Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

надраскан километраж на Superb 1.8 TSI


georgidinkov

Recommended Posts

Здравейте,колеги!

Горд собственик съм на Superb2 1.8 TSI ,но само 5 месеца бяха необходими на автомивките да ми надраскат двете пласмаси които са на киломитража и оборотомера.

Много слаба и нежна пласмаса са сложили тези Чехи

Някой знае ли как да си ги оправя със някакъв вид паста или някакъв друг вариант,защото от Шкода ми казаха,че тези пласмаси вървят със целият километраж и няма вариант да си купя само пласмасата.

Автокаското също ме съмнява да ми го оправят,но дори и да го оправят трябва целият киломитраж да се смени ,а аз честно казано не съм съгласен да го барат български ръчички .

Дали подлежат на обработка и полиране тези пласмаси.

Кажете ако някой е имал този проблем.

Благодаря предварително на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление решението е смяна на целия уред. Поради тази причина си мия колата сам и не давам на селяците по автомивките да ми я пипат.

 

Продават полиращи пасти за пластмаси, но трябва да се свали панела и да се полира машинно и има вероятност да се прецака съвсем плексигласа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, най-добре е ти да си я миеш но да имаш условия и времето което ти е необходимо.

Незнам ти как си колега ,но аз ги нямам тези две неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, не знам до колко мнението ми ще бъде полезно, но аз бих потърсил някакво фолио, с което да ги покрия. От типа на тези, с които си получаваме новите телефони, TFT екрани и т.н. Предполагам има такива, които постигат почти "невидим" ефект и не дразнят с отблясъци и др. странични ефекти.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам ти как си колега ,но аз ги нямам тези две неща.

 

Мия си колата на OMV. Време - 30 минути всяка седмица за комплексно почистване. Мисля, че всеки може да си позволи този "лукс"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че не са много дълбоки,но постоянно погледа ми е там и разберете много ама много дразни.

Мислиш ли колега gedore ,че това което предлагаш може да стане на място или трябва да се свали километража

Как би могло да стане според теб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са много дълбоки драскотините минаваш с шкурка 2000 и после полираш с паста и става чисто ново.

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни пасти за полиране на стъкла на часовници... Лошото е, че съм ги виждал само в Германия. Питай някой часовникар или в по-голям магазин за часовници. После с меко памучно парцалче полираш с кръгови движения. Аз съм си "оправял" телефона така, има резултат. Късмет и успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моят съвет е да се обърнеш към часовникар, имах проблем със супер надраскано стъкло на любимият ми суоч и във фирмения сервиз ми го полираха и в момента е като ново, ако си от сф, намира се на симеон, близо до мария луиза, може да ги попиташ дали ще се справят с проблема ти, успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Знам, че има и някакви пасти, за полиране и запълване на драскотини на каски. Чувал съм от мотористи, но нямам идея от къде може да се вземе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
Мисля,че не са много дълбоки,но постоянно погледа ми е там и разберете много ама много дразни.

Мислиш ли колега gedore ,че това което предлагаш може да стане на място или трябва да се свали километража

Как би могло да стане според теб?

 

Ако не са много далбоки става само с полираща финна паста, пробвъл сам го на друга марка кола. Сваля се таблото, после предния капак и се отделя само плексигласа отпред , постилаш нещо меко на масата и се заемаш с полирането му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Погледни добре да не са пукнатини . При Октавиите се получават пукнатини до бутона на нулиране .

Пукнатините подлежат на гаранционна замяна !!! Ако нямаш пукнатини - направи си ! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни добре да не са пукнатини . При Октавиите се получават пукнатини до бутона на нулиране .

Пукнатините подлежат на гаранционна замяна !!! Ако нямаш пукнатини - направи си ! :D

 

Аз имам 2 пукнатини отдолу около 1 см дълги, едната е мн. далече от копчето за нулиране. Предишният собственик ги е проспал за гаранцията. Виждат се само странично. Не говорят за високо качество на изработката, ама от чешки голф - толкова smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метнете по 99999(и 9 в период) снимки, да видим как изглежда ние непросветените?

 

Благодарим ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни добре да не са пукнатини . При Октавиите се получават пукнатини до бутона на нулиране .

Пукнатините подлежат на гаранционна замяна !!! Ако нямаш пукнатини - направи си ! :D

И ако не ти го сменят ще си караш с пукнато табло..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За SuperBe-то незнам , но за Октавиите се признава за гаранционен случай. При мен например от копчето за обнуляване на километрите излиза един лъч право надолу . Около 1 см е и знам че не съм го пукнал аз . На мивки колата не е чистена отвътре , само вън ....Аз не мога да го спукам щот вардя ! \:D/ Така , че .... smile049 Скоро четох в руския сайт за често срещаните при тях пукнатини в плексигласа на таблото , което спадало към гаранционниите случаи. Жалко , че моето го забелязах след изтичането на гаранцията . Некачествен материал. Навярно и при SB е същия.

Всъщност се забелязва под строго определен ъгъл и то само когато слънцето свети зад колата ... smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.