Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

OCTAVIA 1,6 бензин


icemana

Recommended Posts

Здравейте,октависти,аз имам Фабиана и не сам мно компетентен за окитата,така че да ви питам;

на един приятел му предлагат Октавия 1,6 бензин-98г,има и някоя друга екстра но още не съм видял самата кола за да видя какво точно има. Той я е виждал и му е харесала,синя е и му я дават за 4500лв-да я купува ли?

аз не сам мно запознат с бензиновите двигатели(мойта Фабиана е дизеларка и там съм по компетентен) smile092

та кажете нещо за бензинките,то другите неща ще са като на всички

той доскоро караше BMW ,така че трябва да му покажем верния път да разбере веднъж за винаги кои са колите smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако се качи на 1.6 октавия, ще му се прииска BMW-то отново. Много слабо това 1.6....

BMW вече е история,катастрофа и брак а и беше мно старо от първите тройки ](*,)

искам да знам дали този двигател си го бива горе долу,дали се чупи мно и въобще имали някакви слабости

иначе бъдещият купувач работи във вулканизатор и повярвайте ми мно е додър,особено в изправяне на джанти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти защо не ми се обади да ме питаш мене???

абе бегачков още не сме купили нищо,нека да чуем малко мнения

и не ми задавай въпроси ами отговаряй на темата smile096

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да отметна - 1,6 от тая година са два вида единия е 75 коня и за него казват, че е много проблемен. Другия си е 100коня и смятам, че е ОК за това купе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Октавия 1 с този двигател 1.6 101к.с. и си е перфектен за това купе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав за двата двигатела. Баща ми е с 1.6 75 коня и е слабичък. За проблемен ...не е засега вече 2 години, но то зависи и как е поддържана колата през годините. Аз съм с 1.6 101 коня и съм доста доволен. Върви си екстра ( естествено ако искаш да караш, а не да летиш), гори нормално около 10-11 софийско (че нашето градско с толкова кретени по улиците... е малко по-различно :D ) и не е скъпа за поддръжка. Слабото място на 1.6 101 коня е скоростната кутия, защото вътре е нитована и в един слънчев нитовете може да се слъсат и почва невероятното ходене по мъките... Аз не съм страдал още (чукам на дърво), но мой приятел страда и..... абе да не се случва на никой. Но и за това си има лек. Просто предварително се презастраховаш, което зависи от сервиза ще ти излезе до към 500лв (аз сега мисля да го направя само да се видя в парички), отиваш, свалят скоростната кутия, разпробиват нитовете, слагат болчета на тяхно място и спиш спокоен. Пак казвам за двигатела и за колата, хубави са но за проблемите зависи как е поддържана и карана колата преди това. Успех smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна ,че ако след време реши да слага газова уредба,само газов ижекцион е варианта...щото пука пласмасовия колектор!

И аз съм за 101 кончета ,иначе е слабичка!

 

 

 

п.п ....и не наричай Самуйл , Бегачков,има си ново име : doktor turbo!!! smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.