Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

вода от ауспуха...


mitko66

Recommended Posts

Забелязвам тези дни, че от ауспуха ми (фабия 1.4 100 кс, бензин) излиза прилично количество вода (конденз), познат ми каза, че това е признак за добро изгаряне и, че няма от какво да се притеснявам, дали наистина някой може да го обясни..на другата ми кола, която е по-нова, няма нищо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем, нормално е. Мини 100-тина километра и водата ще се изпари, явно минаваш само на къси разстояния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем е много характерен за коли на газ, но и на бензин на къси разстояния се появява. За генерално решение е достатъчно да се пробие малка дупчица в гърнето. Така водата изтича и не се здържа в гърнето предизвиквайки ръжда (съответно съкращаване на живота на самото гърне). Дупчицата се прави в най-ниската част близко (2-3мм) от заварката. Бургия 2-3мм е напълно достатъчна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Това, което е написал колегата PRR е най-удачното решение. При мен повечето км се изминават по същия начин. Преобладава градското шофиране и наистина конденза е осезаем. Колата ми е същата - Фабияна 1.4 101 hp и цяла година от както я имам се чудих дали да и приложа тази интервенция със свредло 3мм, но уви има резултат. Единствено ме притесняваше покачването на шума вследствие разпровиването на гърнето, но звука в купето изобщо не се е променил. Единствено, когато си до автомобила отвън и застанеш отзад до ауспуха се чува леко свистене. Но е в границите на поносимостта :D

 

П.П. Даже от майстори съм чувал, че когато поставят ново гърне на автомобил в повечето случаи прибягват до този метод (особено ако колата е на газ). Защото новите гърнета не са като оригиналните и по този начин удължават живота им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.