Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съединител на Октавия 1.9 ПД 2006г


evgeni

Recommended Posts

Здравейте,

имам проблем със съединителя на Октавия 1.9 ПД 2006г. на 123 000 км. Струва ми се че проблема-вибриране на педала идва от аксиалния лагер само, иначе си превключва и ми се струва рано за смяна на феродо, пък за смяна на маховик чувам за пръв път. Днес бях в ЕТ казаха че трябва смяна на маховик и съединител комплект. Цена всичко включително и смяната-2100лв. Като цена ми се вижда много. Дайте съвет за магазин за авточасти и сервиз за смяна. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей колега аз съм от софия

Шкода Октавия 1,9 TDI AGR 90 кс.

колата беше на 154 000 км. когато я купих с проблема притрисане на цялата кола при спиране, изкара така до 168 000 км. без проблем можеше и още да изкара ама мен много ме дразнеше и смених комплект съединител (маховик, притискателен и феродов дискове), плюс лагер и семеринг на коляновия вал, колата направо заспа като ги смених нещата

цената на частите беше 1200 - 1300 лв. от магазин на приятел на Козлодуй

цена за смяната 170 лв. в сервизче пак на приятел близо до Козлодуй

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-вероятно е от самия демпферен маховик,при натискане и отпускане на място чува ли се хъркане и леко потракване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-вероятно е от самия демпферен маховик,при натискане и отпускане на място чува ли се хъркане и леко потракване

 

да точно така се чува и се усеща на педала на съединителя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-вероятно е от самия демпферен маховик,при натискане и отпускане на място чува ли се хъркане и леко потракване

 

да точно така се чува и се усеща на педала на съединителя

 

Абе , той така си вибрира педала на съединителя ...кой по-малко , кой повече . Особено на празен ход като натиснеш съвсем леко ( да се обере празния ход ) се усеща . На обороти не пулсира чак толкова .

Естествено , че като си излязал от гаранция ще ти кажат , че е за смяна ...Ако беше в гаранция щяха да ти кажат , че е в нормите и е така за да е по-комфортно ... smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вибрира но започва да тресе и тропа понякога. Ще трябва да се сменя след време. В магазина на бул.В.Левски 144 ми дадоха следните цени за LUK,

Маховик-1200лв.

Съединител комплект 452лв.

и като се прибави и труд ще си излезе май като в Еуратек.

Дайте някакъв съвет.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 


и като се прибави и труд ще си излезе май като в Еуратек.
Дайте някакъв съвет.
Благодаря предварително.


ЕТ, освен всичко дават и гаранция на ремонтите(ако си закупил и частите от тях). Тъй че, при положение, че цените са сходни, моят съвет е си купиш съединител от ЕТ и да ти го сменят там. smile049
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕТ има и "чекова книжка", вярно за маховик/съединител не пише, ама трябва да се провери...

Ако колата е на 4+ години, щото 2006 може и да ги няма.

Не че нещо, ама пише за -20% части и труд, което не е никак зле :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.