме разход.

Климатикът беше изключен по условие.

Джокер: Фиата даде 5.3/100

post-2459-13845322836_thumb.jpg

post-2459-138453228364_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • chavdarlk

    12

  • shaft

    6

  • PRR

    5

  • RETURN

    4

Най-много писали в темата

По това време ,движението е сравнително слабо в тази посока,почти същия маршрут го минавам и аз всеки ден.Така че ,залагам на 6,2/100. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така че ,залагам на 6,2/100. :smt030

Надолу smile021

 

 

5.2?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под 5.0 е постижимо при липса на движение. Няколко пъти съм го постигал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под 5.0 е постижимо при липса на движение. Няколко пъти съм го постигал...

Нагоре :)

Движение си имаше, и то не малко, но не задръстване.

Правил съм 4.8 при липса на движение, но в обратната посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под 5.0 е постижимо ...

Нагоре :)

...

 

Айде аз слагам 4.2 :)

 

Ися, не четеш smile001

 

Щом е имало движение залагам на 5.5 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под 5.0 е постижимо при липса на движение. Няколко пъти съм го постигал...

С дизел,да,...ама с бензин......! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, хитрец такъв, само си се вързал за Фиат-ката да те тегли по тая отсечка и си гледал на празен ход кво показва бордкомпа. :mrgreen: smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С дизел,да,...ама с бензин......! :-k

 

Верно, че на бензин е по-трудно, но участъка позволява много пестене на гориво и ако не ти се наложи да чакаш всички светофари и се стараеш, доста гориво можеш да спестиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6.0 е това е :)

 

Но защо да е кръгло? Каква е идеята?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5.8,

 

Маршрутът е близо до моя дефолтовия, През Данаил Николаев и Ситняково може да хванеш зелена вълна за момента, Цариградско ако е било празно и Малинов практически не ползваш като гледам, Остава само на Сливница да си хванал зеленото и се получава близо до извънградско (при доста голям късмет). Съдейки по Фиатката, която е 4х4.. трябва там някъде да си... - късметлийски трафик сте хванали.

 

Аз вчера бях на противоположния край (по южната дъга на околовръстното от Младост 4 до Овчата купел), ама там е стоене и чакане, дори с дизела сигурно отидох към 7/100, 25км за 75 минути!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5.8 :P
6.0 е това е :)
6.4
5.8

Надолу smile021

---

Отговорът е 5.7/100 smile126

Най-близо до отговора са "worldman" и "FAV135" smile159

PRR също е много близо, преди да постоя на червено на светофара на Малинов и Ахматова беше 5.6/100

 

Между другото поне на 5 светофара сме чакали на червено...

А и денивелацията не е малка, този маршрут дава 0.7/100 разлика в двете посоки, т.е. в обратната щеше да е 5.0/100, а средно около 5.3/100

 

smile149

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... а средно около 5.3/100

 

Следващия път да дойда и аз да го сравняваме с моя smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чавдаре, я сподели колко ти е второто показание на средния разход , за да добия представа за FSI-то ти !

И без да лъжеш ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чавдаре, я сподели колко ти е второто показание на средния разход , за да добия представа за FSI-то ти !

И без да лъжеш ....

 

7.1 при градско/извънградско да кажем около 30/70% (извънградското е магистрала със 140-160, най-често Трякия в посока София т.е. има не малко икачване), 98 на Петрол, абсолютно винаги включен климатроник и абсолютно никакъв стремеж за икнономия. Между 3-4хил оборота карам, в отделни случаи и нагоре но не над 5 - изобщо не я жаля и не карам с фикс идеята да правя рекорди за икономия. За сега няма признаци колата да се сърди нещо, пък колко ще изкара само Господ и Бега4ката знаят. :mrgreen:

 

Често съм сам в колата, тежа стотарка, багажника е пълен с щуротии, резервоара обикновено сщо е пълен.

Онзи ден София-Банско-София с 2-ма човека и не много бързане - 6 литра на 100.

 

Аз няма да те лъжа, нали си мой човек. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... а средно около 5.3/100

 

Следващия път да дойда и аз да го сравняваме с моя smile091

 

Пффф, искам и аз искам и аз - моят звер ще го спре на 4,6 сигурно... :) Може да го сметне и за извънградско и ще стане още по-муцка... Ухахаха... още си спомням 133-135км със средна скорост от 150-160км/ч и разход от 5,45 литра/100 :P Маршрута е София - Дупница - Благоевград.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чавдаре, я сподели колко ти е второто показание на средния разход , за да добия представа за FSI-то ти !

И без да лъжеш ....

Веднага...

Градско 100%, извънградско 0%, предимно разстояния 5-6 км:

post-2459-138453228709_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравос бе, Чавдаре - как я докарваш така колата си нямам идея. Шапка ти свалям!

...още си спомням 133-135км със средна скорост от 150-160км/ч и разход от 5,45 литра/100 :P Маршрута е София - Дупница - Благоевград.

Да не е било София - Ботевград? Поне е магистрала... Че по тоя маршрут дет' описваш, да постигнеш 150-160 км/ч СРЕДНА СКОРОСТ... Между другото, разликата между 150 и 160 средна скорост е дооооста голяма!

Ако си постигал такива резултати, трябва да си задминал Йода в обучението му или поне на пътя докато си карал...smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.