Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Все още има Хора в тази държава


Recommended Posts

В контраст с темата на PVV "Не знам какво да мисля" пускам тази. Става въпрос за изваждането на паспорт на малкия 9-месечен мой наследник, защото следващия месец ми предстои кракто пътуване по работа с него. Както ви е известно, в момента тече "кампания" за подмяна на паспортите. Снимки се правят на място в съответното РПУ, там се снемат и биометричните данни. Системата за вадене на нов документ е - отива се рано сутринта, взима се номерче (ако се доредите, т.е. ако не сте много закъснял), след което в сравнително лесно изчислим час идва вашият ред пред гишето. Опашки не се трупат ( или поне в Младост ), защото на ден минават по около 80 номера и хората си правят сметка дали да чакат или не. Чувам, че в някои РПУ-та още през нощта се събирали хора, правят си списък, на базата на който на сутринта в 8:30 ч. получават номерче. С други думи - доста изнервяща процедура, много чакане, а в някои случаи и доста неизвестни. Към това прибавям и днешната жега, която допълнително изнервя. Отивам днес в паспортната служба към 7-мо РПУ в Младост за да разуча ситуацията и да си платя дължимата такса. За съжаление никъде нямаше напечатана и залепена на информационното табло информация кое, как и защо. Но охраняващите полицаи бяха много любезни и ми обясниха ситуацията и реда, който описах по-горе. Бях се приготвил да не спя тази нощ, да чакам пред паспортната служба с надеждата да взема номер, след което имах готовност да прекарам следващия ден висейки на опашката и в очаквания момент да се обадя на жена ми да доведе малкия. Полицаите, като разбраха, че съм с бебче, че то е с майка си отпред, веднага ме упътиха къде и какво да попълня и какво да платя, след което ме пуснаха директно в паспортна служба, без да трябва да вися отвън. Вътре имаше чакащи цял ден хора (аз бях там около 14:00ч.), които веднага ми направиха място да мина преди тях, за да не чакам. Жените от обслужващия персонал бяха изключително ведри в предвид опашките, които се точат при тях по цял ден. Направихме около 20 снимки докато едната се получи според изискванията. А всеки, който има или е имал бебе знае колко е трудно то да седи на едно място без пръсти в устата... Свалям шапка на полицаите, на хората от опашката, както и на жените зад гишето. В тази страна все още има ХОРА, които са останали такива без оглед на ежедневието им. Благодаря им от сърце за проявеното разбиране и човещината!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, направо ме учуди. Аз преди месец си вадих разрешително за оръжие и в 6-то РПУ е страшно. Щяха да се самоизядат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Michelle, хора винаги ще има,

въпросът е колко са.

Както е казал един наш директор тия дни

"При преместване на риба в нов аквариум, вероятността рибата да промени аквариума, клони към нула, а вероятността аквариума да промени рибата - към 100%"

Така че, тези рибки в РПУ-то, както и ние останалите рибки ще бъдем променени от големия аквариум България.

И все пак - браво на хората, поне за миг са осъзнали изглежда, че малките бебета и деца след 20-30г. ще са тези които ще изкарват папането на всички ни(ако останат тук).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да! Моето умиление към подобни случки се изпарява с нарастването на възрастта на моя Самуил! Като беше бебе, всички ми правеха път, услужваха ми, не чаках по опашки, и колкото по-голям става, толкова по-малко бръснат и мен, и него! Тъй че, Юли, ще свикнеш! Ама, най-важното е да ти е жив и здрави, и вие покрай него!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малий,докъде я докарахме...., човек да се хвали ,че му се е случило нещо съвсем нормално,нещо което трябва да се случва навсякъде и по всяко време.

Ма то в държава на ненормалници(като общ случай) ,нормалното прави впечатление.

Все пак едно голямо Браво на хората сетили се , че Децата Винаги са с предимство,навсякъде и всякога. ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на пръв поглед звучи странно човек да се "хвали" с подобна срещната човещина. Отдавам го на това, че подобни примери стават все по-малко и може би заради това се откроявят и ми (ни) правят впечатление. Друго, на което обръщам внимание е, че до сега за 9.5 месеца няма шофьор, който да не е спрял, когато ме види да пресичам с количката. И, разбира се, в контраст с всичко това - през целия период, в който ясно личеше бременността на съпругата ми, само на две опашки я пуснаха без да чака. Във всички останали случаи хората или си бъркат в носа, или се правят на разсеяни. При това става въпрос за набори и по-възрастни, отгледани и възпитани в "старото време". Твърде много сме се озлобили и затворили в себе си... Това, че живота, особенно в наши дни, ни притиска, не е оправдание за загубата на човешкото в нас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Michelle, хора винаги ще има,

въпросът е колко са...Така че, тези рибки в РПУ-то, както и ние останалите рибки ще бъдем променени от големия аквариум България.

Лъче не трябва да се разсъждава така. Правилно е това, което Юли прави. Трябва да похвалиш доброто. Да покажеш, че си му обърнал внимание. Че те е накарало да се замислиш дали аджеба когато се случи и ти няма да постъпиш така. Без значение дали ще отстъпиш място на бременна жена, дали ще направиш път на човек с бебче в ръце, дали ще пуснеш някой да мине пред теб, дали ще приемеш някоя хорска простотия с усмивка или..... много има за изреждане.

Доброто у нас го има. Просто трябва да се отключи. И това са начините - да се дава гласност на такива човешки прояви.

Щото и ние като форум, както и всички форуми, медии и т.н си имаме раздел "Черна хроника" или както е другаде "Крими", "Синя лампа" и т.н. Но никъде няма "Бяла хроника", "Добрите хора" или нещо подобно. Навсякъде се говори за катастрофи, убийства, атентати, изнасилвания, блудства с деца, но Юли е един от малкото, които изкарват наяве добрината, случила се с него.

Както се говори за "Черна хроника" и всеки се плаши и затваря в себе си, така може да се говори и за Добрини и да започнем всички ние да се отваряме към "ближния".

Ето Ви един тест до колко сте добри - нека всеки за себе си без да афишира никъде си сложи ръка на сърцето и си отговори на следния въпрос: "Ако недай си Боже някой колега ми звънне в 3 посред нощ, че е закъсал посредата на нищото ще ли се вдигна от топлия креват и ще ли отида да му помогна?"

Сега, нека всеки добре помисли преди да си отговори. Имаше много големи приказки в раздел "Телефони", но това реално ли е или не. Аз за себе си знам кои са хората (ама наистина вярвам в това), които ще ми помогнат. За един съм убеден на 1000% и той си знае кой е, както и той може да разчита на мен.

Офф отплеснах се. Но всичко написано го мисля и реших да Ви го споделя.

Поздрави на всички и зло да Ви забрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, не бива песимистични изказвания, точно по хубавия повод и хубавата тема. Честно казано - трябва да сме по-организирани и да си изчистим аквариумчето. В момента е размътено и има водовъртежи, които засмукват произволно избрани рибки. Но това няма да продължава вечно. А най-важно да са живи и здрави тия дребните. Така или иначе - те са бъдещето. Има си биологични закони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eвала на хората доста приятно съм изненадан но за съжаление това е нещо доста рядко срещано в нашата мила родина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип такива случай не са единици / не са и ежедневие ;) / но българският манталитет е свикнал да акцентува и раздухва негативните преживявания. Така обаче в съзнанието ни се получава един омагьосн кръг - "каквото и да направя няма смисъл, затова да не се опитвам".

Уважение за Mishelle, че е седнал и "раздухал" нещо позитивно, което е преживя. По такъв начин ни показва, че продължава да има смисъл да се опитваш да правиш "ненаказано добро" :) - без да търсиш и очакваш благодарност.

Хайде късмет на всички и да ти е живо и здраво бебчето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина браво на хората. smile126 В последно време, за жалост, са рядкост подобни прояви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, като изключим, че на полицаите и служителките в паспортните служби (те не са полицаи) това им е работата и видно от поста на Mishelle са я свършили добре и с уважение към бъдещето на тази страна, трябва да отдадем дължимото и на гражданите, които чакат с дни. Дали пък малко не прекаляваме с негативизма и просто не обръщаме внимание на доброто около нас?!? А както всички разбрахме то ни заобикаля и просто трябва да го забелязваме и подчертаваме/разгласяваме като колегата Mishelle.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.