Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

хъркане при по-рязък ляв завой О1


skodafen

Recommended Posts

здравейте колеги днес си карах с пуснати прозорци и забелязах че при по-резки леви завой нещо хърка при навиване на волана най-силно се чува когато изкачвам наклон,десният шарнир е видимо крив но според майстора не е проблем (реглажа е добре)възможно ли е да е от каре или лагер на главина и как мога да проверя сам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги днес си карах с пуснати прозорци и забелязах че при по-резки леви завой нещо хърка при навиване на волана най-силно се чува когато изкачвам наклон,десният шарнир е видимо крив но според майстора не е проблем (реглажа е добре)възможно ли е да е от каре или лагер на главина и как мога да проверя сам ?

 

Преди няколко месеца бях забелязал същото нещо - само че от лявото предно колело при десен завой . Особено при студена кола . След месец - два се загуби ...Според мен беше свързано нещо с накладки , спирачни автомати или бог знае какво . След това не се е появявало . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа можеби имаме един същ проблем и аз се опитвам да намеря решението му и немога.

 

това е моето описание на проблема

 

последно усатових кога със сигурност се чува това скърцане, когато в завой давам газ. до колкото успявам да усетя колата, явно докато завивам и като дам газ предницата на самата кола леко се повдига тъй като ускорявам. това го установих докато излизах от един подземен гараж който има едно леко байрче със завой за изкачване. след това го изпробвах и на равно . тръгвам да завивам по рязко и няма шум но като дам газ(примерно когато искам по бързо да се включа в движението на някое кръстовище) и пак се чува дебело(глухо) скърцане. дори като се появява това скърцане има и леко трептене на самата кола

 

това е темата която аз пуснах по въпроса viewtopic.php?f=46&t=17219&start=15

-водил съм я в 2 сервиза(включително и ЕТ) и съм ги карал да ми оглеждат окачването. казват че нямам никакъв проблем

 

това е темата в която си мислех че хората имат проблем като моя viewtopic.php?f=46&t=16825&start=30

- и аз пръсках както са писали в тази тема , но не ми се реши проблема. явно не е това проблема при мен

 

това което възнамерявам скоро да проверя, като закарам колата на сервиз е това.

villi78 :"Преди години имах същия шум на О1 и се оказа счупена пружина на амортсьора,беше се счупила много малко в горния край под бомбето и не беше успяла да илезе от Макферсона,а и видимо не личеше нищо,чак когато го свалих"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ще карам докато не изчезне или не се прояви причината,очаквайте развитие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

НОВО 20!!!

 

Едни ми казаха, че можеби е нещо си от тампоните на двигателя или скоростната кутия. Имали някаква такава възможност??? Мъчиха се да установяват дали е от това, но в крайна сметка викат че май всичко си е наред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каре...,нормално за VAG-автомобилите ! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каре...,нормално за VAG-автомобилите ! smile049

 

 

мисля че не е каре, каре трака доста по отчетливо при мене нещо като скърцане и стръжене. пък и това ми се случва само когато давам газ в завой и все пак колата е само на 40000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята няма и 40 и.. прави същото само на ляв завой и особенно ако подам газ. Но според мен звука не е като на каре по - скоро е малко като на лагер. Но страннотото е, че ако буксува автомобила ( на място) и въртя волана, не се получава ) пробвах зимата. Иначе и на мен ми казаха, че може да е от тампон на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята няма и 40 и.. прави същото само на ляв завой и особенно ако подам газ. Но според мен звука не е като на каре по - скоро е малко като на лагер. Но страннотото е, че ако буксува автомобила ( на място) и въртя волана, не се получава ) пробвах зимата. Иначе и на мен ми казаха, че може да е от тампон на двигателя.

 

 

Вчера бях в ЕТ и след като много подробно обясних за какво става въпрос ми казаха , че било шум от скоростната кутия. Но аз все пак настоявах някой да дойде с мене и да покажа шуна. Приемчика ми каза ЗНАМ ЗА КАКВО ГОВОРИШ И ЕЙ СЕГА ЩЕ ТИ ПОКАЖА ШУМА И ТИ ЩЕ МИ КАЖЕШ ДАЛИ Е ТОВА. Тръгнахме 2мата с колата и като завиви разко със газ и се почви шума и той каза, че точно това е имал предвид. И аз го питах и какво да правя сега и той ми каза да не се притеснявам и че всичко си е наред, това било просто нещо от 6-степенната скоростна кутия, незпомних какво точно ми каза, но той каза че прсто си е така и не бива да се притеснявам. та така

 

ПС: шума за който говоря не е само при ляв завой при мене и двете посоки се чува

 

ПС2: top-dirigent : "Но според мен звука не е като на каре по - скоро е малко като на лагер." точно така ще да е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти sauro аз бях започнал да се насочвам към някой майстор и да свалям скоростната кутия, защото си мислех да не е някой лагер, който да започва да "хърка" при аксиално натоварване. Но при отговора който са ти дали от шкода... освен ще караме докато върви smile091 или не започне да свири "лешникотрошачката" ха-ха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе незнам, ама аз докато висях в Еуратек, на такива "компетентни" мисли се наслушах, че за пореден път си обещах да не си доставям това удоволствие повече. Това тропало - ми то така си тропа. Друго хъркало - ами така е, това е от.... нормално е. Скърцало нещо - ами гумата на тампоните е такава, скърца си.

 

Според тия 90% от шумовите оплаквания на клиенти си бяха нормални. Особенно ако колата е гаранционна. Ебати обяснението 6 степенната скоростна кутия така си шумяла.... Абе познавам доста народ с такива кутии. Карал съм и аз. Или ти имаш някакъв много специален стил на каране или по вероятно те правят на будала.

 

Което не значи, че трябва да се метнеш да цешиш скоростите де! Понякога наистина е по добре да покараш и да почакаш проблема да се изостри та да се види от къде е. Такива проблеми обикновенно не те оставят на пътя, а те дразнят със звуков фон, не изглежда да е толкоз страшно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей незнам момчета !!! да ви кажа и на мене ми се с*ре (с извинение) като чуя това хъркане като завивам и едно хлопане в багажника (както беше казал chavdarlk: "Имам чувството, че карам в багажника кутия пълна с топки за билярд") а като отворя прозореца се чува както беше писал друг колега dude_BG : "като празна тенекия от сирене" и това било зарди проблем със съпортите на задните спир. апарати, така ми казаха на мене в ЕТ оня ден. Казаха ми да не се притеснявам от това. колата ми е само на 43 000км, а имам чуството че е някое такси на 300 000 км. Незнам какво да правя къде да я закарам тая кола, че някои да ми свърши работа. :( .

 

Ако някои все пак разбере нещо за тея два проблема нека да казва, ще съм много благодарен, и за 2та проблема които говоря си има теми, така, че пишете.

 

ВЕЧЕ НЕЗНАМ КОЕ Е НОРМАЛНО И НА КОЕ МНЕНИЕ ДА ВЯРВА ЧОВЕК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.