Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Застрахователна оценка


Recommended Posts

При всеки един застраховател.
Всеки офис на SDI. Ако продаваш колата, при нотариусите също може да я изкараш.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за чии Y ви е това? Едни грешни 20 или 30 лева? Ако пък има нотариус, който изисква такова нещо, то аз бих почукал на вратата на следващия. Не разбирам наистина. Ако няма застрахователна оценка - да не би да не е кола, да не може да се продаде/купи или? То утре ще поискат и застрахователна оценка на..... (някой части на тялото).. и какво - вадим ги? Кажете един логичен довод, че това грее купувач, продавач или случаен гражданин и ще се съглася, че трябва да се вади.

 

p.s. Колега, ако ти трябва оценка по някаква друга причина, то може при всеки застраховател(учудвам се ако може и при СДИ, които са само брокер), вадят Швакетата и ти казват, пишат), върти ми се някаква сума около 20-на лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офтопика, но ми трябва да питам нещо...

 

Колегата ми с едно фордче ме питаше къде гледали на ЛевИнс в София за оценки? Къде правят огледите? Знае ли някой?

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва човека ти да се обади на мобилната група за да му заведат щетата с номерче, и тогава отива в централата, там подава протокол за щетата и я оглеждат.

http://www.zastrahovatel.com/firma.php?fr=137

София

тел.: 02/ 983 13 94

СОФИЯ-ФРОНТ ОФИС ВЕСЛЕЦ ул. "Веслец" 22

Поне така е при БулИнс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офтопика, но ми трябва да питам нещо...

 

Колегата ми с едно фордче ме питаше къде гледали на ЛевИнс в София за оценки? Къде правят огледите? Знае ли някой?

 

Благодаря предварително!

Ритуалната зала на Хиподрума. Паркинга отдясно. Там им е централата на Лев Инс.

Ако процедурата е същата като при БулИнс - обажда се по телефона за да заведе застраховтелното събитие. Съответно в зависимост какво се е случило пращат или не пращат мобилната група. След това отива там (Ритуалната зала), паркира отстрани и влиза вътре да напише заявление за щета. Правят му оглед и почва да си чака парите. Ако е с валутно каско (или съответно е с такива условия по каското) колата влиза във фирмен или доверен сервиз с възлагателно писмо и човекът не се занимава с нищо. Остава да си чака колата отремонтирана. В другия случай (експертна оценка) отива в сервиз по негов избор и до 30 дни получава пари по банка или на каса. В този случай клиента не винаги е доволен (даже по-често е недоволен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви, момчета!

Предадох му, каза, че го знае къде е! Благодаря пак!

 

Аз съм на ДЗИ... Скоро ще отивам да ми правят праг, защото го одрах на един отдушник на подземен паркинг... Леле 50см височина :smt0344 и не го видях.... Свалих му боди-то(някакво гумено с дебелина от 2см и одрах боята малко...).

](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такива филми [-X

При покупко-продажба при нотариус не се изисква застрахователна оценка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, нотариусът може да не изиска застрахователна оценка, но може и да изиска, особено при договор с нереална цена.

Нотариалната такса е обвързана с по-голямата от двете суми - по договор, и по оценка.

Данъкът по чл.44 от ЗМДТ също изисква застрахователна оценка.

Затова казвам, че без оценка не става, не че нотариусът задължително ще я изиска.

http://www.lawsbg.com/articles/548-prod ... mobil.html

http://www.econ.bg/law/procedures/article115278.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чавдар е абсолютно прав, вкл. и за нотариалната такса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.