Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пасарел - ман. Св Петър и Павел


Tim

Recommended Posts

Събота следобед ме стегна шапката и с ето товаpost-6132-138453227382_thumb.jpg

излязохме извън София. Между другото колата я имам от близо месец и 1500 км, но това е първата й снимка която й правя.

Озовахме се тук:post-6132-138453227486_thumb.jpg

Мястото е на няколкостотин метра под язовирната стена на яз. "Искър".Отклонението е от пътя София-Самоков, по стария път, преди построяването на язовира. Колеги моля ако ще ходите там, постарайте се да го оставите по чисто, отколкото сте го намерили. Снимките направих с телефона, не бях си взел фотоапарата. Колата е 4х4 и в това време /имаше слаби превалявания докато пътувахме натам/ не препоръчвам да излезете от магадана надолу към реката с нормална кола - има два мочурливи участъка с голям наклон

Още снимки:post-6132-138453227493_thumb.jpg

Беше мъгливо, но топло. Ето го и самият манастир "Св. Петър и Павел". В момента се опитват да го възстановят, набират средства, познайте дали стигат ;)post-6132-138453227499_thumb.jpg

Още снимки от вирчето:post-6132-138453227506_thumb.jpg

post-6132-138453227518_thumb.jpg

post-6132-138453227528_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, колега! Красиво място си посетил и си се постарал да го запазиш такова. Аз се надявам скоро да отида за 1-2 дни на яз. Широка поляна и там да направя подобни снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, колега! Красиво място си посетил и си се постарал да го запазиш такова. Аз се надявам скоро да отида за 1-2 дни на яз. Широка поляна и там да направя подобни снимки.

Там е много красиво, въпреки че много се урбанизира в последно време. Миналата година палатките бяха толкова нагъсто, че ако някой хърка се чува през 5 палатки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз преди време направих ходене в тази посока и се оказа наистина много хубаво.

вярно бях там в сряда, тъй че не срещнах жива душа, чак до стената на искъра, където искачихме всичките стълби догоре smile117 \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

@flipbeat, линка не работи.

 

А би било добре ако може едни GPS координати да дадете на мястото. Така хората ще се ориентират доста по-добре. Дори си мисля, че това би било добре за целия раздел :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линкът вече работи...бях го заключил само аз да си го гледам...

 

Сега леко обяснение къде точно се намира...щото се съсипах да търся "стария път" за Самоков, пък то си е просто пътя за Боровец...от околовръстното в София си завивате към Панчарево, карате си около 25-26км нагоре и като минете кръчмата "Пауновата къща" (силно препоръчвам, дават и кожухче на зиморничавата ви половинка, щото навън си е вече хлад) след около км има вдясно магазин за въдици и след като го минете се оглеждате за мини табелка на завой, която ви насочва към черен път. Черният път, разбира се, се разклонява почти веднага и наляво е чудно пикник местенце с река, а надясно продължавате към манастира за около 2 км по чакъла. Това е :). Много приятно местенце, събрахме си всичкия боклук и обратно в шкодилака! Следващата седмица пак сме там и ще добавя гпс координати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.