Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем в скоростна кутия


faraona

Recommended Posts

Здравейте колеги! от няколко дни положението стана трагично...скоростите ми се включват изключително трудно(за задна дума не може да става). Паля колата, включвам на първа и започват едно ужасно трептене. Мисля че е от съединителя, защото когато колата потегли и съединителя е пуснат не се усеща нищо. Тресенето е само при включена скорост и натиснат съединител...Къде да търся проблема? В съединителя или някъде другаде?

пс: Кутията ще я бутам днес...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поизкривен е притискателния диск и не отделя напълно ... като я бутнеш пробвай на ръка ако включват всички скорости нормално слагай нов съединител и карай , ако само задна се бъзика ще трябва да разглобиш и кутията ( има една пружинка , която като се счупи и избирача почва да блокира към задна ) , ама мисля , че е рано да и слагаме най - тежката присъда ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля! Ще бутам скорости smile021 . В книгата на цедрих чета за някакви приспособления при слагането на новия съединител едното е за блокиране на планетните колелета, а другото е за подвеждане към маховика...Могат ли да се направят от дърво? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте двама може въобще да не вадиш полуоските от скоростите и да не точиш маслото ... за целта отвиваш жилото на километража от редуктора , отвиваш гайката на дясната полуоска и вадиш лявата от главината , махаш долния тампон на двигателя и сваляш скоростите барабар с полуоските . После при монтажа единия води скоростите , а другия карето на дясната полуоска , но за целата трябва и хидравличен крик.

Другото приспособление се прави на струг като се взема диаметъра на отвора в коляновия вал и диаметъра на феродовия диск ... аз лично съм си приспособил пластмасова тръба овита с тиксо :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Сам съм и затова мисля да не рискувам... Ще ги разкача от диференциала

Благодаря за съвета все пак smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е толкова трудно и сам да го направиш ,само по инструкциите от книжката,но ти трябва задължително дорника за феродовия диск,и да -от дърво става

успех ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но ти трябва задължително дорника за феродовия диск

Преди да си увия тръбата с тиксо съм го центровал няколко пъти на трънско око и с помоща на smile045 , ама явно моя е точен размер :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.