Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с джанти


Recommended Posts

Колеги,

сблъсках се с едн проблем с джанти:

Сдобих се с джанти 15'' 4х98 за алфата с ясното обеждение че няма джанти с с тези отвори с размер на централния отвор друг от 58 мм. Обаче възникна следния проблем:

Премерих джантите и на предните и на задните главини. Резълтатът е следния:

Оказа се, че в началото централния отвор на джантата е с конусообразна форма. Т.е. входа му е доста по широк от останалата част. Ето как изглежда:

http://rockrull.snimka.bg/tuning/volan.98083.19053323.big

 

Това разширение е около половин сантиметър.

На предните главини издадената част на главината е по къса от това разширение и не стига до тясната част на централния отвор на джантата. Следователно джантата се мандахерца и не може да се центрира.

 

Отзад:

 

Издадената част от главината е по дълга от разширената част на отвора на джантата и не влиза както трябва в тясната част от отвора. По широка е с около 2 мм. Т.е. трябва да се пилне с 1 мм оътвсяка страна. Аз натиснах малко джантата с болтовете така че да се отбележи ръбче върху алуминия:

http://rockrull.snimka.bg/tuning/volan.98083.19053324.big

 

То реално задната главина ще се зацепи в този отвор с не повееч от 3 мм.

 

Сега въпросите:

Защо са направени трака тези джанти? НА другите ми джанти няма такова нещо. Отворът си е цилиндричен, а не конусен.

Някакви втулки ли трябва да се сложат? И от къде да се сдобия с тях? Препоръчайте ми някъде нормални гумаджии че се наслушах на глупости вече.

 

Благодаря за помощта.

Направо съм на ръба на отчаянието вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко е отвора на джантите след конусното разширение?

 

П.С. Линковете не работят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих линковете.

 

След разширението централния отвор на джантата е 56мм. т.е. с 2 мм по тесен от главината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами варианта за който се сещам е отзад джантите да се остържат на струг до нужния размер, а за отпред да се направят някакви алуминиеви втулки. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм те разбрал,отвора на джанта е по-широк от главината и не може да легне плътно ,а се мандахерца,както каза ти.

Ако е така,отиваш в някой по-голям център за гуми.Там би трябвало да продават пласмасови втулки който се слагат на джантата .Гумаджиите ще ти премерят колко е джантата и колко е главината за да намерят точния размер втулка.Самата втулка струва от 4 до 6 лв.

Имах същия проблем миналата седмица като слагах новите си джанти.При мен главината беше 57,1 ,а джантата 60мм.

Същата втулка може да се направи и при стругар ,от метал или тефлон,но си мисля че ще по-сложно за теб.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай ми по-точни данни на лични и чакай поща. Иначе за там продават преходни втулки ама са лев,пък на теб ти трябва и тънък фланец. Прати ми фи на джантата и главината,както и Л на главината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.